استاندار تهران:

۸۰ درصد مدارس استان تهران امکان بازگشایی دارند

استاندار تهران با اشاره به اینکه سطح واکسیناسیون در استان به بیش از ۸۳ درصد رسیده گفت: با تشخیص وزارت بهداشت،۸۰ درصد مدارس استان تهران استانداردهای لازم برای بازگشایی را به دست آورده‌اند.

محسن منصوری در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: به لطف خداوند روند بیماری کرونا در مورد بیماران سرپایی، بستری و آمار مرگ و میر رو به کاهش است و امروز بعد از شش ماه تعداد فوتی ها به زیر ۱۰۰ نفر رسید اما همچنان باید در روند واکسیناسیون و کنترل کرونا با جدیت کار را ادامه دهیم.

وی افزود: سطح واکسیناسیون در استان تهران به بیش از ۸۳ درصد رسیده و امیدواریم این روند افزایش پیدا کند؛ با توجه به فهم و درایت مردم و اعتماد به جامعه پزشکی بی تردید این اتفاق روی خواهد داد و هدف گذاری که برای افزایش واکسیناسیون پیش بینی شده با جدیت پیگیری خواهد شد.

منصوری در مورد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها افزود: در سطح استان تهران ۸۰ درصد مدارس با تشخیص وزارت بهداشت استانداردهای لازم برای بازگشایی را به دست آورده‌اند؛ اما نسل جوان ممکن است در کلاس‌ها و خوابگاه‌ها در رعایت پروتکل‌ها کمی خسته شوند.

وی ادامه داد: لذا در این جلسه درخواست شد موضوع به صورت مستمر مورد رصد قرار گیرد و به محض مشاهده مواردی از کاهش رعایت پروتکل‌ها سریعا تدابیر لازم اتخاذ شود.

استاندار تهران عنوان کرد: بر اساس مصوبات قبلی ستاد مقابله با کرونای استان تهران مبنی بر درخواست لغو محدودیت تردد شبانه روز شنبه این موضوع در ستاد ملی به تایید رسید و با دستور رئیس جمهور ممنوعیت تردد شبانه لغو شد، این مسئله به لحاظ کارشناسی درست اما از سوی دیگر نگرانیم که این اقدام به عادی انگاری ختم شود.

منصوری سپس گفت: خطرات این ویروس در زندگی همه مردم جاری است لذا همه آحاد شهروندان و رسانه‌ها باید مراقبت در مقابل این بیماری را به صورت مداوم پیگیری کنند ورعایت پروتکل‌های بهداشتی باید در همه نقاط به ویژه سامانه‌های حمل و نقل عمومی و نقاطی که تراکم جمعیت زیاد استمورد توجه قرار گیرد.

استاندار تهران در مورد موضوع کنترل بیماری کرونا در فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) گفت: سیستم فرودگاهی و شرکت‌های هواپیمایی باید در مورد اخذ تست‌ها و همچنین پیگیری روند قرنطینه افرادی که تست‌شان مثبت می‌شود اقدامات و مراقبت‌های لازم را داشته باشند.

 اجازه استفاده از مازوت به هیچ مجموعه‌ای در استان داده نشده است

استاندار تهران در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: تا این لحظه به هیچ مجموعه‌ای اجازه استفاده از مازوت حتی در صورت محدودیت استفاده از گاز داده نشده است.

وی در مورد تدبیر مجموعه استانداری تهران درباره آلودگی هوای تهران اظهار داشت: قانون، دستورالعمل ها را مشخص کرده و جلسه اضطرار آلودگی هوای تهران با حضور همه دستگاه‌ها تشکیل شد.

وی افزود: بخشی از تدابیر مقطعی است که ابلاغ شده و برخی موارد نیز همچون استفاده نکردن از مازوت مقابله ای است.

استاندار تهران تاکید کرد: تشدید برخورد با وسایل آلاینده و کنترل معاینه فنی خودروها توسط پلیس پیگیری خواهد شد، همچنین از محیط زیست نیز تقاضا کردیم به روز و به لحظه موارد را بررسی کند، راهکار بلندمدت برای حل معضل آلودگی هوای تهران اقدامات سطح ملی را می طلبد.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  0

  جالبه منع تردد شبانه (درآمدزا) عادی انگاریه ولی بازگشایی مدارس مشکلی نداره.!!! این که 80 درصد مدارس امکان بازگشایی دارند یک دروغ آشکاره و همه شهروندان خودشون این رو می دونند. ایکاش خانواده ها برای سلامت بچه هاشون و ایضا خودشون بیش از این دقت نظر داشته باشند.

 • ناشناس
  0

  امان از. این نا کارشناس مغز فندقی که فقط از روی هوا زر مفت میزنه

 • سهم آموز
  3

  سپاس از زحمات خیلی عالی

 • ناشناس
  0

  خخخخخخخخخ

 • ناشناس
  0

  تو خواب 80درصد مدارس بازه مگه مردم دیوانه هستن بچه هامون برن مدرسه کرونا همه جا داره بیدادمیکنه شما به رو نمی‌ارید