شوک تتلو؛ چه کسانی خواستند ما تتلیتی شویم؟

تصاویر و صحنه‌های منتشر شده از کنسرت تتلو در ترکیه علاوه بر نگرانی‌های کرونایی، صحنه‌های فجیع اخلاقی را هم به وجود آورد.

کنسرت جنجالی تتلو در استانبول، پنجشنبه ۲۹ مهرماه ۱۴۰۰ در سالن Ora Arena برگزار شد. در این کنسرت بیش از هفت هزار نفر شرکت کردند. از تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی صف طولانی بیرون سالن کنسرت به چشم می‌خورد. در گیت‌های ورودی کنسرت نیز درگیری رخ داده است. هنوز یک ماه از کنسرت ابراهیم حامدی، معروف به ابی نمی‌گذرد که حضور و جمعیت زیاد ایرانی‌ها در شرایط کرونایی بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی انتقادات زیادی را بر انگیخته بود. این بار، اما امیرحسین مقصودلو حاشیه ساز شد.

سایت فرارو با یک محاسبه ساده نوشته: طرفداران این خواننده نفری از ۱۰۰ تا ۲۵۰ دلار یعنی حدود سه تا هفت میلیون هزینه بلیت کنسرت دادند. با در نظرگرفتن تعداد بیشتر صندلی‌های ارزان، میانگین هر نفر را می‌شود چهار میلیون تومان در نظر گرفت. با توجه به فروش کامل بلیت‌ها و ظرفیت ۶۳۰۰ نفری سالن، مجموع فروش این بلیت‌ها مبلغ ۲۵ میلیارد تومان پول را به جیب تتلو ریخته است! یکی از نکات جالب توجه دیگری که در رسانه‌ها گفته شده، تتلو هزار بلیت خارج از ظرفیت سالن فروخته است که افراد دارای بلیت نتوانستند وارد سالن بشوند و به عبارت دیگر اولین کلاهبرداری آشکار در این کنسرت صورت گرفته است. این خواننده قبل از کنسرت هم قول یک جشن شبانه را داده بود که بلیت هایش فروخته شده بود، اما خیلی از کسانی که بلیت خریده بودند، اجاره ورود به این جشن را نداشتند!

شوک تتلو؛ چه کسانی خواستند ما تتلیتی شویم؟ روزنامه خراسان در این باره نوشت: کنسرت روز پنج شنبه این خواننده مبتذل فارغ از کلاهبرداری و رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی، همه موازین اخلاقی را هم زیر پا گذاشت و استفاده از مواد مخدر و به کار بردن الفاظ رکیک توسط تتلو در طول مدت کنسرت، از این موارد بود. ابتذال در این کنسرت به قدری بالا بود که در یک بخش از آن تتلو شلوار خود را در می‌آورد! و بخشی از کنسرت را بدون شلوار و برهنه به آواز خواندن می‌پردازد! بسیاری از کاربران علاوه بر این که این رفتار تتلو را تقبیح کرده اند از کسانی که حاضرند در چنین فضای مبتذلی حاضر شوند هم انتقاد کرده اند. کاربری نوشت: «نگاهی به کنسرت تتلو بیندازید. در اوج کرونا و مشکلات اقتصادی به ترکیه رفته اند تا برای تماشای ابتذال سرو دست بشکنند.» کاربر دیگری با اشاره به این که گویا ۱۱ تور مخصوص این کنسرت در ایران تشکیل و حتی گویا بلیت هواپیما در آن برهه گران شده بود، نوشت: «چهار میلیون پول بدی بری کنسرت که فحشت بده و شلوارشو جلوت بکشه پایین! بعد ذوقم می‌کنی؟»

شوک تتلو؛ چه کسانی خواستند ما تتلیتی شویم؟ فرهاد قنبری در این باره نوشت: برخی از مردم در مواجه با نقد‌های تندی که بر فرهنگ و هنر حاکم بر جامعه صورت می‌پذیرد، با شعار دفاع از دموکراسی و پلورالیسم فرهنگی به مخالفت با منتقدان پرداخته و با متهم کردن آن‌ها به فاشیسم فرهنگی، از وجود هر صدایی (ولو صدای مبتذل و گوش خراش) در عرصه فرهنگی و هنری دفاع می‌نمایند. به عقیده آن‌ها به کسی ربطی ندارد که فیلم اخراجی هاو هزار پا و مطربچند ده میلیارد تومان فروش کرده است یا دلنوشته فلان سلبریتی با عنوان کتاب شعر به چاپ دهم رسیده یا سلبریتی‌ها دست چندم بیگانه با نمایش سالن‌های تئاتر را به اشغال خود درآورده اند. آن‌ها معتقدند مردم خود آزادانه انتخاب می‌کنند که اشعار حافظ و مولوی یا یغما گلرویی و گروس عبدالملکیان و.. بخوانند. به عقیده آن‌ها کسی، مردم را مجبور نکرده است که به جای داستایوفسکی و چخوف و شکسپیر، دلنوشته‌های فلان آقا و خانم را بخواند یا به جای تماشای آثار کیارستمی و برگمان به تماشای وااای آمپول و میامی و تگزاس و مطرب نشسته و به جای شجریان و ناظری و بنان به هاکان بند و ساسی و تتلو را گوش کنند. این افراد معتقدند که مردم خود آگاهانه و با اختیار و اراده کامل به انتخاب محصول فرهنگی مورد علاقه خود دست می‌زنند و در این میان هرگونه اجبار یا بی احترامی به سلیقه آن‌ها حرکتی فاشیستی و غیر انسانی است.

اما مسئله‌ای که در اینجا مورد توجه قرار داد این است که این طیف فکر [تصور]می‌کنند که این فرهنگ و فکر و هنر پذیرفته شده، ذائقه و سلیقه و انتخاب خودشان است. آن‌ها نمی‌دانند که این ذائقه بیشتر از آنکه انتخاب آن‌ها باشد، تحمیل رسانه‌ها و گفتمان‌های حاکم بر فضای فکری و فرهنگی جامعه و جهان است. کودکان و نوجوانان امروزه از همان بدو تولد در بمب باران تبلیغات تلویریونی و شبکه‌های مجازی نه با سینمایی به جز این سینمای لوده پرور، نه با موسیقیی جز این سر و صدا‌های آزار دهنده و نه با کتب و شاعرانی جز این دلنوشته‌های مجازی آشنا می‌شوند و اغلب شناختشان از فرهنگ و هنر همانی است که به چشم خود بر صفحات موبایل، تلویزیون و بیلبورد‌های شهری مشاهده می‌نمایند و بدیهی است با چنین شیوه تربیتی، نسل‌های جدید هیچ طعم دیگری جز همان طعم ارائه شده توسط تلویزیون و اینستاگرام و ... را نمی‌شناسد و اصولا در صغارت و طفولیت خود باقی مانده و هیچگاه به مرحله انتخاب و شناخت سلیقه فردی نمی‌رسند.

منبع: برترین ها

47

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 66
 • محسن s
  0

  سلام ودرود خداوند برپیامبررحمت وآل او خداوند باریتعالی انسان را اشرف مخلوقات خلق کرد وفرمود به غیر خالقت سجده نکن چقدر انسان باید بدبخت باشد که پول خرج بکنه تواین شرایط اقتصادی بد وگرفتاران دور واطراف خودمان که می تونیم قدری ازمشکلات آنان‌را کم کنیم بعد طرف هم پول خرج کنه بره توکنسرت فردی که بویی ازانسانیت نبرده وحقیر بشه باکلمات زشت طرف خداوند عاقبت همه ما را ختم بخیرکند ان‌شاءالله یاحق

 • مهدی
  0

  نتیجه سختگیری های داخل همین میشه مردم به بی هویت ها روی میارن

  نظرات شما -
  • م
   0

   میخواستی یکی بیارن داخل کشور لخت بشه و فحش بده که دیگه نرن ترکیه ؟؟

 • ناشناس
  0

  جوابی به جز شرمندگی نیست . باید ریشه یابی شود. وقتی جوونها توی فضای داخلی محدود هستن نتیجه اش میشه این . تازه اگه امکانش بود صدها هزار نفر به کنسرت این نکبت می رفتن .

 • علی
  0

  متاسفانه با فقدان برنامه ریزی و اجرای منسجم هدایت آثار صحیح در جامعه شاهد از هم گسیختگی فرهنگی در جامعه هستیم که پول عوارض این بی برنامه گی و اجرای دارای وحدت نصیب کشور ترکیه می شود.

 • قلندر واقعی
  0

  من هم یک تتلیتی هستم

  نظرات شما -
  • پزشک سهمیه ای
   0

   تو بیشتر یک پخمه هستی

  • قلندر اصلی
   0

   نامرد تو قلندر نیستی قلندر کارش درسته بی هویت درود بر شرف قلندر واقعی که من باشم لعنت خدا بر جعل کننده نامم

 • وا
  0

  ۶۳۰۰نفر در کنسرتی که دور از شأن یک ایرانی است؟ همین ها وقتی پای فرهنگ دیگری درمیان است دم از کوروش کبیر میزنند.

  نظرات شما -
  • سرباز کوروش
   1

   حرف مفت نزن، دوشیده خانوم، اینها همونایی هستن که دور دسته رو شلوغ میکنن،،،،

 • ناشناس
  0

  خواننده انقلابی بود

 • ...
  0

  حالا که رفتن شمام ب جای اینکه از بقیه ایراد بگیرین برید خودتونو درست کنییییید

 • جمید کرمی کارشناس ارشد اقتصاد
  0

  وقتی که ما به مفاخرمان بها نمی دهیم .باید همانند تتلو سر بلند کنند .شما ببینید چقدر آقای شجریان را اذیت کردن ویا چقدر آقای شهران ناظزی را بهش بها می دهند . از قدیم گفتند در نبودن شیر روباه هم خود را شاه می نامد . نمی خواهم به آقای تتلو توهین کنم . ولی تبلیغات وبها دادن به افراد پیش زمینه حضور هزاران نفری در کنسرت ایشان شده است . ما در سال های 60 و70 در دانشگاه ها از اساتید موسیقی استفاده می کردیم وبرنامه اجرا می کردن . الان شما بغیر از گریه وزاری چیز دیگری می بینید.

  نظرات شما -
  • چ
   0

   کسی که دنبال موسیقی فاخره هیچ وقت تتتلو گوش نمی ده مگه کم خواننده از اونواع سبک ها داخل کشور داریم وات ده فاز ؟؟

 • علی
  0

  تتلو محصول مستقیم مدیریت و مهندسی فرهنگی کشور است... بفرمایید تحویل بگیرید مهندسان فرهنگی!

 • قلندر واقعی
  0

  گناه این نسناس کمتر از سلمان رشدی ملعون خبیث نادان خشکیده مغز نیست بر پدر خودش و طرفدارانش....

  نظرات شما -
  • امام زمان
   0

   اول باید گردن‌تورو زد بعد خاتمی

 • سید محسن موسوی راوی
  0

  یک موی گندیده داریوش،ابی،شاهرخ،ستار،فریدون،به تمام هیکل تتلو می ارزد متاسفم واسه طرفدارانش

 • مسعود ده نمکی
  0

  تتلو ناخن داریوش هم نمیشه لعنت به تتلو بی شرف

 • قلندر واقعی
  0

  حکمش ارتداد است یک ملیون دلار واسه سرش میدم

  نظرات شما -
  • پیشگو
   0

   خخخخخ... جوک خوبی بود!

  • پزشک سهمیه ای
   0

   کودن.پول داری بده برای کمک به بیماران تالاسمی

  • پزشک سهمیه ای
   0

   من غلط کردم اشتباه کردم ..خوردم ببخشید جناب قلندر واقعی من یه گونی سیب زمینی بیرگ گرفتم تا پاچه خوار باشم قول یه بسته ساندیس هم دادند نمی دانم بدهند یا ندهند بیجا کردم اشتباه کردم پاتو لیس میزنم

 • A
  0

  این جا ها که کرونا نیست کرونا فقط تو مراسم عزاداری امام حسینه...

 • اکبر
  0

  دوست قدیمی جناب آقای رییسی و آستان قدس میباشد،

 • م
  0

  وقتی بهترین اساتید شعر و موسیقی و نوازنده رو ممنوع الکار و اخراج کنید که اکثرا سواد اکادمیک داشتند و با فرهنگ بودند یکی مثل اینم میفته بیرون میگه منم هنرمندم البته یکی باید مثل این.باشه اون جماعت تازه بدوران رسیده ا پولای حرومی که خودشون یا پدر مادرشون دراوردن برن بریزن تو اینکارها تا براشون شلوار درارند خلایق هرچ لایق

 • عادل
  0

  نمیگم خودم خوبم اما هزار سال باهمچون خواننده سلام علیک هم نمیکنم کسی که حرمت نمیفهمه

 • حق
  0

  تتلو بگو چه کسایی گفتن کنسرت بزاری و چیکار تو کنسرت انجام بدی.اینها همش از روی عمده

 • غلومی
  0

  فکر کردین کیا رفتن به کنسرت تتلو همه این نفرات پول مفت که مال من و شما هست از جیبمان دزدی کردن دزدی قانونی یا غیر قانونی مگر ادم معمولی تو این گرانیها پول مفت داره بره ترکیه این همه هزینه کنه صد افسوس

 • داود
  0

  خاک بر سر کسایی که پول دادن رفتن فحش ومزخرفات این آدم معلوم والحال رو بشنون

 • بهلول
  0

  فقط پول بلیط نیست که هتل وخوردوخواب هم هست .میرزند توشکم ترکیه بعد اردوغان برای ما رجز بخونه.درضمن اینها هم راضین چون کلی بلیط هواپیما تواین کسادی فروختن.تبلیغات هم کار خودشونو.داخل وخارج با هم هستند.

 • مهرداد
  0

  1-کی معروفش کرد و چرا؟؟؟ 2-میگید گرونه منم میگم بله ولی الان جریمه سفر بین استانی رفت و برگشت چنده؟3- مگه ویروس کرونا نگاه میکنه تجمع به خاطره چیه که وارد بدن انسان بشه یا نشه که بعضیها همدیگرو متهم میکنن که فلان جا جشن و... بوده فلان جا عزاداری و ... بوده؟ در آخر باید هر مشکلی را از سر منشاش پیگیری کرد که چرا اصلا این پولها به سادگی از کشورمون منتقل میشه اصلا درد جوانها چیه درد پدر و مادرها و...چیه و چطور میشه سر و سامان داد

 • sorush
  0

  نفس انسانی به لهو و لعب متمایل تر است تا انسانیت برای رفتن به سمت انسانیت باید تربیت بشه که متاسفانه نشدیم در این 40 سال ونتیجه همین شده که میبینید و من معتقدم که صدها بار از این هم بدتر خواهیم شد

 • حجت الاسلام پناهیان
  0

  آقای رییسی، عمامه ات را بالاتر بگذار، رفیق گرمابه و گلستان جنابعالو هر روز، افتخاری دیگر به افتخارات شما اضافه میکند.

  نظرات شما -
  • محمد
   0

   واااا گرمابه و گلستان چی خوبی؟

 • محدثه
  0

  دُمَل چرکی عارضه‌ی کوچکی است، ولی می‌تواند نشانه‌ی بیماری بسیار وخیمی باشد که در حال گسترش است؛ تتلو دمل چرکی زمان ماست.

 • کامبیز
  0

  سده هاست که داستانهای کهن دیگر چالشی برای اندیشه سازان نیست و انسان مدرن با تکیه بر توانایی های فردی و اجتماعی و واقعیتهای زمانه خود زندگی میکند.انسان امروز در جهان مدرن براحتی آنچه را که فکر میکند بیان میکند و دیگران هم این قائده زندگی را باور دارند.مهم دراین زمانه درک واقعیتها زندگی فرداست که مسئولیت را بر دوش اندیشمندان سنگین تر میکند.متاسفانه ایران هنوز سرگرم داستان های نظامی است و از مجنون سئوال میکند چرا عشق به لیلی داده است.

 • اکبر حیدری
  0

  این واقعیت جامعه ماست. افرادی که برای خوشگذرانی حتی حاضرند پول زیادی خرج کنند و فحش و بی احترامی ببینند . مشکل داخلی است دنبال چی می گردید.

 • بیگ شو
  0

  قلندر واقعی مثل اینکه تعادل روان نداره ببینید پیاماشو

 • متین
  0

  اونایی که به تتلو ناسزا میگن. میدونن که تتلو حدود بیست میلیون هوادار فقط در ایران داره

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   اگر این تتویی مقتدای شماست پس در قیامت هم با همان محشور شوید.

 • دکتر زمانی
  0

  باعث تاسف میباشد که جوان های ما . به دنبال چنین به اصطلاح خواننده نما اینجور سر ودست میشکونن مقصر خودمون هستیم که نوع فرهنگ بچه هامون تغییر کرده و در دنیایی مجازی گم شده اند

 • امین
  0

  خارجی ها الگو دارن برای بچه هاشون ماهم الگو داریم

 • حسین
  0

  ممکنه از نظر من بعضی خوششون نیاد، با احترام به نظر همه عرض می کنم. آنهاییکه در کشور خطوط قرمز فرضی کشیدند، آنهایی که اجازه ندادند کنسرت های مجاز برگزار شود،آنهایی که بعداً گفتند ما با موسیقی و کنسرت مشکل نداریم ولی با حاشیه آن مخالفیم و اینقدر عقب جلو کردند. همچنین آنهایی که به اینها اقتدا کردند و هر شهری و منطقه‌ای را مقدس کردند، آنهایی که بجای گفتن حرف درست،گفتند حریم ما بایستی حفظ شود، حالا آنها جمعش کنند. هم پولمون رو میبرند در کشور خارجی و هم آبروی ما را میبرند. آنهایی که به جرم های ناکرده هر خواننده و هنرپیشه ای را خانه نشین کردند، پاسخ دهند. مگر شجریان از تتلو بدتر بود؟ مگر دهها خوانده ایرانی سگشون به این یارو شرف نداشت؟ پس چرا چنین کردید با جوانان این مملکت؟ خداییش آقای رئیسی جواب دهد. ملاقاتی که با تتلو داشت را اگر شجریان بفرض محال از ایشان درخواست ملاقات میکرد ( که نمی‌کرد) بیشتر فکر و تعمل میکرد یا در ملاقات با تتلو؟ پس بنظر شما تتلو بهتر نبود؟ پس حالا چه انتظاری از مردم؟ حتما نظرات تتلو به شما نزدیک تر بوده تا شجریان!!! اینطور نیست؟ اگر چه بهیچ وجه کار آنهایی را که در کنسرت شرکت کرده اند را تائید نمی کنم ولی فکر میکنم این مردم انتخابی را کرده اند که شما مجبورشان کردید. شما هدایت کردید مردم را بسمت تتلوها و تازه این اول کار است زیرا نه شما اهل عبرت و اصلاح خود هستید و نه این جماعت حاضر به تفکر بیشتر و عقلانیت هستند!!!

  نظرات شما -
  • احمد
   0

   احسنت، بهترین تبلیغ برای امثال تتلوی کثیف، همین فضایی است که در جامعه ایجاد کردند. قرار نبود فرهنگ جامعه بسمتی که مطلوب یک قشر خاص است کشیده شود. تتلوها تولید خودمان هستند و نتیجه فعالیت های غلط فرهنگی البته سیاسی!!!!!

 • نظرگو
  0

  دست به دست مسئولان برای با خاک یکسان کردن آبروی ایران

 • امیدی
  0

  به حسین : واقعا احسنت ، دقیقا دست گذاشتی روی نقطه نادانی افراطیون عصر حجری .

 • حسین
  0

  وقتی سالهاست تلویزیون یه برنانه شبیه ضرب المثل ها پخش نمیکنه؟ سالها هست که تلویزیون یه شاهنامه و حافظ به بچه ها یاد نمیده خوب معلومه امثال ساسی و تتلو رشد میکنن هر چقدر عقب ماندگی ذهنی بیشتر باشه جای رشد این آدم ها بیشتر میشه شما در سن ۵۰ سالگی ها ببینید چند نفر تتلو گوش میدن تو سن ۱۸ سال به پایین آمار بگیرید فقر فرهنگی یعنی این

 • غریبه
  1

  ترکیه داره از همین تتلو سالانه میلیونها دلار درآمد کسب میکنه که میشه باهاش فقر یک استان برطرف کرد .. بعضی فقط گیر دادن به نماز و روزه تتلو و اینکه ریش نداره و مصیبت نمی خونه..

 • غریبه
  0

  وقتی یه عده نفهم و ریا کار به کنسرت شجریان و شهرام ناظری در داخل حمله میکنند و حکومت هم ساکت میمونه این میشه که سالانه چند صد میلیون دلار از کشور جهت شرکت در کنسرت تتلو ها خارج بشه

 • اخوند نخودکی
  0

  فقط و فقط پول مارو توی بورس پس بدید

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   آقا محض رضای خدا یکی پول اینو پس بده

 • حمید
  0

  تتلو عشقه و نصف ایران و خارج دوستش دارن چرت نگین تو ایران کنسرت بذاره نصف ایران میرن برای کنسرتش

 • حرف حساب
  0

  علتش شکم سیری و غرب زدگی و عدم تربیت درست والدینه.اینا معلومه از چه قشری هستندو چه تربیت و فرهنگی دارند !

  نظرات شما -
  • اصغر
   0

   از آدم‌ها نا حسابی توقع شنیدن حرف حسابی نداریم!!!

 • حسین
  0

  واقعیت جامعه آینده خیلی تلخه ؟ به نظر شما دستپخت کیه ؟ بزرگترای این جوون ها دارند توی این گرونی به خاطر پول مثل گرگ همدیگر رو پاره میکنن . اونوقت توقع فرهنگ دارید ؟ چقدر مسخره . جو میکارید و گندم میخواهید ؟

 • رسول شریفی
  0

  ای حسودااااا نکنه دلتون میخواسته کنسرت تو ایران بده رو ناو جنگیتون؟ هخخخخ وله کن عاقا اوضاع خرابه . مردم گشنه ان . اینا که رفتن همه فک فامیلا مسولینن ماکه فقط نگاه از دور و چند تا عکس

 • دکتر شروین
  0

  تشکر می کنیم از جناب آقای دکتر تتلو ایشان قبلا با جناب آقای دکتر سید آیت الله العظمی رئیسی مد ظله العالی همکاری داشتند .

 • تاریخ
  0

  دست پخت کسانی که بزرگان فرهنگ رو سرکوب کردن و واسه تبلیغ آویزون امثال تتلو شدن اینک مجال عربده فرمایی شماست آری، نوای مملکت بی نوا پرید

 • احمد اندروژ
  0

  صدای اعتراضی مبتذل به اوضاع کنونی و بدبختی تحمیلی به ایرانیان صد شرف دارد به وطنم ای غرور پا بر جای سالار عقیلی و خفه خون گرفتن کسانی مانند ما ..............

 • روزبه
  0

  فعلا که تتلو داره پول در میاره و ملت هم میرن برا دیدنش حالا ما بشینیم فحش نثارش کنیم، ملت جالبی هستیم!!!

 • ممد
  0

  نویسنده مقاله بصورت کلیشه ای وار گناه را بگردن فضای مجازی و .... انداخته، اگر چه این نیز مهم است ولی یک سوال مطرح میشود. مردمی که علاقه به ماهواره و فضای مجازی ندارند، در شرایط کنونی اگر در یک روز بخواهند وقت خود را فارغ از مشغله روزانه پای تلویزیون بگذرانند، نویسنده مقاله کدام شبکه را پیشنهاد می‌کند؟ آیا دیدن ده باره فیلمهایی که بنوبه خود گاها جزو محصولات فاخر بوده، میتواند حس خوبی را در تماشاچی ایجاد کند؟ رفتن به پارک و کوهستان چطور؟ مگر نه اینکه عده ای را فرستادید تا روی اعصاب کوه‌پیمایان بروند. در چه فرهنگی به ما توصیه شده که در قله کوه دعای ندبه برگزار کنیم و بلندگو تا مناطق دور صدای آنها را پخش کند؟ آیا روش کار فرهنگی اینگونه است؟ آیا کار فرهنگی یک عملیات نرم نیست که ما آنرا به سخت ترین را روش اجرا کردیم. گشت ارشاد در دولت اسلامی بعهده وزارت فرهنگ است یا نیروهای امنیتی و‌ نظامی؟ در این شرایط و با دیدگاههای غلط اینچنینی است که ما با همه هزینه ها و تبلیغات ۲۴ ساعتها دهها کانال تلویزیونی و صدها کانال رادیویی و همچنین داشتن سخنرانان و مجالس فرهنگی که در دنیا خاص است و مشابه ندارد. با داشتن غنای فرهنگی برجسته ولی، از شبکه جم شکست میخوریم و در رقابت با تتلو نگران می شویم. در حالی که به همان میزان تتلو درآمد کسب کرده، ما دهها برابر هزینه می کنیم و عایدی مادی که هیچ، حتی عایدی معنوی هم نداریم!!!! و حالا مقصر را فضای مجازی و دشمن می انگاریم. مواظب باشیم علت بوجود آمدن تتلوها،اشتباهات ماست نه فضای مجازی و فعالیت دشمن. هرگاه این نکته باورمان شد، آنگاه مسیر حرکت مشخص تر و فعالیت ما به هدف نزدیکتر خواهد بود.

 • محمد
  0

  همین تتلو از نود درصد مردم ما انسانتره

  نظرات شما -
  • ب محمد ساندیس خور
   0

   لعنت خدا بر تتلو ننگت باد کلاغ غار غار کن شرمت باد .واسه سر تتلو یه ملیون دلار میدم لعنتی

 • پزشک سهمیه ای
  0

  من یک پزشک تتلیتی هستم

 • ناشناس
  0

  عشقی سلطان