تاکید رادان بر لزوم رعایت شعائر ماه رمضان

فرمانده فراجا بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌ها و شعائر ماه رمضان تاکید کرد.

سردار احمدرضا رادان در حاشیه رزمایش طرح نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی و دیگر دستگاه‌های امدادی و خدماتی که صبح امروز در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد، درباره همزمانی نوروز و ماه مبارک رمضان و تاثیر آن بر سفرهای نوروزی، گفت: پیش‌بینی ما این است که در روزهای اول نوروز حجم سفرمان نسبت به سال‌های قبل بیشتر شود.

وی ادامه داد: اما این به این معنا نیست که پیش‌بینی نکنیم که در ایام نوروز و ماه رمضان سفر جاده‌ای نداشته باشیم، چرا که حکم سفر برای روزه‌دار مشخص است.

رادان درباره برخورد با روزه‌خواری با تاکید بر لزوم رعایت شعائر ماه رمضان نیز گفت: در بحث ماه رمضان هم دستورالعمل‌هایی که از قبل برای ماه مبارک رمضان بوده، حتما اجرا می‌شود.

رادان در ادامه با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که در ایام نوروز به مردم خوش بگذرد، گفت: ما می‌خواهیم مردم از سفری که می‌روند خاطره خوبی داشته باشند از این رو آنها از ما نمی‌پذیرند که اجازه دهیم تعداد اندکی راننده متخلف اراده خود را به جمع کثیری از رانندگانی که قوانین را رعایت می‌کنند تحمیل کنند.

رادان با بیان اینکه سخت گیری ما برای حفظ جان مردم است، گفت: پلیس رفتار اقتدار آمیز و توام با رافعت را در ایام نوروز خواهد داشت.

رادان با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای پیک اول سفر انجام شده است، درباره فعالیت گشت‌ها در ایام نوروز گفت: نمایشی نبودن گشت‌های انتظامی یعنی اینکه گشت‌ها دقیقا در جایی باشند که باید حضور داشته باشند. ما در هر جا و متناسب با ماموریت هر واحد باید گشت‌ها را ساماندهی کنیم. به عنوان مثال در حوزه مبارزه با سرقت تلاش داریم تا واحدهای گشت را افزایش دهیم و تاکید داریم که واحدهای ما در جایی استقرار داشته باشند که موثر باشد.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • رزمنده دفاع مقدس
    2

    باعرض سلام وخسته نباشید .جناب رادان شما انسان بسیار خوب وشایسته ای هستید وخدمات قابل توجهی به مملکت ومردم کردید مبارزه با اراذل واوباش ازکارهای خوب شما بوده .سپاسگزاریم .اما جاده ها خیلی امنیتشون کمه خصوصا جاده الیگودرز به دزفول تا بحال هزاران محموله لوبیا رادر حین حرکت ازراننده بدبخت را به سرقت برده اند ومسلح هم هستند وراننده متحمل خسارات فراوانی شده ازشما وهمکاران ارزشمنتون تقاضا داریم این محور را برای همیشه برای دزدان ناامن کنید .ازبعد روزه وروزهداری اونایی که باید روزه بگیرند میگیرند نه زوراست ونه اجبار .روزه خوردن هم درماه رمضان در انظار مردم ناخوشایند است انشاالله مردم عزیز رعایت میکنند .ملت ما ملت خوبی هستند نبایدولی سربسرشون بزارید دراین بعد بدتر میکنند به نظر من بهتره درمسیرها از پوستر وبنر استفاده کنید ومردم را بااون سلیقه ای که دارید تشویق کنید تا یادآوری شود خدا حافظتون باشه