دلار ۱۰ درصد گران شد/ دلایل تغییر قیمت ارز

دبیرکل کانون صرافان گفت: دلار ۳۲ هزار تومان بود و اکنون به قیمت ۳۵ هزار تومان رسیده است. یعنی تقریبا ۱۰ درصد در یک‌ماه افزایش پیدا کرده است. این تغییر در مدت کوتاهی رخ داده است.

دلار ۱۰ درصد گران شد/ دلایل تغییر قیمت ارز

کامران سلطانی‌زاده در گفت‌وگویی با اشاره به عدم توان پیش‌بینی قیمت دلار، گفت: به طور کلی قیمت دلار بر اساس فاکتورهای عرضه و تقاضا تعریف می‌شود. اگر تقاضای بیشتری در آینده وجود داشته باشد و عرضه افزایش نیابد، طبیعتا قیمت بالا می‌رود اما چنانچه عرضه زیادی داشته باشیم و تقاضا کم باشد، قیمت سقوط می‌کند.

به گفته او، از سویی دیگر تورمی به نام تورم سالیانه نیز در کشور وجود دارد که آن هم بر نرخ دلار و تمامی ارزها اثرگذار است. فاکتورهای اجتماعی، سیاسی و بین‌الملل مانند؛ تحریم‌ها، روابط خارجی با کشورهای دیگر، کاهش صادرات و تبادلات مالی نیز تاثیر بسیاری دارد.

دبیرکل کانون صرافان یادآور شد: دلار ۳۲ هزار تومان بود و اکنون به قیمت ۳۵ هزار تومان رسیده است. یعنی تقریبا ۱۰ درصد در یک‌ماه افزایش پیدا کرده است. این تغییر در مدت کوتاهی رخ داده است.

منبع: خبر آنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  0

  فاجعه اقتصادی گریبان مردم بیچاره رو گرفته
  کشوری که بزرگترین ذخائر نفت و گاز رو داره و بایستی پولش در صدر پولهای ملی در جهان باشه به دلیل سومدیریت و بیسوادی به این روز افتاده که تبعاتش فقر بیشتر و فساد بیشتر ! متاسفانه فرزندان ما آینده تاریکتری رو پیش رو دارند !!! خدا از باعث بانیش نگذره خونه ظلمشون ویرون .

 • ناشناس
  0

  قرار بود دولت سیزدهم قیمت دلار آزاد را با احیای برجام به زیر ۱۰ هزار تومان برساند پس چی شد؟!!!

 • 🐜
  0

  دولت ۱۳چه کردی صدرحمت ب حسن کلیدسازهمه کس دزدودروغگو

 • ناشناس
  0

  درود درمانده

 • ناشناس
  0

  در 22 بهمن میشود کشید بایین

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها