وقتی «ادل» با غم عشق نوجوانی‌اش، می‌ترکاند

آهنگ Easy on Me یا به من سخت نگیر که اولین ترانه از آلبوم مورد انتظار جدید ادل بود دوباره احساسات را در ما به غلیان آورده است.

نام آلبوم او ۳۰ خواهد بود، سنی که او با سایمون کانکی، ازدواج کرد و پس از مدتی از او جدا شد. ادل در سال ۲۰۱۹ درخواست جدایی داده بود.

ادل به نشریه ووگ درباره این آلبوم گفت: می‌خواستم از طریق این آلبوم موسیقی به او زمانی که در دهه بیست یا سی زندگی اش است، توضیح دهم که چه کسی هستم و چرا داوطلبانه تمام زندگی او را به قیمت خوشحالی خودم پاره پاره کردم. این مساله گاهی او را خیلی ناراحت می‌کرد؛ و این یک زخم واقعی است برای من؛ زخمی که نمی‌دانم آیا هرگز می‌تواند بهبود یابد.

آهنگ Easy on Me با متنی همچون «هنوز کودکی بودم/ فرصت این را نیافتم که دنیای اطرافم را حس کنم/ وقتی نداشتم تا آن چه را که تصمیم به انجامش گرفتم، انتخاب کنم/ پس به من سخت نگیر» به نظر می‌رسد باز از رابطه‌ای عمیق سخن می‌گوید.

او در این باره توضیح می‌دهد: «این اولین آهنگی بود که برای این آلبوم نوشتم. بعد از آن برای مدت ۶ ماه چیزی ننوشتم، چون فکر می‌کردم که خوب همه آنچه را که می‌خواستم گفتم. ادل می‌گوید که وقتی شروع به کار روی بقیه آلبوم کرده، موسیقی برای او به روشی تبدیل شد تا به وسیله آن بتواند مسائلی را برای زمانی که پسرش آنجلو بزرگتر شد، توضیح دهد.».

هیراد شفیعی در روزیاتو نوشت: فهرست ترانه‌های ادل ـ که اکثرشان را خودش به تنهایی یا با مشارکت فردی دیگر می‌نویسد ـ تنها متشکل از ترانه‌های سوزناک نیست. در ادامه این مطلب فهرستی از بهترین ترانه‌های ادل که برای حس و حال‌های مختلف مناسب هستند را مشاهده می‌کنید.

برای زمانی که دلتنگ هستید

تک آهنگ When We Were Young شما را به سفری درون خاطره‌ها همراه با دوستان عزیز و قدیمی می‌برد. در متن ترانه چنین آمده: «تو همچون فیلم هستی/ همچون ترانه/ خدایا این‌ها روزگاری را که جوان بودیم/ به خاطرم می‌آورد.» همه‌ی ما گاهی دوست داریم به گذشته‌ها رجوع کنیم. این طور نیست؟

برای وقتی که احساس ناامیدی می‌کنید

ادل این حس که آیا آدم باید همچنان به راهی که به نظر می‌رسد به جایی ختم نمی‌شود ادامه دهد یا نه را به خوبی در ترانه‌ی پرفروش Chasing Pavements خلاصه می‌کند.

برای وقتی که حس می‌کنید آماده‌ی آغاز فصل جدیدی در زندگی تان هستید

ادل در تک آهنگ Turning Tables که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد، این حس را به ما منتقل می‌کند. او چنین می‌خواند: «آن قدر سریع همه چیز را تغییر می‌دهی که به پایت نمی‌رسم/ وقتی این طور من را تحت کنترل داری نمی‌توانم نفس بکشم.» این آهنگی ایده آل است برای لحظه‌ای که نهایتاً متوجه می‌شوید «یک چیزی را می‌دانی؟ من دیگر تحمل این را ندارم.»

برای زمانی که حس می‌کنید نادیده گرفته می‌شوید

در حقیقت این ترانه در اصل مال ادل نبود، اما او آن را مال خود کرد. کاور Make You Feel My Love باب دیلان که ادل آن را در سال ۲۰۰۸ منتشر کرد بی شک یکی از بهترین ترانه‌های ادل است. این ترانه مال زمان‌هایی است که فکر می‌کنید دیده نمی‌شوید، به خصوص توسط کسی که عاشقش هستید. «می دانم هنوز تصمیمت را نگرفته ای/، اما هرگز به تو بد نخواهم کرد» او زمزمه می‌کند: «این را از همان اولین ملاقات مان می‌دانستم/ شکی نیست که تو به کجا تعلق داری.»

برای زمانی که می‌خواهید حس قدرت داشته باشید

چه کسی هست که هرگز نخواسته باشد این را به کسی بگوید: «آرزو خواهی کرد که هرگز من را ملاقات نمی‌کردی/ قطره‌های اشک سرازیر خواهد شد.» قدر خودتان را بدانید. این پیام ترانه‌ی پرفروش Rolling in the Deep است که در سال ۲۰۱۱ منتشر و موفق به دریافت جایزه‌ی گرَمی سال شد.

منبع: برترین ها

47

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 7
 • اسی
  0

  ای ول خبر فوری خوشمان آمد از این سری مطالب بازم بزار تشکر

 • صادق
  0

  دمت بوق تریلی خبرفوری آفرین آفرین بخدا ازخبرهای بد وتکراری وسیاست زدگی این مملکت به ستوه اومدیم عده ای ویا بهتر بگم اکثریت مردم دنبال این هستند که حتی برای یک دقیقه به مشکلات خود ومملکت که متاسفانه امید از همه سلب شدهفکر نکنن وارامش داشته باشند خدامیداند من خودم شاید قطره کوچکی از دریا بودم درزمان هشت سال دفاع مقدس وهنوز هم اثرات آن را که افتخارمن از آن بهبه هست خسته شدم از این وضعیت هر دولت ومسول ونماینده ای میاد جز دروغ چیزی تحویل نمیدن ومیخورن ومیرن یا اورضه کار ندارندویا حتی مثل اون نماینده کثیف ولات حتی سیلی هم میزنن واخم هم به ابروی مسئولین نیمیاد واین مطالب مثل این میتونه کمی درگیری فکری رو آلام دهد وطرح های به این صورت جای تامل دارد درسایت شما واحسن به تفکرات مدیران ودست اندرکاران سایت خبرفوری آفففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففرین

 • مهر
  0

  خبر فوری چرا فرهنگ مزخرف غربی رو برای مردم تبلیغ میکند؟ مگر ایران فرهنگ ندارد؟

  نظرات شما -
  • smurf
   0

   همشم تقصیر دولت نیستا یسری آدمِ اسکول هنوز دارن تو دولت پرسه میزنن

  • پویا
   0

   همین توهم همه چیز دانی و همه چیز داری به اینجا کشونده این مملکتو.. نخیر ایران فرهنگ ندارد.. دو هزار و پونصد سال پیش داشته.. الان دیگه جمهوری اسلامی چیزی ازش باقی نذاشته... فعلا تا اینترنتو ازمون نگرفتن میتونیم یه کمی بفهمیم اون ور دنیا چه خبره، همینم شماها نمی تونید ببینید..عجب موجودات بدوی و نئاندرتالی هستید

 • امیرعباس
  0

  مسخره و الافی بود ، حیف وقت برای اینجور جیزا بذاریم

  نظرات شما -
  • پویا
   0

   تیترو که خوندی فکر کردی متن خبر درباره چی باشه؟؟ نمیخوندی خب