مالیات به ویلاداران هم رسید

ویلاهای گران قیمت چقدر مالیات می‌دهند؟

طبق تصمیمات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱، خودرو تا سقف یک میلیارد تومان مشمول مالیات خودرو نخواهد شد و واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران قیمت تا سقف ۱۰ میلیارد تومان معاف از مالیات است.

بررسی جداول بودجه نشان می‌دهد که سهم مالیات از بودجه ۱۴۰۱ به حدود ۴۰ درصد رسیده و نسبت به درآمدهای مالیاتی سال ۱۴۰۰، ۶۲ درصد رشد داشته است.

در این میان، طبق بودجه سال جاری دو نوع مالیات جدید به سیستم مالیات‌ستانی کشور اضافه شده که شامل مالیات بر خانه‌ و خودروهای لوکس است.

بر این اساس، طبق تصمیمات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱، خودرو تا سقف یک میلیارد تومان مشمول مالیات خودرو نخواهد شد و واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران قیمت تا سقف ۱۰ میلیارد تومان معاف از مالیات است.

طبق مصوبه کمیسیون تلفیق در سال ۱۴۰۱ مجموع ارزش انواع خودرو سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی در اختیار مالکین مشخص شد که این شامل اشخاص حقیقی یعنی خود خانوار و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکلف می شود. 

خودرو تا سقف یک میلیارد تومان مشمول مالیات نخواهد شد. مالیات خودرو تا مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نسبت به مازاد یک میلیارد تومان شامل مالیات یک درصد،  تا مبلغ ۳ میلیارد تومان نسبت به مازاد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون شامل مالیات ۲ درصد می شود. تا مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نسبت به مازاد ۳ میلیارد تومان شامل مالیات ۳ درصد و نسبت به مازاد ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مالیات ۴ درصد شامل می شود.

بنا به این گزارش، در حوزه مسکن، واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران قیمت تا سقف ۱۰ میلیارد تومان معاف از مالیات است. نسبت به مازاد ۱۰ میلیارد تا ۱۵ میلیارد تومان  مالیات یک در هزار، نسبت به مازاد ۱۵ میلیارد تومان تا ۲۵ میلیارد تومان مالیات دو در هزار را باید پرداخت کنند. 

از واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران قیمت نسبت به مازاد ۲۵ میلیارد تومان تا ۴۰ میلیارد تومان سه در هزار و نسبت به ۴۰ میلیارد تومان تا ۶۰ میلیارد تومان ۴ در هزار و نسبت به مازاد ۶۰ میلیارد تومان به بالا ۵ در هزار مالیات گرفته خواهد شد.

منبع: خبر آنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  1

  همه بروند ترکیه ملک بخرند

 • ناشناس
  0

  مالیات مالیات داروغها از خواب بیدار شدندمار خوش خطو خال ناتینگهام مالیات می خواد ای ملت بیچاره چقدر شما نادان هستید

 • احمد
  0

  اینجورمالیات تاثیری نخواهد داشت فقط موجب افزایش قیمت میشود مالیات باید سنگین باشد تا دلال نتواند وارد معامله شود هرکس هرجنسی مثلا خودرو وملک بیشتر از یکی برای یک خانواده داشته باشد سالیانه ده برابر قیمت ان خودرو ویا ملک بگیرد دیگر بازار از دست دلالان میفتد

 • ایما
  0

  قابل توجه افرادی که دنبال خرید هستن درویش آباد محله خیلی خوبیه بعد از سرخرود میشه درویش آباد بعد از سرخ رود پایخت برج های ساحلی دهکده توریستی تفریح ساحلی درویش آباد چسبیده به بافت فوق لاکچری خانه دریا
  محله دنج و خلوت 100 درصد تهرانی نشین
  تنها در مدت 4 سال قیمت زمین و ویلا در محله درویش آباد 30 برابر شد.
  سمت غرب میشه خانه دریا محله لاکچری نشین هست متری 50 میلیون هست
  سمت شرق سرخرود میشه پایتخت برج های ساحلی که متری 30 میلیون کمتر آپارتمان نمیدن. ولی هنوز میشه داخل درویش آباد زمین یا ویلا با قیمت 13 و26میلیون خرید. درحالی که سرخرود و درویش اباد و خانه دریا به هم چسبیده هستن
  درویش آباد نزدیک به محمودآباد فریدون کنار و خزرشهر میباشد

  و درهمسایگی دو تا از ثروتمند نشین ترین شهرهای مازندان قرار دارد خانه دریا و سرخرود
  چون درویش اباد محله ای کوچیک با جمعیت پایین هست شامل خونه های خالی نمیشود و مالیات خونه های خالی هم به این محله تعلق نمیگیرد

 • ناشناس
  0

  اون ویلاها مال مالیات گیران است نه مالیات دهندگان .