کشتی آزاد جام مدوید/ پایان کار تیم منتخب ایران با ۴ مدال نقره و برنز

تیم منتخب کشتی آزاد ایران با کسب دو مدال نقره و دو برنز به کار خود در رقابت‌های بین‌المللی جام الکساندر مدوید پایان داد.

رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام الکساندر مدوید طی روزهای 19 تا 21 شهریور ماه در شهر مینسک کشور بلاروس برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط پیمان نعمتی و عباس فروتن در اوزان 65 و 125 کیلوگرم صاحب مدال نقره و کیان محمودجانلو و امیرحسین فیروزپور در اوزان 65 و 92 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

مهدی ویسی در وزن 57 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم در حالی که یک بر صفر مقابل مسلم سعداله‌یف از روسیه پیش بود، مقابل این حریف ضربه شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در فینال به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار مقابل گوگا ژیگوا از گرجستان با نتیجه 6 بر یک مغلوب و پنجم شد.

در وزن 65 کیلوگرم کیان محمود جانلو پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 6 - 6 از سد ایوریکو جولاکیدزه از گرجستان گذشت. پیمان نعمتی دیگر نماینده کشورمان در این وزن، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل مصطفی احمداف از تاجیکستان با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی دست یافت.

دو نماینده کشورمان در دیدار نیمه نهایی به مصاف هم رفتند که نعمتی با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. نعمتی در دیدار فینال مقابل رمضان فرضعلیف از روسیه با نتیجه 8 - 8 مغلوب شد و به مدال نقره رسید. محمودجانلو نیز با شکست مقابل نعمتی راهی دیدار رده‌بندی شد.

وی در این دیدار با نتیجه 3 بر صفر از سد مصطفی احمداف از تاجیکستان گذشت و سوم شد.

همچنین در وزن 74 کیلوگرم محسن کوچ‌نژاد در دور نخست با نتیجه 11 بر 2 مغلوب عظمت نوریکایو از بلاروس شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده‌ها رفت.

وی در این گروه با توجه به حاضر نشدن حریف بلاروسی پیروز دیدار شانس مجدد شد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. کوچ‌نژاد در این دیدار مقابل دیمیتری جیووی از گرجستان با نتیجه 7 بر 5 مغلوب و پنجم شد.

امیرحسین فیروزپور هم در وزن 92 کیلوگرم در دور اول آرکادزی پاهاسین از بلاروس را با نتیجه 8 بر 2 از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل عمرحاجی محمداف از بلاروس با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، فیروزپور به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 12 بر 2 مقابل ادلان تاسویف از بلاروس به پیروزی رسید و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 15 بر 5 از سد سعید احمداف از روسیه گذشت و به مدال برنز دست یافت.

این نتایج در حالی رقم خورد که در وزن 125 کیلوگرم عباس فروتن در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر الکسی ژورژولیانی از گرجستان را مغلوب کرد.

وی در دور دوم با نتیجه 13 بر 2 مقابل سولومون ماناشویلی از گرجستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فروتن عصر امروز در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر ویتالی پلاسنیاک از بلاروس را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل دیانیس خرامیانکوف از بلاروس با نتیجه 7 بر یک مغلوب و صاحب مدال نقره شد.

منبع: تسنیم

68

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید