روایتی از روزنامه کیهان یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۵۸

روزی که محمد منتظری دستگیر و تحویل کمیته شد!

روزنامه کیهان یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۵۸ نوشته بود: محمد منتظری بعدازظهر دیروز [شنبه ۲۸ مهر ۱۳۵۸] در حال سخنرانی در مسجد امام خمینی مورد حمله‌ مردم قرار گرفت.

این روزنامه نوشته بود: حدود ساعت ۴ بعدازظهر دیروز [شنبه ۲۸ مهر ۱۳۵۸] شیخ محمد منتظری در حالی که عده‌ای از یارانش وی را همراهی می‌کردند، در مسجد امام خمینی «شاه سابق» حضور یافت و در حضور جمعی از مردم شروع به سخنرانی نمود. با شروع سخنرانی اندک اندک تعداد جمعیت افزایش یافت و عده‌ای از کسبه‌ی بازار و رهگذران نیز به جمع شنوندگان پیوستند.

شیخ محمد منتظری طبق معمول سخنرانی‌هایش در خصوص مقامات مملکتی شروع به صحبت کرد و هنوز چند دقیقه‌ای از سخنرانی‌اش نگذشته بود که یکی از مقامات مملکتی را مردی صهیونیست معرفی کرد و در این هنگام مردم به سوی وی هجوم بردند و محمد منتظری برای گریز از دست مردم خشمگین که شعار می‌دادند: «منافق برو گم شو»، «حزب فقط حزب‌الله» از در غربی مسجد به سوی بازار فرار کرد. لیکن مردم اطراف بازار را محاصره کردند وی را دستگیر و در یک مغازه‌ی ساعت‌فروشی حدود یک ساعت زندانی نمودند. در این مدت یاران شیخ محمد منتظری و طرفدارانش در مقابل مردم شروع به شعار دادن نموده و با تهدید قصد رهانیدن منتظری را داشتند.

یکی از شاهدان عینیِ قضیه به نام «بزازی» که از کسبه‌ی بازار است ضمن گله از دولت انقلابی در خصوص شیخ محمد منتظری اظهار داشت: «از طرفی اعلام می‌دارند که وی تحت تعقیب است و حکم بازداشتش صادر شده و از طرفی ما چندین بار به کمیته‌ی مرکزی، دادستانی انقلاب تلفن کردیم و گفتیم شیخ منتظری را دستگیر کرده‌ایم، بیایید تحویل بگیرید ولی به ما جواب سربالا دادند. اگر خبر صدور حکم بازداشت ایشان دروغ است چرا پس از چاپ در روزنامه‌ها خبر را تکذیب نکردند. اگر خیر صحیح است واقعا حکم بازداشت منتظری صادر شده، پس چرا برای دستگیری‌اش حتی در چنین شرایطی اقدام نمی‌کنند. در حالی که اگر موضوع دستگیری یک ساواکی در بین بود بلافاصله دویست تا پاسدار می‌ریختند و محل را محاصره می‌کردند.»

یکی از کسبه‌ی بازار به خبرنگار کیهان گفت: «دیروز تلاش یاران شیخ محمد منتظری برای رهایی‌اش به نتیجه نرسید و او را تحویل کمیته‌ی مسجد امام خمینی دادیم.»

گزارش خبرنگاری شهری کیهان حاکیست که منتظری یک ساعت بعد از کمیته فرار می‌کند.

منبع: انتخاب

66

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 7
 • دلع
  0

  ملت احمق هرچی سرشون بیاد حقشونه

  نظرات شما -
  • شبنم
   0

   مغز نخودی بگید

 • مهدی
  0

  ما که در زمان شاه نبودیم ولی خیلی امکاناتی که هست مال زمان شاه هست .نمی دانم چرا؟بهترین روابط خارجی را هم آن زمان شاه داشت پس چرا؟یه فیلم دیدم از تخت جمشید همه پادشاهان کشورهای عربی بالا ی یه ماشین نظامی سوار بودن وبه جشن می رفتند .چه بودیم و چی شدیم.

  نظرات شما -
  • حبیب حق نثار
   0

   درسته زمان شاه نبودیم،ولی می تونیم کتاب بخونیم تا درست قضاوت کنیم،شما می دونیعلا مرگ شاه چی بود؟

 • عال
  0

  ایرانی جماعت اگر سیر بشه کسی جلودارش نیست بخاطر هم این گرسنه نگهمان داشننند

 • هاشم طاها
  0

  تاریخ را تحریف کردن وطوری نوشتن که خودشون رو خوب جلوه بدن ولی بعداز43سال آنچه عیان است فساد و بدبختی و نکبت است

 • مردم 90درصدی
  0

  عزیزانم من خود در انقلاب شرکت کردم. قصد داشتیم از چاله خارج شویم ولی شوربختانه به ته چاه عمیق تری افتادیم.گول شعارهای فریبنده افراد حوزوی را خوردیم که بعدا زیر همه چیز زدند و گفتند ما خدعه کردیم تا حکومت را بدست گیریم و مردم را فریب دادیم و ...شاه هم نواقصی داشت . مجلس فرمایشی بود ولی نه به شدت مجلس فرمایشی فعلی. چرا که از دل مجلس فرمایشی شاه ملی شدن صنعت نفت بیرون امد و محمد مصدق یک راست از زندان راهی مجلس شد . ایا الان امکان دارد؟؟؟؟ محال است محال.