وزیر آموزش و پرورش: همه مدارس کشور از فردا باز است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تعطیلی‌های مدارس به دانش‌آموزان لطمه می‌زند، گفت: همه مدارس کشور از روز دوشنبه باز است.

یوسف نوری روز یکشنبه در گفت وگویی تلویزیونی اظهار داشت: این تصمیم برای همه استان‌های مختلف گرفته شده است و به همین منظور با وزیر کشور و مدیران کل ادارات آموزش و پرورش استان‌ها در این زمینه صحبت‌هایی شده است.

وی تصریح کرد: فردا همه مهدهای کودک، دبستان‌ها و همه مقاطع تحصیلی در سراسر کشور برای حضور دانش‌آموزان باز است.

نوری ادامه داد: در بحث کرونا اصرار داشتیم مدارس مانند دیگر کشورها باز باشد که اکنون با همکاری مردم، ‌رسانه‌ها و دانش‌آموزان و معلمان، مدارس با وجود وقفه زیاد باز شده اما متاسفانه آسیب زیادی داشت.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اما امسال نیز به دلیل آلودگی هوا، صرفه‌جویی در مصرف گاز و به علت سرمای هوا نیز مدارس تعطیل شده که اینگونه تعطیلات را در گذشته نداشتیم و در واقع این نوع تعطیلی مدارس بی‌سابقه بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تعطیلی مدارس به یادگیری دانش‌آموزان لطمه وارد می‌کند این موضوع باید پیگیری شود و به همین منظور رییس جمهور نیز دستور داد که مدارس دیگر تعطیل نباشد.

نوری با بیان اینکه شاخص‌های جهانی برای آلودگی هوا را مطالعه کردم به این صورت نیست که مدارس باید تعطیل شود، اظهار داشت: به همین منظور فردا مدارس در سراسر کشور باز است.

نوری ادامه داد: این اتفاقات برای جامعه آموزش و پرورش مطلوب نیست البته ممکن است در یک منطقه یا یکی از استان‌ها به دلیل مسدود بودن راه یا اتفاقات خاص یا نزولات جوی، بارش برف شدید یا لغزندگی مدارس تعطیل باشد.

وی افزود: بارها اعلام کردیم که مدارس باید آخرین مکانی باشد که تعطیل شود اما اکنون در کشور، مدارس به عنوان اولین مکان برای تعطیلی است.

وزیر آموزش و پرورش درباره برگزاری امتحانات جامانده دانش‌آموزان در نوبت اول نیز گفت: در بحث امتحانات برای تعداد امتحاناتی که از دانش‌آموزان باقی مانده، این مساله به شورای مدارس سپرده شده که نوبت دوم را شروع کنند و نوبت اول نیز همزمان با این دوره امتحانات برگزار شود.

وی اظهار داشت: معلمان آمادگی کامل برای جبران این کاستی‌ها در دروس دانش‌آموزان را دارند. باید این کاستی‌ها به واسطه تعطیلات جبران شود و نباید بیشتر شود.

نوری افزود: گرچه معلمان زحمت زیادی برای جبران این کاستی‌ها انجام می‌دهند اما این مشکل دانش‌آموزان در یاددهی و یادگیری به طور کامل حل نمی‌شود و انتقال یادگیری به صورت موثر نیست.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 20
 • ناشناس
  2

  بیحا کردین مازوت را قطع کنید تا بچه تو هوای سالم بره مدرسه مگه از سر راه اوردیم بچه هامون را تو این هوا بفرستیم مدرسه

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   مازوت را قطع كنند؟!مگه ميشه؟!مرغ اينها يك پا دارد!كلا مسولان بي عرضه اي داريم

  • ناشناس
   0

   فامیلاشون از گشت و گذار خارجی برگشتند ، دیگه تعطیلی مدرسه علتی ندارد . تو جمهوری اسلامی براساس بچه های خودشون قانون معافیت سربازی میگذارند ، با سفر بچه هاشون تعطیل میکنند ، اگر معدل بچه شون پایین باشه شرط معدل کنکور را بر میدارند و... خلاصه قانون را در جهت منافع این ور و آن ور میکنند.
   البته بچه دیپلمه را با حقوق مدیر کل هم استخدام شورای شهر می کنند !

 • ازادی
  0

  هر چی شماها میگین بر عکسش درسته تا یکی ذو ساعت دیگه کمیته اضطرار حالتو میگیره.

 • ناشناس
  1

  مي خوام بچه ها افت تحصيلي پيدا كنند سلامتي بچه ها مهم يا افت تحصيلي ودير ما ثابت كرد تنها چيزي كه براش اهميت نداره جان بچه هاي مردم بهد مي گن بچه بياريد هر كي بچه دار بشه با اين شرايط احمق

 • ابراهیمی
  1

  واقعا متاسفم که جان فرزندان ما هیچ ارزشی ندارد فردا هیچ کس مدرسه نمی رود

 • ناشناس
  0

  واقعا براي خودم متاسفم كه در كشوري زندگي مي كنم كه وزير آموزش و پرورش آن ديدگاهش اينه كه درس مهمتر از سلامتي دست مريزاد به رئيس جمهور كه از ايشان دفاع مي كند واقعا متاسفم اگر بلايي سر بچه هاي ما بياد كدام يك از مسئولين فهيم ما جوابگوست إن موقع مقصر حتما خانواده ها هستند

 • ناشناس
  0

  آنچه برای اینها اهمیت نداره سلامتی مردمه. نمی گن سوزوندن مازوتو متوقف کنید یا کیفیت سوختو بهتر کنین می گن هر مصیبتی که سرتون آوردیم هیچی نگید کارتونو بکنید.

 • 0

  روزنامه زاکانی که تیتر زده بود تو بمباران هم مدارس تعطیل نشد معلوم بود پی بندش باید این سخنان وزیر باشه. کلا مملکت تو دست این برادرا ست .

 • rose
  0

  همه چی براشون عادی شده ...یه مشت بی عرضه بی سواد ....که نمیفهمن سرب و ذرات معلق یعنی هزار درد و مرض

 • جدی نگیرید
  0

  این آقا به اشتباه وزیر شد و مدیران کل و روسای آموزش و پرورشی که زیر نطر این آقا اداره می شوند فقط شعار میدن و بس.
  مدرسه تعطیله چون مخ مسولین تعطیله

 • rose
  0

  افسوس که این مزرعه را آب گرفته است دهقان مصیبت زده را خواب گرفته است .....یه سرچ کوچیک میزدی وزیر نخبه آموزش پرورش میفهمیدی الودگی هوا چه بلایی سر کودکان میاره .....

 • ناشناس
  0

  اولا دروغه و مدارس نجف اباد فردا تعطیله دوما مگه سلامتی بچه هامون بی ارزشه که تو این هوای الوده بفرستیم مدرسه؟ حتی زکسال مردود بشن بهتره تا ریه هاشون مریض بشه. بی رحم تر از شما خودتونید

 • فاتح
  0

  چنانچه الودگی خطرناک نیست بازبودن مدارس لازم است ولی جریمه طرح زوج وفرد برای رانندگان سرویس واولیا راچکاربایدکرد...این یعنی شیرتوشیر

 • ناشناس
  5

  هم حال میکنید و هم غر میزنید ؟ بروید مدرسه تا مثل سایر مردم ایران اهل تزویر و ریا نشوید

 • ناشناس
  0

  جالبه امثال خانوم ابتکار از دیوار سفارت بالا میره و مدت مدیدی رییس محیط زیست ایران میشه و دریاچه هارو خشک می‌کنه و هوای کشور رو به فنا میده ، اما پسرش تو بهترین نقطه آمریکا تو هوای خوب صفا می‌کنه. جدا بی غیرت تر از این مسوولین مگه هست.

 • زهرا
  0

  مدارس بخاطر آلودگی هوا و خطر جانی برای سلامت بچه ها تعطیل شدند نه بخاطر حل مشکل ترافیک...
  تمام بچه ها مشکل ریوی پیدا کردند تو این شرایط آلودگی و کرونا بروند مدرسه با پروتکل بیسوادی شما پنجره ها را هم باز بگذارند ... اینجور تصمیم‌ها فقط غلط اضافی است
  تو که از شاخصهای بین المللی صحبت می کنی، سوادت قطعا به مقالات انگلیسی نمیرسد ولی حداقل مقاله های فارسی را بخوان تا شاید متوجه تفاوت شاخص واقعی بین ابمللی آلودگی هوا با شاخصهای اعلامی تو کشور ما بشوی ....!!!

 • ناشناس
  1

  الکی میگه ،همه مدارس امروز تعطیل بودند.

 • 0

  کودکان و نوجوانان ایرانی بیهوده عمر خود را تلف می کنند و درس می خوانند ۱۲ سال تحصیل می کنند و سرانجام چند رشته خوب وجود دارد که با وجود سهمیه ها و تعداد زیاد شرکت کنندگان هیچ کس قبول نمی شود ! متاسفم برای جوانان و نوجوانان وطن

 • ناشناس
  0

  معلوم نیست متولی سلامت مردم که به تشخیص آن مدارس و دانشگاهها یا ادارات تعطیل میشن وزیر کشوره وزیر آموز ش پرورشه وزیر بهداشته وزیر علومه یا ..... م