کدام کشورها بیشترین تورم را در جهان دارند؟

آمارهای رسمی منتشرشده نشان می‌دهد که زیمبابوه، لبنان و ونزوئلا بیشترین تورم در جهان را دارند.

به گزارش ریانووستی، آمارهای گردآوری شده از نرخ تورم رسمی، حاکی از آن است که سه کشور زیمبابوه، لبنان و ونزوئلا بیشترین نرخ تورم در جهان را دارند. این آمارها با استفاده از اطلاعات تورم ملی ۱۹۳ کشور جهان به دست آمده و گفته می‌شود تا اواسط ماه نوامبر ۱۵۵ کشور آمار مربوط به تورم خود را تا پایان ماه سپتامبر منتشر کردند.

در این بین زیمبابوه تورم ۲۸۰ درصدی داشته که از این حیث جایگاه نخست را در جهان دارد. روند افزایش قیمت‌‌ها در این کشور در پایان فصل زمستان گذشته آغاز شد و تا پایان ماه سپتامبر ۶/ ۴ برابر شد. لبنان هم با تورم ۱۶۲ درصدی جایگاه دوم بالاترین نرخ تورم در جهان را از آنِ خود کرده است. به‌طور کلی در خاورمیانه ترکیه با داشتن تورم ۸۳ درصدی بیشترین نرخ تورم را دارد.

ونزوئلا هم ۱۵۷ درصد تورم را تجربه کرده و در جایگاه سوم جهانی قرار دارد. در اروپا بیشترین تورم ماه سپتامبر مربوط به مولداوی با رقم ۳۴ درصد و پس از آن اوکراین با ۶/ ۲۶ درصد و در ادامه لیتوانی با ۱/ ۲۴ درصد بوده است.

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
  • ناشناس
    0

    چرا چرت و پرت مینویسی خیال میکنی مردم این دروغ ها رو باور میکنند ایران با 500درصد تورم رتبه اول جهان است . ما هم افتخارمون اینه که حداقل تو یک چیزی رتبه نخست رو داریم.

  • ناشناس
    1

    حتما ایران کمترین تورم جهان رو داره ...