وزیر آموزش و پرورش:

مدارس در جهان با شاخص ۳۰۰ آلودگی تعطیل می شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: در جهان شاخص تعطیلی در اثر آلودگی هوا ۳۰۰ است؛ در صورتی که در ایران شاخص آلودگی به ۱۵۰برسد، تعطیل می‌شوند.

یوسف نوری در همایش زنان فرزانه گفت: امام باقر و امام صادق (ع) مدارسی را ایجاد و در علوم پایه دانشمندانی را تربیت کرده اند.

وی افزود: دانشمندان عصر جدید همچون انیشتین از کتب دانشمندانی که در این مدارس تربیت شده اند، استفاده می کردند و باعث توسعه و گسترش علم شدند.

او افزود: ما در گذشته مولفه‌های قدرت را جمعیت می‌دانستیم. مثلا کشور‌هایی که پسر داشتند، می‌توانستند از وطن دفاع کنند. کشور‌هایی که صنعتی هستند از جمعیت برخوردارند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: زنان در عوامل حکمرانی بسیار تاثیر گذار هستند؛ زن در خانه و در جامعه نقش بسیار مهمی دارد.

او ادامه داد: ۵۴ درصد از همکاران وزارت آموزش و پرورش بانوان هستند؛ این در صورتی است که حدود ۱ درصد، دانش آموزان پسر بیشتر هستند.

وی افزود: دین اسلام باعث آزادی زنان شده است. زنان عنصر مهم حکمرانی هستند.

نوری بیان کرد: دشمنان از طریق رسانه ابتدا خواستند خانواده را از پا در بیاورند؛ اما نتوانستند. به همین علت سعی کردند دانش‌آموزان را از تربیت اصلی دور کنند و معلمان ما سخت در تلاش هستند تا دانش آموزان را به درستی تربیت کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: دشمنان می‌خواهند مدارس ما بسته باشند و ازدواجی نیز رخ ندهد؛ اما خودشان معکوس آن را انجام می‌دهند.

نوری با اشاره به این که روزانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان هزینه آموزش و پرورش است، گفت: کلاس‌های حضوری ارزش افزوده برای دانش آموزان و معلمان دارند و نباید مدارس تعطیل و غیر حضوری شوند.

وی افزود: در جهان شاخص تعطیلی بر اثر بروز آلودگی هوا ۳۰۰ است؛ در صورتی که در ایران شاخص آلودگی هوا به ۱۵۰ برسد، مدارس تعطیل می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: ظرفیت بزرگی در بازنشستگان داریم که از آن‌ها می‌خواهیم در حوزه زنان در هر زمینه‌ای به ما کمک کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • ناشناس
    0

    واقعا چه کسی را مسوول گذاشتید اگر ۳۰۰ باشد یعنی بسیار بسیار خطرناک و مرگ حتمی این اقا به مرگ نازنین دانش اموزان اصلا فکر نمی کند