توجیهات روزنامه کیهان درباره مصوبه مجلس در خصوص پنهانکاری اموال مسئولان

روزنامه کیهان، افشاگری درباره تلاش مجلس یازدهم به منظور محرمانه دانستن اموال و دارایی های مسئولان را شگرد تبلیغی برای به حاشیه بردن اقدامات انقلابی مجلس خواند!

این روزنامه نوشت: مدعیان اصلاحات در حالی می‌خواهند القا کنند که مجلس انقلابی بر خلاف شعارها و برنامه‌هایش، دنبال شفاف‌سازی و پیگیری مطالبات انقلابی نیست که از قضا هم طرح شفافیت آرای نمایندگان در حال بررسی و پیگیری است و هم قوانین مصوب درباره طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار که نتایج آن حذف انحصارات و لابی‌های شغلی و صنفی و از بین رفتن امضاهای طلایی است، صدای رانت خواران و دانه درشتان اقتصادی را درآورده است.

بر همین اساس، حسینعلی حاجی دلیگانی در مورد برخی اظهارات مبنی بر اینکه انتشار لیست اموال مسئولان با رأی مجمع تشخیص و تأیید مجلس یازدهم، محرمانه و امنیتی است، این موضوع را خلاف واقع دانست و گفت: قانون سابق مجلس ضمانت اجرایی کافی نداشت و با طرح فعلی ضمانت‌های لازم تعیین شده است.
احمد امیرآبادی، نماینده قم نیز طی اظهاراتی توضیح داد: اکنون طرح نظارت بر مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران در مجلس و در کمیسیون حقوقی قضایی در حال بررسی است زیرا تطبیق اموال و دارایی‌های مسئولان، صرفاً به خوداظهاری مقامات محدود نشده و باید از مسیرهای متعدد دیگری این اطلاعات اخذ شود و مجلس یازدهم با تنوع بخشیدن به مسیرهای دریافت اطلاعات، سعی در اجرای بهینه قانون مذکور دارد. وی افزود: در حقیقت بر اساس این طرح سازمان‌ها موظفند، اطلاعات مالی و اقتصادی مسئولان را در سامانه قوه قضائیه مانند گذشته به‌اشتراک بگذارند و اعلام شده، این اطلاعات محرمانه بماند و مجلس تصمیم جدیدی برای این موضوع نگرفته است.
همین دست اقدامات که در ادامه سایر مصوبات انقلابی دو سال گذشته از سوی مجلس یازدهم کلید خورده باعث شده تا مدعیان اصلاحات که صندلی‌های مجلس دهم را قبضه کرده بودند دست به حاشیه سازی و تحریف واقعیات بزنند.

66

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 10
 • حسنی
  0

  همسر نخست وزیر اسرائیل خریدی کرده به او بجهت موقعیت شوهرش تخفیف دادند الان هم ان خانم و هم شوهرش را به این جهت دارند محاکمه میکنند . این راه و رسم مملکتداری است حالا هی به مردم توصیه کنید بگویند مرگ بر اسرائیل مردم حافظه تاریخی قوی دارند یک عده شارلاتان دور هم جمع شدن ابرو و حثیت مملکت را بخاطر چپاول مملکت دارند میبرند ملت ایران یک عمر از همین واعظین اتش دست عقیل را شنیدن پس کو ان اموزه های دینی ؟ پس کو ان شعار های حفظ بیت المال پس کو ان حفظ جان و مال و ناموس مردم به یزدان پاک سوگند اگر امام خمینی زنده بودند چنان درسی به بانیان این کار میدادند که هفت اسمان صدای خردشدن انان بگوش برسد . ولی افسوس و صد افسوس !!

 • منصوری
  0

  یعنی ما انقدر احمق هستیم؟ مجلس اصولگرا شگرد اصلاح طلب ها؟ اصلا هیچ کس مثل اصلاح طلب های دزد از این اقدام اصول گراهای دزد تر و پروتر خوشحال نمی شود.

 • ن
  0

  اموال مسئولین تامین اجتماعی طی ۸ سال گذشته را بررسی نمایید ..متاسفانه علیرغم گرفتاری مالی ایجاد شده برای این مجموعه کارگری آقایان حقوق و مزایای چند ده میلیونی دریافت و حسابی متمول شده اند..

 • کاربر ناشناس
  0

  دروغگو ترین،بی منطق ترین و یاوه گو ترین رسانه کیهان است که نظراتش ناعادلانه و سیاسی است

 • رحماندوست
  0

  اگرداریهای مسئولین را شفاف سازی کردید که نخواهید کرد چون خودتان هم ذینفع هستید باورمان میشود که دارید کار انجام میدهید وراست میگویید .وگرنه خدا به فریادتان برسد

 • رضا500
  0

  درآمد کارمندان ومالیات ایشان که واضح وروشن والبته دردست دولت است.درآمددیگران چه؟ بایک کدملی می توان تمام تراکنش ها ودارایی شخص راچه درداخل وچه درخارج استخراج کرد. ولی عظم واراده می خواهد.

 • @
  0

  خوبه یکم شرف میداشتید وبرای چیزی که مجلس تکذیب کرده شایعه پراکنی نمی کردید!

  نظرات شما -
  • عوام
   0

   اره راست میگی خدایش اگه کیهان شرف میداشت که نمیومد طرفداری کنه داداش اشتپ زدی این مقاله کیهانه به حمایت از مصوبه مجلس بعد میای میگی مجلس تکذیب کرده

 • عوام
  0

  تو تفسیر و ماله کشی یک یک است کیهان چنان در دوشماره پشت سر هم متضاد عمل میکنه که دست هرچه افتاب پرسته از پشت بسته

 • خارکن
  0

  قابل توجه وکلای مجلس وکیهان.تقریبا 15یا20روزقبل در خبرهای خبر فوری خوندم که قوام السلطنه مصوبه مجازات وزیران را از مجلس دوره پهلوی گرفت.به جان همه شما اراجیف نمیگم .هنوز باورم نشده که راست هست یانه