وزیر کشور:

احتمال تغییر در استانداردهای شاخص آلودگی برای جلوگیری از تعطیلی مدارس

وزیر کشور از طرح پیشنهادی در دولت از سوی سازمان محیط زیست برای تغییر در استانداردهای شاخص آلودگی خبرداد تا لازم نباشد در این شرایط مدارس تعطیل شود.

احتمال تغییر در استانداردهای شاخص آلودگی برای جلوگیری از تعطیلی مدارس

احمد وحیدی در حاشیه نشست استانداران در پاسخ به سوالی درباره تعطیلی مدارس به جهت آلودگی هوا، اظهار کرد: تعطیلی مدارس به خاطر رفع آلودگی نیست، بلکه بخاطر سلامتی فرزندان‌مان است. مصوبه‌ای وجود دارد که در آن مشخص کرده در چه شاخصی از آلودگی، مدارس باید تعطیل باشند. گروه‌های اضطراری استان‌ها براساس همین مصوبه ناچارند تصمیم به تعطیلی بگیرند.

وی اضافه کرد: در هرحال این موضوع موجب شد تا با کمک سازمان محیط زیست پیشنهاد جدیدی را برای دولت تعیین کنیم تا این استانداردها را کمی تغییر دهیم تا لازم نباشد در این شرایط مدارس مان را تعطیل کنیم.

وحیدی که در جمع خبرنگاران و در حاشیه نشست استانداران سراسر کشور سخن می‌گفت درباره این نشست اظهار کرد: یکی از موضوعات مورد بررسی در این نشست، مولدسازی دارایی‌ها بود که با حضور وزیر اقتصاد این موضوع مورد بررسی قرار گرفت. چارچوب‌های مقرراتی مولدسازی دارایی‌ها در دولت فراهم شده است. این کار بسیار مهم، ظریف و دقیق است که هم باید با سرعت لازم و هم دقت کافی انجام شود. لازم بود چارچوب مسائل با حضور استانداران بحث شود چون اجرای این تصمیم در استان‌ها بر عهده استانداران است. با بحث های انجام شده در موقیعت بهتری برای اجرای تصمیم مولدسازی دارایی‌ها قرار گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: موضوع دوم درباره مسائل اداری و استخدامی بود که رئیس این سازمان نکات مدنظر خود را مطرح کرد. موضوع بهره‌وری مورد تاکید رئیس جمهور است و  در این جلسه این موضوع مورد گفت‌وگو قرار گرفت. همچنین درباره سرمایه انسانی ، کمبودها و توانمندسازی هایی که مورد نیاز است، بحث شد.

وزیر کشور با اشاره به بررسی موضوع اشتغال با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بیان کرد: در این نشست آمارهای بسیار خوبی که بر اثر ایجاد اشتغال پدید آمده و بر پایه سامانه رصد تا مرز 1 میلیون شغل می‌رسد، بررسی شد. کارهای خیلی خوبی در استان‌ها انجام شده است. برای تقویت اشتغال که مهمترین مساله روز کشور است هم وزارت رفاه و هم استانداران آماده هستند. در سال 1402 منابع لارم اختصاص داده می شود تا در جذب این تبصره‌های 16 و 18 قوی‌تر عمل کنیم. بانک‌ها هم باید همکاری کنند برخی بانک‌ها خوب همکاری کرده‌اند؛ ولی برخی بانک‌ها باید همکاری بهتری کنند. امسال سال خوبی در جهت ایجاد اشتغال داشته‌ایم و امیدوارم سال آینده هم این روند ادامه پیدا کند.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 16
 • ناشناس
  0

  آره استانداردها رو عوض کنین به جای شاخص 150 بذارین شاخص 500 اینطوری دیگه کلا تعطیل نمیشه ...
  به ریه بچه ها هم دستور بدین بیجا میکنی مشکل برات پیش میاد باید تحمل کنی...
  وقتی یه عده بیسواد مسئول میشن کشور از این بهتر اداره نمیشه

 • پدر
  0

  از حكومت و مسئولين بي سواد انتظار ديگري نيست وقتي علم و دانش و توان و راه كارهاي كاهش آلودگي هوا را ندارند مي روند به سمت تغيير استاندارد هاي آلودگي هوا واقعا مضحك و دردآور است يعني اگر غلظت آلودگي هوا براي تعطيلي مدارس 150 بوده حالا آن را تغيير دهند و غلظت 150 مي شود هواي پاك ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظر من شما كه جان مردم برايتان اهميتي ندارد اصلا تمام قوانين محيط زيست و حقوق شهروندي و امنيت و ... را برداريد .ما مردم هم بميريم به درك . سر آقا زاده ها در هواي پاك سوئد و كانادا و آمريكا سلامت

 • ناشناس
  0

  کابینه ای که اکثرشون نطامی امنیتی هستند و از تخصص خبری نیست نتیحه اش این می شود که جناب سردار وزیر کشور برای سلامت و بهداشت و اقتصاد مردم تصمیم می گیره و زاکانی شهردار دنبال میتیگ سیاسی و قیمت دلاره

 • ناشناس
  0

  پاک کردن صورت مسئله از طرف دولتها سابقه طولانی داره . احمدی نژاد هم اومد و برای تعریف ادم بیکار گفت هرکسی یک روز در ماه کار کند بیکار نیستبعد اومد امارگرفت گفت ما نرخ بیکا ی رو کاهش دادیم....ایناهم تتمه همون دولتن

 • 0

  بیسوادی و جهل و بی عرضگی که چیز شاخ ودم داری نیست..

 • 0

  خاااااااااک

 • مادر سه بچه
  0

  خداوکیلی اینا عقل دارن؟ نامسلمون ما تو یه کشور زندگی میکنیم یعنی یعنی هموطن هستیم. اخه دشمن ما هستید که بجای حل بحران الودگی بیایید استاندارد شاخص الودگی رو تغییر بدید که مردم و کودکان تو هوای الوده بیرون برن و مریض بشن و سرطان ریه بگیرن ؟

 • ناشناس
  0

  یعنی یه خبر نگار ازش نپرسید با پاک کردن صورت مسیله سلامتی مردم بخطر میفته؟

 • 0

  بله دیگه خدا تومن حقوق برای اینکه برای رفع هرمشکل تعریفمون از وجود مشکل رو تغییر بدیم ...وزیر چقدر حقوق میگیره؟ این حقوق با این خروجی این وزرا حلال هست؟ شک دارم

 • ناشناس
  0

  بنازم به این همه شعور .یعنی شاخص عوض بشه هوا تمیز تر میشه

 • ناشناس
  0

  آره عقربه ها را جابجا کنید آبرومندانه تر است

 • 1

  همون مثله که میگه اگه خاله ام خایه داشت بهش میگفتم دایی

 • خدا
  0

  همه فلاکت هار و با کشورهای مدرن اندازه گیری میکنید ولی رفاه رو با بنگلادش

 • ح- بی نیاز
  0

  درود
  این گونه اظهار نظرها تا کنون کم‌ نبوده است. واقعا عجیب و نسنجیده می باشد. متاسفانه هیچ کدام از مسئولین در این دولت از رئیس محترم جمهور گرفته تا وزرا و الباقی هیچ کدام نه تخصص دارند و نه تعهد و بی ایمان ترین آنها کسانی هستند که مسئولیتی را می پذیرند که نمی دانند.
  صرفا چند شاخص خارج معیار مدیریتی برای مسئولیت ملاک می باشد.

 • ناشناس
  0

  مثل اینکه من که قدم کوتاهه واحد طول را عوض کنم تا قدم بلند بشه. کند ذهنان پر مدعا در راس امورند

 • ناشناس
  0

  خسته نباشید با این پیشنهادتون! چقد فکر کردید تا به این نتیجه رسیدید! یه فکری واسه سوخت ها بکنید نه اینکه شاخص عوض کنید!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها