کرایه تاکسی ۴۵ تا ۷۵ درصد گران شد

در جلسه امروز شورای شهر تهران افزایش کرایه ۴۵ درصد تا ۷۵ درصدی تاکسی با اتفاق آرا به تصویب رسید.

بررسی بهای کرایه تاکسی در دستور کار یکصد و سی و ششمین جلسه شورای شهر تهران قرار گرفت و افزایش کرایه ۴۵ درصد تا ۷۵ درصدی تاکسی با اتفاق آرا به تصویب رسید.

سید جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه متوسط افزایش نرخ کرایه تاکسی ۴۵ درصد است، اظهار کرد: از ۵۰۰ خط تاکسیرانی کمتر از ۱۰ درصد از خطوط، افزایش رقمی بیش از این دارند که به حداکثر ۷۵ درصد می‌رسد و برخی خطوط نیز کمتر از ۴۵ درصد است.

وی با بیان اینکه ورودیه برای تاکسی خطی و گردشی پنج هزار تومان است، یادآور شد: نرخ کرایه تاکسی‌های فرودگاه مهرآباد ۳۵ هزار تومان، تاکسی‌های راه آهن، ویژه و تاکسی تلفنی هریک ۲۵ هزار تومان و مبلغ هزار و ۴۵۸ تومان در تمام این بخش‌ها به ازای هر کیلومتر پیمایش لحاظ خواهد شد.

تشکری هاشمی تأکید کرد: اگر خط تاکسیرانی در خطوط با شیب تند باشد، تا سقف حداکثر ۲۰ درصد قابل افزایش خواهد بود و با توجه به اینکه در ساعات اوج ترافیک، رانندگان میلی به تردد ندارند، بنابر نظر کارشناسی سازمان تاکسیرانی، رقم تا ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: در روزهای یخبندان و بارندگی شدید نیز حداکثر ۴۰ درصد افزایش پیش بینی شده است؛ از ساعت ۱۰ شب تا ۶ صبح نیز ۲۰ درصد به نرخ کرایه افزوده خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نرخ کرایه ون ها نیز تا سقف ۸۰ درصد تاکسی‌ها خواهد بود، یادآور شد: شهرداری تهران ملزم شده ظرف ۶ ماه ظرفیت پرداخت الکترونیک در تاکسی‌ها را فراهم و همچنین تاکسی برخط را از طریق جذب سرمایه گذاری و پلتفرم‌های موجود ظرف مدت ۹ ماه برقرار کند.

وی با اعلام اینکه قیمت‌های جدید از اردیبهشت ماه سال آینده اعمال خواهد شد، گفت: شهرداری تهران مجاز است افزایش ۸۰ درصدی قیمت را در خودروهای لوکس در نظر بگیرند و مرجع تشخیص آن سازمان تاکسیرانی است.

تشکری هاشمی با بیان اینکه شهرداری تهران در سال آینده باید لایحه سرویس مدارس را برای سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ را اعلام کند، یادآور شد: سازمان تاکسیرانی مجاز است برای صدور مجوز بهره برداری شرکت‌های تاکسیرانی، مبالغ را بر اساس رتبه دریافت کند و مدت پروانه‌ها نیز سه ساله خواهد بود.

ارقام برای شرکت‌های رتبه یک ۲۰ میلیون تومان، رتبه دو ۱۷ میلیون تومان، رتبه سه ۱۳ میلیون تومان، رتبه چهار ۱۰ میلیون تومان و رتبه پنج ۶ میلیون تومان است که البته تمام شرکت‌ها در رتبه پنج قرار دارند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در صورت تغییر نرخ حامل‌های انرژی، شهرداری تهران مکلف است اصلاحیه را تهیه کند و به شورا ارائه دهد، تصریح کرد: شهرداری مکلف است لایحه تعیین نرخ بلیت در سال ۱۴۰۳ را باید حداکثر تا پایان دی ماه سال آینده به شورا ارائه دهد.

منبع: مهر
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 15
 • ناشناس
  1

  از این پس در شهرها به دلیل گرانی افسار گسیخته کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو مردم برای تردد باید با خر یا دوچرخه از جایی به جای دیگر بروند!

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   از این پس شورای شهر تهران را باید شورای شهر راننده تاکسی ها و شرکت واحدی ها نامید! از فرمانداری تهران می خواهیم مصوبه ناعادلانه شورای شهر تهران در خصوص افزایش نامتعارف نرخ بلیط مترو و کرایه تاکسی و اتوبوس را تأئید نکند!

 • ایرانی آباد و آزاد
  2

  این افزایش ها یک ساعته توسط دولت انجام میشه ولی افزایش سالانه و قانونی حقوق کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی شش ماه بحث میشه و جلسه می گذارند !!!!!
  لعنت بر شما ظالمین و حق خوران

 • ناشناس
  1

  اگر کرایه را زیاد کردید ، کنترل وبازرسی را هم زیاد کنید ،تمام تاکسی های خطی و گردشی شدند اسنپ ! اگر توان مدیریت ندارید و با رانت و توصیه مدیر شدید برید کنار تا آدمش بیاد .

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   تاکسی ها هم سوء استفاده کردن سه نفر سوار میکنن وکرایه چهار نفر رو ازسه نفر میگیرن هم کرایه بیشتر میگیرن وهم مسافر بیشتر ی دارن وهم سوخت بیشتر وهوای کثیف بیشتر وترافیک رو هم بیشتر کردن شورای شهر هم مرده وکاری نمیکنه

 • ناشناس
  2

  سزای این ملت همین است و بس

 • فقرا
  2

  لعنتی حقوق کارگر ۷۵ درصد افزایش داشته؟؟؟؟؟لعنت بر شما

 • ناشناس
  3

  حقوقها 20درصد!!!!!!!!!!!!

 • ناشناس
  0

  توان کشور داری ندارید گم شید

 • ناشناس
  0

  هم از چیز میخورند و هم از چیز ، هر وقت پا بده خطی و دربست میرن هر وقت بصرفه با اسنپ ؟؟؟؟

 • 🐜
  0

  واقعاً چه ملت ب دردنخوری هستیم پنجمین کشورثروتمندجهان هستیم روی گنج دنیا زندگی میکنیم اما درک و شعور اقتصادی ورفاهی نداریم باباجون بریم کف خیابان ها ثروت خدادادی وطن راطلب کنیم نگذاریم هزارتافامیل شیره نفت گازپتروشیمی اورانیوم معادن طلا نقره مس رابدوشند بخداقسم ثروت ملی یرای ۸۵ میلیون ایرانی است نه فقط هزارفامیل که درامریکا ملک واملاک دارند وپدرانشان ثروت ملی وطن را غارت کردند هیچ آدم عاقلی پیدا نمیشه همه درفقروفرودستی دیوانه ترسو وبی عرضه شدیم

 • ناشناس
  0

  چقدر مسخره .برای کارمندان و بازنشستگان ۲۰ درصد بامنت بعد برای ناوگان حمل و نقل عمومی تا ۷۵ درصد .
  مگه ناوگان ذکور با تسهیلات ارزان قیمت و نیز حمایت شهرداری از نگهداری انها صورت نمی گیرد ؟ بجای این تصمیمات م خرف با دنیا همزیستی داشته و ناوگان اتوبوس شهری ومتروی ارزان قیمت ر اختیار جامعه قراردهید .

 • 0

  تاکسیها الان در ادارات دولتی مستقرند و بیش از ۱۰ تاکسی در ..... بعنوان سرویس دهی مدیران از ساعت ۷ تا ۵ بعد از ظهر در پارکینگ مستقرمی باشند .
  نظارتی بر تاکسیها نیست .وقتی رییس شورا سن نوح رو داشته و کارایی نداشته باشه از تبعات ان اینگونه هرج و مرجه

 • ناشناس
  2

  قیمتهارو اینقدر گران نکنیدتامردم توان گرفتن آژانس را داشته باشن..تشکر

 • ناشناس
  2

  وام کرایه رفت وامد سر کار نمیدید ؟