روش های درمانی مثانه بیش فعال چیست؟

تمرین دادن مثانه یکی از رایج‌ترین درمان‌های غیر دارویی تجویزی برای بهبود شرایط مثانه بیش فعال است که شامل تنظیم یک برنامه دقیق برای دفع ادرار می‌شود.

روش های درمانی مثانه بیش فعال چیست؟

مثانه‌ای بیش فعال می‌تواند موجبات خجالت و شرمساری فرد را فراهم کند، به ویژه با در نظر گرفتن این نکته که نشت ادرار می‌تواند با یک سرفه، عطسه، خنده، یا حرکتی ناگهانی رخ دهد.

درمان‌هایی طبیعی برای مثانه بیش فعال

 اگر در نگه داشتن ادرار خود با مشکل مواجه هستید، ممکن است به بی اختیاری ادرار مبتلا باشید. خبر خوب این است که برخی کمک‌های طبیعی برای مقابله با مثانه بیش فعال وجود دارند.

دنبال کردن میزان مایعات مصرفی

همانند زمانی که برای کاهش وزن خود رژیم می‌گیرید و از یک دفتر برای ثبت غذا‌های مصرفی خود در طول روز استفاده می‌کنید، اگر مثانه‌ای بیش فعال دارید می‌توانید از روشی مشابه برای ثبت نوع، زمان، میزان مایعات مصرفی و شناسایی نوشیدنی‌های مشکل‌ساز استفاده کنید.

تمرین دادن مثانه

تمرین دادن مثانه یکی از رایج‌ترین درمان‌های غیر دارویی تجویزی برای بهبود شرایط مثانه بیش فعال است. این شامل تنظیم یک برنامه دقیق برای دفع ادرار می‌شود.

 

گیاه بوچو

گیاه بوچو از خواص ضد التهاب، ضد باکتری و ادرارآور برخوردار است که دستگاه ادراری را پاکسازی و شرایط آن را بهبود می‌بخشد. این یکی از درمان‌های گیاهی پر استفاده برای عفونت‌های مثانه و کلیه در آفریقای جنوبی است.

 
 
 

پد‌های جاذب

تا زمانی که چگونگی کنترل دفع ادرار خود را فرا بگیرید، پد‌های جاذب که زیر لباس استفاده می‌شوند می‌توانند نشت‌های تصادفی را از دید دیگران پنهان کنند.

نخل اره‌ای

مطالعات نشان داده اند که خواص ضد التهاب نخل اره‌ای (Saw Palmetto) با کاهش فوریت دفع ادرار، به ویژه در مردان دارای غده پروستات بزرگ شده پیوند خورده است.

تمرینات عضلات کف لگن

تمرینات عضلات کف لگن که به نام کگل نیز شناخته می‌شوند به تقویت عضلات کنترل کننده دفع ادرار و جریان آن کمک می‌کنند.

ویتامین C

مصرف مکمل‌های ویتامین C به واسطه توانایی آن‌ها در مبارزه با استرس اکسیداتیو توصیه می‌شوند. استرس اکسیداتیو می‌تواند اعصاب اطراف مثانه را تحریک کرده و به از دست دادن کنترل ادرار منجر شود.

کاهش وزن

حمل وزن اضافه برای مفاصل انسان مضر است، و همچنین می‌تواند موجب کاهش انعطاف پذیری در عضلات پشتیبان مثانه شود که بی اختیاری ادراری یکی از عوارض آن است.

کوئرستین

کوئرستین، نوعی فلاونوئید و یک درمان ضد التهاب طبیعی است که به کاهش فوریت دفع ادرار مرتبط با مثانه بیش فعال کمک می‌کند.

گوشا جینکی گان

برخی مطالعات در ژاپن نشان داده اند که گوشا جینکی گان (Gosha-jinki-gan)، دارویی که از ترکیب چند گیاه دارویی تهیه می‌شود، با کاهش تکرر ادرار، انقباض‌های مثانه، و دفع ادرار شبانه برای مردان و زنان پیوند خورده است.

منبع: سرگرمی روز
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
 • ناشناس
  0

  متاسفانه من دچار این بیماری ام و باتوجه به تجربه ای که دارم هیچ کدوم از اینها سازگار نیست و فایده ندارده
  چون سینگال که پیام به مغز میفرسته و رابطه بسیار مستقیمی با سلول های اعصاب داره واقفا نمیشه
  مگر اینکه بری کما و از اول حافظه ات پاکسازی بشه
  متاسفانه نیست
  ای کاش درمان زودترپیدا بشه منم خلاص بشم

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها