دبیر هیأت دوومیدانی استان همدان خبر داد:

دعوت از ۲ دونده همدانی به اردوی تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا

دبیر هیأت دوومیدانی استان همدان گفت: دو دونده همدانی به نام‌های امیرحسین زندی در ۱۱۰ متر و یاسین گلمحمدی در ۴۰۰ متر با مانع از استان همدان به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

سیداصغر ذوقی‌احسن ضمن اشاره به اردوی آماده‌سازی تیم ملی دوومیدانی نوجوانان کشورمان برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا طی روزهای ۲۹ شهریورماه تا ۱۴ مهرماه، اظهار کرد: این اردوی آماده‌سازی با حضور مربیان خبره و ورزشکاران ملی‌پوش به میزبانی تهران برگزار خواهد شد و از استان همدان امیرحسین زندی در ۱۱۰ متر با مانع و یاسین گلمحمدی در ۴۰۰ متر با مانع به این اردو برای شرکت در مسابقات ۲۰۲۲ کویت دعوت شدند.

وی با بیان اینکه رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی نوجوانان آسیا در روزهای ۲۱ تا ۲۴ مهرماه سال جاری به میزبانی کشور کویت برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور که چندی پیش در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد، تیم استان همدان با شش طلا، دو نقره و یک برنز و کسب ۸۶ امتیاز مقتدرانه به قهرمانی رسید.

ذوقی‌احسن ادامه داد: با توجه به قهرمانی مقتدرانه نوجوانان همدان در قهرمانی کشور انتظار می‌رفت که دوندگان شایسته‌ای ‌همچون آقایان موسالو در ۱۵۰۰ متر، فامیل بابایی در دوهای سرعت و متین شهبازی در ۳۰۰۰ متر دعوت می‌شدند که متأسفانه فدراسیون آنها را دعوت نکرد.

دبیر هیأت دوومیدانی استان همدان مطرح کرد: ملاک انتخاب‌ها رکوردهای ثبت شده و همچنین رنکینگ آسیایی بوده که افراد یا دشده موقعیت بهتری نسبت به دیگران داشتند و متأسفانه چند نفر از مستعدین همدان که می‌توانستند در این اردو حضور داشته باشند، دعوت نشدند.

به گزارش ایسنا، رشته دوومیدانی همدان از دیرباز جزء رشته‌های مدال آور و فعال همدان در بین هیأت‌های ورزشی بوده و یکی از علل موفقیت این رشته در همدان را می‌توان حضور عوامل و ورزشکاران دوومیدانی در رأس هرم اجرایی هیأت ورزشی دوومیدانی دانست که همین امر موجب شده استعدادیابی و پرورش مستعدین استان در این رشته ورزشی رونقی دوچندان داشته باشد.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید