چه کسانی در معرض بیماری ترانه علیدوستی هستند؟ /ویدئو

چند روزی است که ابتلای ترانه علیدوستی، بازیگر مشهور کشورمان به «سندرم DREES» که برای اکثر افراد شناخته شده نیست، خبر ساز شده است.

چه کسانی در معرض بیماری ترانه علیدوستی هستند؟ /ویدئو

دکتر سید مسعود داوودی، متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی دانشگاه بقیه الله به این بهانه درباره این بیماری و درمان آن می‌گوید: DREES یک بیماری حساسیتی تاخیری است که با تغییرات پوستی، تغییرات احشاء داخلی و تغییرات سلول‌های خونی خود را نشان می‌دهد.

شایع‌ترین علت بروز این بیماری، حساسیت‌های دارویی به دارو‌های ضد تشنج و آنتی بیوتیک‌ها هستند. واکنش‌های دارویی با تاخیر ٢ تا ٨ هفته‌ای اتفاق می‌افتد و علایم بالینی ناشی از آن با ضایعات پوستی کهیر مانند و یا شبیه آبله مرغان بروز کند.

همچنین ممکن است درگیری مخاط دهان بروز کند؛ اما از آن مهم تر، گرفتاری غدد لنفاوی به شکل گسترده است و درگیری مخاط داخلی بدن نیز ممکن است با علایمی شبیه به هپاتیت حاد بروز کند. مهم‌ترین اقدام در درمان این بیماری، قطع مصرف دارو‌های مشکوک و استفاده از کورتون‌های سیستمیک و یا سایر دارو‌های سرکوب سیستم ایمنی است. در موارد خفیف بیماری بهبود یابنده است. تشخیص زودرس بیماری در درمان آن بسیار موثر است. جزئیات را می‌بینید و می‌شنوید.

منبع: فرارو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 8
 • ناشناس
  5

  کسانی که به وضعیت اسف بار اقتصادی و سیاسی و آزادی در کشور معترص هستند در معرض چنین بیماری هایی قرار دارند

  نظرات شما -
  • ناشناس
   3

   پس مواظب حرف زدنت باش 😂😂😊😁

 • ناشناس
  4

  کسانی که به وضعیت اسف بار اقتصادی و سیاسی و آزادی و معیشتی در ایران معترض هستند، در،معرض چنین بیماری هایی قرار دارند

 • بهنام
  30

  این بیماری در اثر خوشی و عشق و حال و سفرهای متعدد خارج از کشور علی‌الخصوص کشورهای اروپایی است و بیشتر بخاطر معاشرت نزدیک در مهمانی‌های آنچنانی و مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی بوجود می‌آید . آدم بدبخت و ندار که به نان شب محتاج است از این امراض عجیب و غریب نمی‌گیرد .

  نظرات شما -
  • ناشناس
   5

   قضاوت نکن عزیز جان قضاوت نکن

 • ناشناس
  9

  کسانیکه کشف حجاب کنند .

 • ناشناس
  17

  دمت گرم بهنام حق گفتی

 • ناشناس
  1

  هرکی اعتراض کند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها