انتقاد نماینده بندرعباس از طرح «تقسیم استانی» در سفر اخیر رئیسی

نماینده مردم بندرعباس و قشم در مجلس گفت: موضوع نخ‌نمای انتزاع چند روستا از شهرستان پارسیان و الحاق آن به استان دیگری که در دوره دهم، یازدهم و دوازدهم دولت از دستور کار خارج شده بود، موجبات ناراحتی مردم را فراهم کرد.

منصور آرامی در جلسه علنی دیروز ( یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی در نطق خود ضمن تبریک پیشاپیش هفته وحدت، گفت: اخیرا موضوعی در سفر ریاست جمهور به استان فارس پیش آمده است که موجب شد تمامی زمان خود در این نطق را به آن اختصاص دهم چرا که موجب نگرانی مردم استان هرمزگان شده است.

نماینده مردم بندرعباس و قشم در مجلس گفت: در سفر رئیس جمهور به استان فارس، موضوع کهنه و نخ نمای انتزاع چند روستا از شهرستان پارسیان و الحاق آن به استان دیگری که در دوره دهم، یازدهم و دوازدهم دولت به دلایل مهم امنیتی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی از دستور کار خارج شده بود، مطرح شد و با کمال تاسف باید اعلام کنم موجب موجی از نگرانی و نارضایتی که ناشی از احساس تحقیر، تبعیض و بی‌عدالتی بود، شده است.

وی از انتقادات نمایندگان استان، نماینده ولی فقیه، استاندار و جمعی از نخبگان استان هرمزگان از موضوع فوق سخن گفت و افزود: انتزاع و الحاق هر بخش از کشور قطعا بدون توجه به مسائل ملی و منطقه‌ای و توجه به نظرات ساکنین آن جغرافیا، اعضای شوراهای شهر و روستا، نماینده ولی فقیه، ائمه جمعه و سایر معتمدین نمی‌تواند سرانجام مطلوبی داشته باشد.

نماینده مردم بندرعباس و قشم خطاب به وزیر کشور ، گفت: علی رغم تذکر حضوری نمایندگان در خصوص حساسیت مردم هرمزگان و اعتراضات و واکنش‌های شدید اجتماعی که چندین سال پیش نسبت به این مسئله رخ داد و متاسفانه خوراکی برای ضد انقلاب و بیگانگان شد؛ بازگشایی این پرونده چه معنا و مفهومی دارد؟ آن هم در شرایطی که کشور برای حل مشکلات نیاز به آرامش، انسجام و همبستگی قومی و اجتماعی دارد.

وی تاکید کرد: خواست مردم استان هرمزگان توجه به اجرای عدالت در حوزه‌های مختلف اقتصادی و مدیریتی به ویژه نیروی انسانی است که یقینا این موضوع در سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان مطرح می‌شود.

نماینده مردم بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس با استناد به «ظرفیت خالی» بنادر جنوبی کشور گفت: هیچ ضرورتی برای ساخت بندر دیگری در نقطه‌ای از سواحل که اتفاقا مشکلات زیست محیطی دارد، وجود ندارد. تصمیم دولت برای ساخت بزرگترین بندر کشور در منطقه مکران در جهت توسعه آن سواحل گواه دیگری است که بنادر کشور به اندازه کافی ظرفیت جابجایی کالا دارند و باید راه‌کارهای حمل و نقل چند وجهی در دستور کار قرار بگیرد.

آرامی گفت: الحاق و انتزاع‌های خارج از چارچوب طرح جامع تقسیمات کشوری هزینه‌های سنگینی را بر کشور تحمیل نموده است که جز تضعیف امنیت ملی و سرمایه‌های اجتماعی دستاورد دیگری نداشته است.

وی در پایان خطاب به رئیس جمهور، گفت: مردم استان هرمزگان با عشق و امید ستودنی و وصف ناشدنی شما را با رای بالاتر از میانگین کشوری انتخاب کرده‌اند و امید آنها حل مسائل و مشکلات بود، اما متاسفانه به یکباره فضای غم آلود بر استان سیطره انداخت، می‌دانید مسئله انتزاع و الحاق موضوع اجتماعی و سیاسی است، شما را به خدا قسم می‌دهیم که اگر دردی از دردهای مردم استان هرمزگان برداشته نمی‌شود حداقل دردی به دردهای آنها اضافه نکنید.

منبع: ایسنا

66

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • خان خان
  0

  عجب صدای از استان هرمزگان هم بلند شود...نمردیمو دیدیم ...!!!!!

 • موسوی
  0

  خاک بسرتون کنن دیگه تموم مشکلات مملکت رو حل کردین از گرونی طلا و پوشاک و اجناس و،،،،،،، حالا نوبت تقسیم بندی و حذف و اضافه شدن اراضی هست و شهر و روستا

 • فرهاد
  0

  ای نماینده ان وقت که جو گیر شده بودید وبه استقبال وزرا پیشنهادی بی سوادتر از خودتان میرفتید و از سر نادانی به انها رای میدادید وحتی بعضی از انها را نا بغه دهر میخوندید باید به فکر چنین روزی بودید

 • علی
  0

  مشکل اصلی کشور تورم ، گرانی ، بیکاری، مسکن، اقتصاد، اشتغال زایی است !! چرا مسؤولین دارن به جدول می زنند!!!؟ سری که درد نمی کنه چرادستمال می بندند؟ چرا دنبال حاشیه سازی می روند ؟ بزارید مردم زندگی شان را بکنند.

 • عباس پسرنواز
  0

  چرا شما بندری ها در شیراز ملک می خرین؟ اگر چند روستا به استان فارس برای دسترسی به خیلج هم نام استان فارس، که چند دهه قبل فارس وبنادر شناسنامه تقسیمات کشوری بوده، حالا موجب تحقیر اهالی بنادر شده است! تابستان مملو از مسافران بندر در استان فارس است، واز خدمات گردشگری و بهداشتی آن بهره‌مند می شوید، تحقیر نیست، اما وصل شدن استان فارس به آب‌های آزاد، تحقیر است!؟