معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران تشریح کرد

ویژگی‌های ون‌تاکسی‌های جدید پایتخت

معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران درباره ویژگی ون‌های سقف بلند توضیحاتی ارائه کرد.

علی محتشمی پور ضمن اشاره به قرارداد خرید ۲۰۰ دستگاه ون سقف بلند (High roof) توسط شهرداری تهران اظهارکرد: ون‌های سقف بلند همان ون‌های معمولی هستند با این وجه تمایز که ارتفاع کف خودرو تا سقف بلندتر از ون‌های دلیکای فعال در شبکه تاکسیرانی است. خرید ون‌های سقف بلند یکی از برنامه ریزی و پروژه‌های مدیریت شهری تهران برای رفاه حال شهروندان است.

معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در ادامه اظهارکرد: زمانی‌ که مسافر وارد فضای حمل و نقلی بیشتر از چهار سرنشین می‌شود، فضا باید با استانداردهای جهانی همخوانی داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی از اعتراضات همیشگی شهروندان در خصوص ون‌های دلیکا بود، گفت: این‌ ون‌ها فضای کوچکی دارند و امکان برخاستن و نشستن به صورت عادی وجود ندارد همچنین از لحاظ اصول ارگونومیک مشکل‌زا هستند و سبب اذیت شهروندان می‌شوند.

به گزارش سایت شهر به گفته محتشمی پور با توجه به سقف بلندی که این ۲۰۰ دستگاه ون دارند، دیگر نشستن و بلند شدن شهروندان به آسانی خواهد بود، ضمن اینکه خودروهای سقف بلند از استانداردهای کیفی بیشتری در جهان نسبت به ون‌های اکونومی و غیرسقف بلند برخوردار هستند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  0

  برندشون چی هست؟ تویوتا یا بنز؟

 • ناشناس
  0

  چه ابشن مهمی .بهتر ثبت جهانیش کنیم و صادر کنیم به المان وممالک کفر

 • ناشناس
  0

  کاش به سیستم فرسوده حمل ونقل عمومی شهرستانها هم توجه بشه

 • 0

  شهر مثلا به گفته خودتون جهانی یزد ،سیستم خط واحدش افتضاحه.جمعه ها که تعطیله.شب ها هم فقط تا ساعت ۸ شب.تعداد کم و بسیار فرسوده
  نتیجش شده افزایش خودروهای تک سرنشین و ترافیک شدید

 • ناشناس
  0

  مدل بنز و تویوتا هستند