شرط مهم سقوط قیمت سکه در بازار/ طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید: مردم به سمت خرید مصنوعات طلا بروند، بهتر است که هم در این شرایط توجیه اقتصادی دارد و هم بخش تولید را تقویت می‌کند.

نادر بذرافشان با اشاره به این‌که حباب سکه امامی به ۵ میلیون تومان رسیده است، می‌گوید: شرط تخلیه حباب سکه این است که یک مقداری عرضه توسط بانک مرکزی بیشتر شود و فقط ربع‌سکه عرضه نشود. مدیریت در رابطه با عرضه نیم‌سکه و سکه تمام نیز اتفق بیفتد.

بذرافشان می‌افزاید: ما همیشه گفته‌ایم و الان هم دوباره می‌گوییم که حباب سکه توجیه اقتصادی ندارد و غیرکارشناسی و بیش از حد است. یکی از راه‌حل‌های تخلیه حباب سکه این است که مردم انتخاب کنند که با توجه به افزایش حباب، به سمت خرید مصنوعات طلا بروند.

سکه تا ۲۰ میلیون تومان پایین می‌آید؟

وی در پاسخ به این پرسش که اگر حباب سکه تخلیه شود، احتمال کاهش قیمت تا سطح ۲۰ میلیون تومان دارد؟ عنوان می‌کند: ابتدای سال حباب سکه ۳۰۰ هزار تومان بود که الان به ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر ادامه می‌دهد: اگر این حباب تخلیه شود، قاعدتا باید این اتفاق بیفتد، ولی یک مقداری برنامه‌ریزی و مدیریت باید وجود داشته باشد تا حباب سکه تخلیه شود.

بذرافشان تاکید می‌کند: بر همین اساس، مردم به سمت خرید مصنوعات طلا بروند، بهتر است که هم در این شرایط توجیه اقتصادی دارد و هم بخش تولید را تقویت می‌کند.

منبع: خبر آنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
 • ناشناس
  0

  همه بازارها رشد داشته اونهم چندین برابر . بجز بورس که اگر قیمت سهم ها رو نگاه کنید نزول عجیبی داشته است و همینطور هم ادامه دارد .
  متاسفانه این امر ضرر به اقتصاد مملکت می زند . کسی توجیه اقتصادی ندارد که پولش را بگذارد در بورس و هر روز آب برود .
  اگر بورس به مردم سود بدهد و ضررشان را هم جبران کند و هم ضررهایی که بابت این افزایش چندین برابری کالاها و خدمات دارد را جبران کند .
  بعنوان مثال پراید هفت میلیون و پانصد هزار تومانی چقدر شده و سهم های بورس را نگاه کنید. مسلم است که همه هجوم میبرن خودرو میخرن و دلار و سکه ، مملکت و اقتصاد با مشکل مواجه میشود و کسی پولش را توی کوره پول سوزی بورس نمیگذارد برای همین است که پولها به سمت فشار اقتصادی به جامعه و دولت میرود .
  اشتباه مسلم اقتصاد دانان کشور این است که بورس را از جذابیت انداخته اند و کسانی که پولشان را توی بورس گذاشته اند ضرر بسیاری کرده و همین الان هم اصل پولشان را به آنها بدهند به دلیل افزایش بیست و یا سی و یا ..... برابری کالاها و خدمات آنها متضرر اصلی بازارهای کشور هستند . و جالبه که هیچکس هم چیزی نمی گه .
  پول بعضی از سهم های بورس از پول پوست یک آدامس هم کمتره و کسی هم توی مجلس متذکر نمیشه .
  توی کشور های دیگر مردم با پولی که توی بورس می گذارن میتونن خونه بخرن ولی اینجا نه .