نامه کارگران دولت به رئیس کمیسیون تلفیق بودجه/ چرا افزایش مزد ما فقط ۲۰ درصد است؟

در این نامه که به امضای جمعی از کارگران شاغل در دولت رسیده است، آمده است: «افزایش حقوق کارگران شاغل در تمام بخش‌ها (دولتی و خصوصی) برعهده شورایعالی کار است و لذا تعیین دستمزد در دولت یا مجلس، عملی خلاف قانون است.»

انتقاد کارگران دولت به بند الف تبصره ۱۲ لایحه بودجه است که در آن افزایش مزد کارگران دولت فقط بیست درصد درنظر گرفته شده است.

کارگران دستگاه‌های اجرایی خواستار این شدند که عبارت «مشمولان قانون کار دستگاه‌های اجرایی» از بند الف تبصره ۱۲ بودجه ۱۴۰۲ حذف شود؛ کارگران دولت یادآوری کردند که همین اشکال قانونی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ نیز وجود داشت که با مطالبه‌گری کارگران از متن این سند حذف شد.

منبع: ایلنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 4
 • ناشناس
  2

  افزایش نامتعارف دستمزدها باعث افزایش هزینه نیروی انسانی بخش تولید و خدمات می شود ضمن اینکه هر چه تورم قیمت کالاها و خدمات بیشتر افزایش پیدا کند قشر بیکار جویای کار یا افراد از کار افتاده با مشکلات بیشتری جهت تأمین معیشت حداقلی مواجه می شوند و دولت مجبور می شود هم منابع یارانه ها را افزایش دهد و هم دهک های بیشتری را مشمول یارانه معیشتی کند! افزایش نامتعارف دستمزدها خطای استراتژیک است! دولت و مجلس به جای افزایش دستمزد ها باید بر روی کاهش نرخ تورم متمرکز شوند.

 • حسین گ
  1

  سلام دستمزد کم کارگران باعث ازبین رفتن انگیزه کاری میشود وزمانی که تورم بالاست باید دولت به فکر حمایت ازاین قشر زحمت کش باشد اگر یک کارگر بخواد یک ماشین بخرد چند سال باید با این شرایط صبر کند /یا یک جوان با این حقوق میتواندازدواج کند

 • ناشناس
  0

  میخواستی حرف مفت بزنی تا بودجت 3برابر بشه .

 • ناشناس
  0

  مردن بهتر اززنده ماندن هست تمام