محسنی بندپی:

تغییر استانداردهای شاخص آلودگی هوا، پاک کردن صورت مساله است

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تغییر استانداردهای شاخص آلودگی هوا برای جلوگیری از تعطیلی مدارس را پاک کردن صورت مساله دانست و گفت که دولت به جای این کارها، قانون هوای پاک را اجرا کند.

تغییر استانداردهای شاخص آلودگی هوا، پاک کردن صورت مساله است

محمدعلی محسنی بندپی در واکنش به پیشنهاد وزرای آموزش و پرورش و کشور برای تغییر شاخص آلودگی هوا با هدف تعطیل نشدن مدارس گفت: از اظهارنظرهای وزرای آموزش و پرورش و کشور برای تغییر در استاندارهای شاخص آلودگی هوا و همچنین تعلیق این شاخص ها به عنوان ملاکی برای تعطیلی مدارس متاسفم.

وی ادامه داد: این دو دیدگاه به معنای پاک کردن صورت مساله است به ویژه اینکه به وزیر کشور برای اجرایی شدن قانون هوای پاک هم ماموریت داده شده است؛ انتظار می رود وزیر کشور به سمت اجرای قانون هوای پاک رود تا اینکه در راستای تغییر در استانداردهای شاخص آلودگی هوا حرکت کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه با بیان اینکه کودکان جز گروه های آسیب پذیر هستند، گفت: در تمام دنیا کودکان جز گروه های حساس هستند و به آنها توجه ویژه می شود پس دولت به دنبال هماهنگی بیشتر برای حل مشکل آلودگی هوا باشد.

وی با اشاره به مخالفت وزارت بهداشت با تغییر استانداردهای آلودگی هوا جهت تعطیل نشدن مدارس گفت: دولت به جای اینکه بخواهد استانداردهای شاخص آلودگی هوا برای جلوگیری از تعطیلی مدارس را افزایش دهد، برای اجرای قانون هوای پاک تلاش کند.

محسنی بندپی با طرح این پرسش که نتیجه افزایش شاخص آلودگی هوا چیست؟ گفت: مگر با افزایش استانداردهای شاخص آلودگی هوا می‌توان آلودگی هوا را کنترل کرد؟ طبق آمارها میزان این شاخص در اراک به ۵۰۰ رسیده است؛ آیا آقایان می خواهند شاخص را از ۱۵۰ به ۵۰۰ برسانند و آن را ملاک تعطیلی مدارس قرار دهند؟ قرار است این شاخص تا چه اندازه ای تغییر کند؟

وی در پایان بیان کرد: خیلی از افراد جامعه اعم از سالمندان و کودکان و بیماران جز گروه های آسیب پذیر قرار دارند لذا تا وقتی فکری برای رفع مشکل آلودگی هوا نشود مشکلی حل نخواهد شد و آنها محکوم به ماندن در خانه می شوند. اتفاقی که نتیجه آن کاهش بهره وری و فعالیت های اجتماعی و به دنبال آن آثار سویی است.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 12
 • ناشناس
  0

  چرا هیچ کس نمیتونه جلوی تصمیم غلط و بدون فکر و اندیشه وزیر آموز و پرورش بایسته؟نمایندگان مجلس باید استیضاحش کنن

  نظرات شما -
  • 1

   نمایندگان فله ای؟!

  • ناشناس
   0

   نمایندگان که در تصمیمات کشور اثری ندارن.خیلی راحت میشه با یک سود ولایی دهنشون رو بست.

  • ایرانی آباد و آزاد
   0

   چون‌ساختار و ریشه خراب و فاسده...

 • ناشناس
  0

  کلا دیگه یا زا یان گه دونی میریم یا بچه غیر حضوری به شما بیشرفا اعتماد و امیدی نیست قاتل بچه هامونید

 • ناشناس
  0

  وزیر کیلویی و فله ای بهتر از این نمی تواند بیاندیشد!

 • ناشناس
  0

  متاسفم در جامعه اي زندگي مي كنم كه سران آن درك و فهمي از سلامتي و اهم و اخص را ندارند

 • ناشناس
  0

  واقعا متاسفم هوای الوده تنفس کردن مانند سیگار کشیدن ضرر دارد اقای وزیر اموزش وپرورش شما که انسان تحصیلکرده ای هستیدهیچ وقت کشور عزیز مان را باهیچ جای دنیا مقایسه نفرمایید چون هر کشوری مانند انسانها باهم قابل مقایسه نیستند چون شرایط ووضعیت هر کشوری بادیگر کشورها متفاوت است

 • ایرانی آباد و آزاد
  0

  پخمه ها مثل همیشه در حال پاک کردن صورت مسئله به جای حل آن هستند !!
  لعنت بر شما که به حان و مال و سلامت و وقت و کسب و کار و شان مردم ایران اهمبت نمی دهید و ارزش قائل نیستید!!

 • رییس الدین روزبهی کمحالیکلایی
  0

  یوسف نوری ضعیف ترین وزیر آموزش پرورش در طول تاریخ.

 • امیر
  0

  جهت باارزش نشون دادن پول صفرهای آن راحذف کنید،برای سالم نشان دادن هوا درجه آلودگی راتغییر بدید،برای مسکن مردم موعظه کنید این عمرها ارزش خرید منزل رو نداره و...؟

 • مادر سه بچه
  0

  هرکسی تو هرمقامی وقتی حرفی ناپخته و ابلهانه میزنه باید هزینه اش رو بده تا درس عبرت باشه هم برا خودش هم برای بقیه مسئولین

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها