اوراق مسکن، همچنان زیر صد!

هزینه اوراق مسکن حدود دو هفته قبل و پس از مدت‌ها به زیر ۱۰۰ هزار تومان رسید، روندی که همچنان ادامه دارد و این اوراق در سال جاری با ۹۹ هزار تومان معامله می‌شود.

بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان می‌دهد که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین ماه سال گذشته ۹۷ هزار و ۶۰۰ تومان، در اردیبهشت ماه ۹۸ هزار و ۶۰۰ تومان و در خردادماه ۹۸ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت دارند.

هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر سال گذشته ۹۸ هزار و ۵۰۰ تومان،  در مرداد سال گذشته ۹۷ هزار و ۷۰۰تومان و در شهریور سال گذشته ۹۸ هزار و ۱۰۰ تومان داد و ستد می‌شود. این اوراق در ماه مهر سال گذشته ۹۸ هزار و ۵۰۰ تومان، در آبان‌ماه ۹۸ هزار و ۱۰۰تومان و در آذرماه ۹۹ هزار تومان قیمت داشتند.

اوراق تسهیلات مسکن در دی‌ و بهمن سال گذشته نیز با قیمت‌های ۹۹ هزار و ۲۰۰ و ۹۸ هزار و ۵۰۰تومان  معامله می‌شود. این اوراق در فروردین ماه سال جاری ۹۹ هزار و ۱۰۰ تومان  تومان قیمت دارد که این گزارش بر اساس همین قیمت نوشته شده است.

 قیمت اوراق برای مجردها و متأهل‌های تهرانی

بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می‌شود؛ لذا برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۹۹ هزار و ۱۰۰ تومانی ۳۹ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان می‌شود. همچنین با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۱۵ میلیون و ۸۵۶هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۵۵ میلیون و ۴۹۶هزار تومان می‌رسد.

زوج‌های تهرانی نیز بر همین اساس می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۷۹ میلیون و ۲۸۰هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه ۱۵ میلیون و۸۶۵  هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۹۵ میلیون و ۱۴۵هزار تومان پرداخت کنند.

قیمت اوراق در سایر استان‌ها

سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است که با توجه به اینکه مجردها باید ۳۲۰ و متاهل‌های ساکن این شهرها نیز باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۳۱ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان و متاهل‌ها نیز باید ۶۳ میلیون و ۴۲۴ هزار تومان پرداخت کنند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 11
 • یوسفی
  1

  چراایقدر ظلم اخر چرا باید برای یه وام کوفتی ۸۰ میلیونی ۲۰ تومان اوراق خریدار بشه این انتهای ظلم

 • یاسین
  3

  خدا ریشه ظلم رو بسوزونه این کجای بانکداری اسلامی

 • د ح
  1

  پس این 300 نماینده تو مجلس چکاره هستند وامی که خودش 18 درصد سود داره دیگه این اوراق چه صیغه ایه، مگه نماینده وظیفه نداره دخالت کنه و با یک مصوبه این اوراق را یا حذف و یا از 100 درصد به 20 درصد برسونه ، فقط بلدند تو جلسه علنی تو صحن پرسه بزنند ، ای خاک بر سرشون اگه ایندمعظل و بر طرف نکنند ، مردم بجای اینکه بریزند تو خیابون و هر دفعه این مشکلات را حل کنن ، میان بانک و اتوبوس را اتیش میزنن، به خدا بد بختیم

 • عبدالله
  1

  خرید اوراق برای وام مسکن ظلمی است به جوانان درجمهوری اسلامی چون غیرازاینکه اینگونه وامها کمکی به آنها نمیکند بلکه فشارمظاعفی به زندگی آنها وارد می کند

 • امیرازگودسیددرویش میدان شوش
  1

  دولت در کشور ما برای مردم سهمی از ثروت کشور قائل نیست و بهای همه چیز را ملت باید پرداخت کند فقط به بعضی چیزها زورش نمیرسه مثل آب باران و نور خورشید و اکسیژن جهت تنفس در هوا ...!!! اگر میتونست برای آن هم کنتور میساخت؟! وام که بماند؟؟!!! اینجا که میرسه دولت محترم یادش میره دائم شعار حکومت اسلامی میفرماید و خود را الگوی جهان اسلام و ام القری اسلامی میداند!!!؟؟؟ روی بانکهای اونور آبی را سفید کروه اند بزرگواران بانکدار حکومت اسلامی کشور بیچاره ما...؟؟؟!!!

 • ناشناس
  0

  خرید اوراق یک نوع رشوه به بانک است و پاداشهای میلیاردی برای مدیران بانک از این منبع صورت می‌گیرد

 • دلسوخته
  0

  اینا روشون نمیره بگن وام بالای 30درصدمیان18درصدربا به اصل وام می‌افزایند و20درصدهم در قالب اوراق

 • علی
  0

  هیج کشوری در دنیا با مردمش چنین برخوردی نمی کنند.

 • محسن
  0

  این ظلم در بانکداری دنیا نظیر نداره ...

 • ناشناس
  0

  حدود ۲۰ درصدوام برای خرید امتیاز وام !

 • ناشناس
  0

  خبر فوری قضیت چیه