استاندار کردستان خبر داد

مرگ مشکوک ۳ نفر در اعتراضات اخیر کردستان

استاندار کردستان از کشته‌شدن سه نفر در جریان تجمعات غیرقانونی در شهرهای استان خبر داد و گفت: مرگ هر سه نفر مشکوک است.

اسماعیل زارعی‌کوشا عصر امروز در نشست با خبرنگاران رسانه‌ها در استانداری کردستان اظهار کرد: پیرامون موضوع فوت مرحوم مهسا امینی مسؤولان و مقامات عالی کشور از جمله روسای قوا، همه ورود کردند و دستور رسیدگی داده‌اند.

وی افزود: این بخشی از ماجرا است و باید منتظر مشخص شدن نتایج و اعلام و اطلاع‌رسانی آنها باشیم.

استاندار کردستان تصریح کرد: خدمت خانواده مرحوم مهسا امینی رسیدیم و حسب دستور رییس جمهور عنوان کردیم تا همه موارد برای پیشگیری از تضییع حق آنها رسیدگی می‌شود.

وی ادامه داد: برخی جریانات در داخل و خارج کشور احساس کردند یک فرصت برای سوءاستفاده فراهم شده است و می‌توانند در این شرایط یک عرض اندام و ابراز وجود کنند و از این نمد کلاهی بسازند هر چند ما توقعی از دشمن جز این نداریم چون دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن استفاده می‌کند.

زارعی‌کوشا اذعان داشت: رفتار برخی افراد در داخل کشور به نوعی پوپولیستی و دنبال سوءاستفاده بودند و احساس کردند فضای تنفس برای آنها ایجاد شده که این مایه تاسف است.

وی افزود: اینها از فرهیختگی و فرزانگی به دور است و اینها اگر دنبال اصلاح هستند باید رفتار خود را درست کنند و بعد مدعی اصلاح شوند.

استاندار کردستان یادآوری کرد: آنهایی که بیرون از کشور مترصد یک فرصت هستند و به زمین و زمان متوسل می‌شوند بارها خود را آزموده و شکست خورده‌اند و این بار هم مطمئن باشند تیرشان به سنگ می‌خورد.

وی عنوان کرد: ممکن است افرادی از نسل جوان و نوجوان ما در گیر و دار احساسات برخی برخوردها شوند این اتفاق برای همه ما تلخ و غم‌انگیز است و این دختر را جای فرزند خود می‌گذاریم.

زارعی‌کوشا در ادامه گفت: این فضای احساسی وجود دارد تبعا اینها دلسوز مهسا و مهساها و اهل سنت و کُرد نیستند اینها اسم رمزی برای سوءاستفاده از فرصت است.

وی افزود: شاید عده‌ای از جوانان در این فضای رسانه‌ای پرحجم اعتراضاتی داشته باشند اما آنچه دیده شد، توطئه گسترده دشمن و ایادی استکبار با سوءاستفاده از فضای رسانه است.

زارعی‌کوشا اظهار کرد: در این دو سه روزه نیروهای امنیتی و انتظامی ما با معترضین مدارا کرده‌اند و حتی تعداد زیادی از این نیروها در استان کتک خورده که کارشان به بیمارستان کشیده شده است.

وی در ادامه به خانواده‌ها هشدار داد: ضدانقلاب و گروهک‌های معاند به دنبال سناریوی کشته‌سازی هستند لذا خانواده‌ها مراقب فرزندان‌شان باشند.

زارعی‌کوشا عنوان کرد: ما در مقابل کسانی که فوت مهسا امینی را رمز قرار داده و به دنبال ایجاد ناامنی در کردستان هستند و آن را به سایر استان‌ها گسترش دهند، ایستادگی و برخورد خواهیم کرد.

استاندار کردستان از کشته‌شدن سه فرد در جریان تجمعات غیرقانونی در شهرهای استان خبر داد و گفت: تحقیقات نشان داده که این افراد توسط معاندین نظام و با اسلحه جنگی که هیچ کدام از رده های امنیتی و نظامی در استان استفاده نمی کنند تیرخورده و کشته شده‌اند.

استاندار کردستان به کشته‌شدن یک شهروند دیواندره‌ای اشاره کرد و گفت: براساس نظر متخصص، این فرد با سلاح جنگی کشته شده که هیچ کدام از رده‌های نیروهای مسلح از این نوع سلاح استفاده نکرده‌اند.

وی ادامه داد: قطعا این یک سناریوی دشمن بوده که بلافاصله مشخصات و تصویر آن فرد در شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شد.

زارعی‌کوشا خاطرنشان کرد: آنها فرد دیگری را با همان شرایط در خودرویی در کنار بیمارستان سقز رها کرده بودند و باید مراقبت کنیم و اجازه ندهیم از این ابراز احساسات جوانان، دشمنان سوءاستفاده کنند و داغ دیگری بر داغ‌های ما اضافه کنند. مرگ نفر سوم نیز مشکوک و در دست بررسی است.

وی همچنین گفت: دشمن با این حجم از کار رسانه‌ای و تبلیغی که نسبت به فتنه سال‌های ۸۸ و ۹۸ بی‌سابقه است، را شروع کردند آنها از همان لحظه که مهسا در کما بود مترصد فرصت برای ضربه به نظام و مردم بودند.

استاندار کردستان یادآوری کرد: در دیدار با خانواده مرحومه امینی گفتم، باید خودشان هم ورود کنند و تمایز خود را مشخص نمایند کما اینکه تمایز وجود دارد و دوست ندارند امنیت مردم به خطر بیفتد.

زارعی‌کوشا ادامه داد: در شرایطی که استان کردستان آماده یک جهش از لحاظ اقتصادی و عمرانی است نباید اجازه داد بخاطر برخی رفتارها دچار خدشه شود.

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 26
 • ایمان
  1

  اگر لقمه های حرامی که وارد شکم هایتان شده وجدانی برایتان باقی گذاشته است، پس با وجدان خود خلوت کنید و اگر به معاد اعتقاد دارید به آن کمی فکر کنید . واز درگاه حق تعالی طلب بخشش کنید بابت این ظلمی که به مردم تحمیل کردید...سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون...

  نظرات شما -
  • 0

   معادرا براترساندن من وتو ساختند خودشون میدونن الکیه .

 • رضا
  4

  بکشید ملت ما بیدارتر میشود
  جمله آشنائی نیست؟!
  ساندیس خورها جرات دارید به این حرف اعتراض کنید

  نظرات شما -
  • 1

   ملت ما رو شیطان کشت از آن روزی که گفتیم می‌خواهیم مسلمان باشیم شیطان گفت آنچنان اسلامی برایتان بسازم که تنها نامش برایتان باقی بماند

 • عادل
  1

  خوبه احتملا سکته کردن اگر عوامل خارجی هستند پس تو کجا بودی که اجازه دادی پس تورا گذاشتن چکار بکنی بکشید بکید سکته کرد

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   حتما تومور مغزی داشتند!

  • ناشناس
   0

   با اسلحه جنگی کشته شدند .

 • رضا
  1

  مشکوک!
  بیخیال اینو دیگه ساندیس خورها هم قبول نمیکنند خخخخ

 • ناشناس
  3

  شبکه خبر لز فلسطيني ها مینویسه

 • ناشناس
  8

  مردم مراقب جووناتون باشین کشته بشن کسی به گردن نمی‌گیره کی به کیه تو این شلوغی ها.....
  دشمنان نظام ساده ها رو جلو میندازن آشوب کنن خودشون از تو منطقه امن، نظارت میکنن و دستور میدن....

  نظرات شما -
  • 3

   حرف مفت نزن شما مردمو کتک میزنید می کشید که بگید مهسا رو کتک نزدیم نکشتیم؟؟؟

 • ناشناس
  3

  احتمالا آنها هم موقع ارشاد و هدایت مرده اند.
  البته هدایت به سوی آخرت!!!!!!!

 • ناشناس
  1

  احتمالا اینا هم بیماری زمینه ای داشتن و خودشون مردن

 • لبی
  1

  حق مردم قدر ناشناس ایرانه که بفهمند شکم سیر شدند غلط اضافه نکنند عین ۵۷

 • ناشناس
  0

  مردم با دست خالی اعتراض میکنن فیلماش هست ه مستقیم با گلوله واقعی به مردم شلیک میکنین بعد مینویسین مرگ مشکوک؟ وقاحت تا کجااااا

 • 2

  سکته کردن .مشکوک چی؟ چرا اب به اسیاب دژمن میریزی

 • ف
  5

  ما ایرانیان احساساتی هستیم برای همین دنبال بهانه ای برای اعتراض
  سی میلیون مستاجر زیر گرانی دارند له میشوند صداشون در نمی یاد
  اونوقت یکی به درک واصل میشه جریحه دار می شوند.

  نظرات شما -
  • 0

   کاش شعور داشتی

 • ناشناس
  2

  میدانید چرا واکنش مردم شدید است...چون آدم غیر سیاسی تر از مهسا امینی نمی تواند باشد و وقتی او کشته می شود هر کدام از ما می توانیم قربانی بعدی باشیم...سیستم انسان کش به هیچ کس رحم نمی کند

 • 1

  مثه مرحوم امینی با پلیس هیچ تماس فیزیکی نداشته...فقط خودجوش کشته شدن

 • گرانی
  1

  نام مهسا اسم رمز مِبارزه با گرانی وفسادی که به وجود آوردید هم هست خودتان را به خواب زده اید!!!

 • ناشناس
  1

  ازابتدا هم معلوم بود که ازغفلت نیروی انتظامی استفاده کردند واین نیرو تحت نظر معاندینی بود که یک نقطه ضعف از آنها بگیرند وآن را بهمه جا تعمیم بدهند من اعتقاد دارم معاندین این دختر خانم را ازقبل ازاینکه به پست نیروی انتظامی بخورد تحت نظر وممکن است ماده به او داده باشند که خودش هم اطلاعی نداشته ودردستان نیروی انتظامی تلف شود وبهانه بدست معاندین بیفتد رمز ی که گفته اید را گروهکها بران گذاشته اند وباید خود را برای یک گوش مالی به گروهکها حسابی درسطح کلان اماده کرد

  نظرات شما -
  • مهرداد سربندی
   0

   به نظرم کارتون پلنگ صورتی را 6 ماه نبین تا حال و هوای آن از سرت بیفته و کمی واقع بین بشی

 • مهرداد سربندی
  0

  سناریوی تکراری مرگ مشکوک. وجود معاندین و تیر غیب و پاکی پیغمبران نیروی انتظامی و عدم وجود لباس شخصی ها و الغرض تکرار قصه های78 و 88 و 96 و 98 . چقدر مردم ما گناه دارند. آدم دلش می سوزه.

 • ایران
  0

  مشکوک کجا بود. معلومه به عمد کشته شده اند. با تفنگ ساچمه زن و نقطه زن. البته فقط شلیک به سر نبوده. به‌پا هم شلیک کرده ایم.

 • ناشناس
  0

  اره مشکوکه .احتمالا اسراییلی ها کشتنش. یا خود کشی کردن برا بد نام کردن نظام مقدس دزدان