مدیر کل حفاظت و محیط زیست خوزستان اعلام کرد:

خوزستان میزبان کنگره ملی شهدا و ایثارگران محیط زیست

مدیر کل حفاظت و محیط زیست خوزستان گفت: یک رویداد بسیار مهم و ارزشمند برای اولین بار درکشور با میزبانی خوزستان برگزار خواهد شد.

خوزستان میزبان کنگره ملی شهدا و ایثارگران محیط زیست

داود میرشکار در نشست خبری بیان کرد: یک رویداد بسیار مهم و ارزشمند برای اولین بار درکشور با میزبانی خوزستان با عنوان کنگره ملی شهدا و ایثارگران محیط زیست به زودی برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این کنگره را حفظ و یادآوری ایثارگری ها برای حفاظت از کشور به ویژه از سوی محیط بانان عنوان کرد.

مدیر کل حفاظت و محیط زیست خوزستان بیان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست ۱۲۲ شهید و ۳۸۸ جانباز تقدیم کشور کرده که ۳۴۰ جانباز آسیب دیده در حفاظت از عرصه‌های طبیعی هستند

میرشکار با اشاره به اینکه اینکه کنگره در تالار امام رضا شهرک‌ نفت اهواز برگزار می‌شود بیان کرد: کنگره از یکم آذر ماه امسال به مدت زمان چهار روز و با حضور مسئولان و مهمانانی از کشور و استان برگزار خواهد شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان ادامه داد: در صدد هستیم که این اتفاق در تاریخ خوزستان ثبت و هر ساله در استان برگزار شود.

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست همچنین بیان کرد: طبق استاندارد جهانی به ازای هر هزار هکتار باید یک محیط‌بان برای حفاظت از عرصه‌های طبیعی تعیین شود؛ این در حالی است که در کشور به ازای هر ۶ هزار هکتار یک محیط‌بان وجود دارد.

وی گفت: کمبود محیط‌بان در نحوه حفاظت از عرصه‌های طبیعی و ملی بسیار اثر گذار است و ممکن است آن‌گونه که باید سرمایه ملی حفاظت نشود.

میرشکار از دیگر معضلات این اداره کل را کمبود تجهیزات و خودرو برای ارائه خدمات توسط محیط بانان عنوان کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان ادامه داد: تجهیزات و امکانات موجود با مسئولیت‌های این سازمان همخوانی ندارد، البته دولت تلاش دارد تا حدود زیادی این کمبو را رفع کند.

وی به‌روزرسانی بیسیم‌های محیط بانان را از الزامات این اداره کل دانست و گفت: برخی مناطق حفاظتی فاقد شبکه ارتباطی هستند و باید از بیسیم استفاده شود به همین دلیل نیاز است که بیسیم‌های محیط بانان برای استفاده به‌روزرسانی شود.

بنابر همین گزارش ، خوزستان ۶.۴ میلیون هکتار عرصه طبیعی دارد که ۴.۹ میلیون هکتار آن از منابع ملی است.

منبع: خوز۲۴
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار سایر رسانه ها