دبیر شورای معادن و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد.:

تعطیلی موقت ۵ معدن در استان سمنان

دبیر شورای معادن و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از تعطیلی موقت ۵ معدن در این استان خبر داد.

 علی تشنه دل در بیست و یکمین جلسه شورای معادن استان که به ریاست سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان در استانداری برگزار شد افزود: درخواست تعطیلی موقت ۵ معدن بنا به دلایلی از قبیل نداشتن بازار فروش ، شرایط فصلی ، عدم وجود دپوی مواد معدنی و غیره مورد بررسی قرار گرفت که با موافقت اعضای شورا این معادن تعطیل موقت شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه محاسبه حقوق دولتی معادن بر اساس ظرفیت اسمی معادن انجام می شود دو معدن به دلایلی از قبیل عدم فعالیت معدن و مشکلات قضایی درخواست محاسبه حقوق دولتی بر اساس استخراج واقعی را داشته که مورد موافقت اعضا قرار گرفت.

 دبیر شورای معادن استان با اشاره به دیگر دستور کار این جلسه اضافه کرد: طبق ماده ۴۵ آئین نامه اجرایی قانون معادن با توجه به اتمام دوره بهره برداری معدن و عدم درخواست تمدید پروانه از سوی متقاضی و یا عدم فعالیت لازم از سوی بهره بردار ، معدن منتزع خواهد شد که در این جلسه و با موافقت اعضای شورا دو معدن از ید بهره بردار انتزاع شد.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: در این نشست نحوه تامین سوخت واحدهای فرآوری فاقد پروانه بهره برداری مستقر در محدوده های معادن از محل سوخت معادن در اجرای مصوبات کار گروه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مورد بررسی قرار گرفت.

 تشنه دل در پایان خواستار هماهنگی بیش از پیش دستگاه های قضایی، انتظامی و اجرایی در زمینه اجرای ماده ۱۹ قانون معادن و جلوگیری از برداشت های غیر مجاز شد و بر همکاری اعضای شورا در این زمینه تاکید کرد.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید