تعلیق ۱۰ دانشجوی دانشگاه شریف

احکام صادر شده برای دانشجویان متخلف دانشگاه صنعتی شریف در اعتراضات روزهای اخیر منتشر شد.

 

شورای انضباطی دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد با توجه به وقایع هفته‌های اخیر در این دانشگاه و لزوم ایفای وظایف قانونی شورای انضباطی دانشجویی، در چند هفته اخیر، این شورا در حمایت از حقوق عموم دانشجویان و کمک به حفظ انضباط دانشگاه، جلسات متعددی برگزار کرده است.

با توجه به حصول اولین نتایج و صدور و ابلاغ اولین سری از احکام این شورا، بر اساس گزارش اولیه‌ عملکرد شورای انضباطی دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف، تاکنون حدود ۲۳۰ شکایت به شورای انضباطی واصل شده است.

همچنین بیش از ۲۵ ساعت جلسات رسیدگی با حضور اعضای شورا انجام شده که در این جلسات، پرونده‌ها و مستندات هر یک به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است.

شورای انضباطی دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف همچنین اعلام کرده است که حدود ۴۰ مورد از پرونده‌ها، تفهیم تخلف انجام شده است.

صبح امروز سه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ نیز برای ۱۳ مورد از پرونده‌ها حکم بدوی صادر شده و احکام به متخلفین ابلاغ شده است.

آمار کلی از احکامی که امروز ابلاغ شده، به این شرح است: ۲ مورد تعلیق از تحصیل به مدت دو نیم‌سال؛ ۴ مورد تعلیق به مدت یک نیم‌سال با احتساب سنوات؛ ۴ مورد تعلیق از تحصیل به مدت یک نیم‌سال بدون احتساب سنوات؛ و بقیه موارد توبیخ کتبی با درج در پرونده؛ و ۱ مورد تذکر شفاهی.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
  • ناشناس
    0

    ایکاش شاه قبلی هم از این تنبیه ها بلد بود

  • ناشناس
    0

    استفاده ابزاری از دین و شریعت در این ۴۳سال رواج داشته و دارد..قرآن میگه رباخواری به خدا اعلان جنگ می‌دهد بانک‌های جمهوری اسلامی وام‌های ربوی می‌دهند.قران میگه زن و مرد از یک جنس و گل هستن اینها با زن به گونه موجودی نجس نگاه میکنن که فقط در خانه باید باشد...اونقدر دین و کتاب خدا رو تحریف کردند و به نفع خودشون تفسیر کردند و جالب‌تر آنکه جاهایی که نیاز به متناسب سازی با فرهنگ و علم روز دارد و بقول مولا علی باید فرزند زمانه خود باشیم به ۱۴۰۰سال پیش چنگ زدند که جوانان از دین بیزار شدند..نمازها ن از روی عادت شده و گناهان سرجای خودشون باقی مانده و دلها به گریه های شبهای قدر و عزاداریها محرم و آمرزش گناهان خوش شده...