تروئیکای اروپا: سفر انریکه مورا به تهران، همانند همیشه نیست/ بازدید حیاتی در زمان بحرانی است

دیپلمات‌های تروئیکای اروپایی امروز در یادداشتی عنوان کردند که سفر دبیرکل سیاسی و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران، «حیاتی» است.

به گزارش رویترز، دیپلمات‌هایی از انگلیس، آلمان و فرانسه روز چهارشنبه در یادداشتی با اشاره به سفر روز آینده انریکه مورا، دبیرکل سیاسی و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران ، نوشتند: این بازدید در زمان مهمی رخ می‌دهد که مذاکرات وین درخصوص بازگشت کامل به برجام تقریبا به مدت چهار ماه توسط ایران تعلیق شده است.

در ادامه این یادداشت آمده است: از آن زمان، شرایط در حوزه هسته‌ای در حال بدتر و بدتر شدن است. به همین دلیل این بازدید از نگاه ما همان «کسب‌وکار مرسوم» نیست و یک بازدید حیاتی در این بحران تلقی می‌شود.

شبکه الجزیره روز گذشته اعلام کرده بود که انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به منظور ارتباط با دولت جدید ایران این هفته به تهران سفر خواهد کرد.

همچنین یک مسئول عالی‌رتبه اروپایی به این شبکه قطری گفته بود که موعد مشخصی برای ازسرگیری مذاکرات وین درخصوص توافق هسته‌ای با ایران هنوز درنظر گرفته نشده و دولت جدید ایران درحال ارزیابی مسیر مذاکرات است.

وی همچنین خاطرنشان کرده بود که تهران به طور علنی برای بازگشت به مذاکرات وین اعلام آمادگی کرده؛ اما سقف زمانی مشخصی تعیین نکرده است.

آنه کلر لگندر، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در یک کنفرانس خبری آنلاین درباره سفر انریکه مورا به ایران به خبرنگاران گفته بود: ایران با سرباز زدن از مذاکره، شرایطی را ایجاد می‌کند که باعث پیچیدگی بازگشت به برجام می‌شود؛ بنابراین توافق در مرحله‌ای بحرانی قرار دارد و سفر مورا به تهران در لحظه‌ای حیاتی برای آینده توافق هسته‌ای رخ می‌دهد.

منبع: انتخاب

38

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 17
 • مح
  0

  من میگم چرا اروپا دست پاچه شده که چرا نمی ایید به میز مذاکره چون فهمیده اند این دولت دولت قبلی نیست که هم ترسو باشد هم باج بده انها اول جواب دوروبازی وپدرسوخته بودن خود رابدهند بعد حرف مفت بزنند

  نظرات شما -
  • محسن
   0

   احسنت گل گفتی

  • ناشناس
   0

   کارداره بیخ پیدا می کنه وبه جای باریک میکشه بحث ترس نیست بحث آدم های گاگول تواین دور وزمونه است که خودشون رو خیلی بیشتر از آنچه هستند می خوان نشون بدن.

 • بسیجی عاشق رئیسی
  0

  شیران پارسی نمیشه تهدید کرد ، تحریم کاملا برداشته کنید بعدا جلسه مذاکره ،

  نظرات شما -
  • مفردی
   0

   هر بدبختی میاد سرمون از امثال شما عقب افتاده هاست،ننگ دنیا هستید ،آبروی فرهنگ ما رو‌ برده اید چون اصالتا ایرانی نیستید

  • ا
   0

   آگه شیر بودی از گشنگی نمی‌مردی ساندیس‌خور ،اگر ایرانم شیر داشت وضع فلاکت و اقتصاد مردمش این نبود ،تازه اونی که شیر باشد احتیاجی به تعریف از خودش ندارد

  • علی
   0

   مفردی بدبخت ونمک نشناس!!! عقب افتاده امثال شماست که موقعیت شناس نیستند بابهترین امکانات داری زندگی می کنی درصلح وآرامشی, وبه دنبال تفریح خود هستی نق هم می زنی!؛! این آرامش امثال جنابعالی مدیون رشادت های این عزیزان است اونوقت انسان بی ریشه ای مثل شما این طیف را بی اصالت وبی فرهنگ می داند !! زمان دفاع از کشور امثال جنابعالی تولونه ها مخفی می شوند ویا به دنبال ...... هستند!!! غیرت داشته باش !!!

  • ناشناس
   0

   شیران فارسی را فقط میشه گرون کرد .

  • بسیج عاشق رئیسی
   0

   هیهات منا الذله اسلام پیروز است کفار نابود است می جنگیم میمیریم سازش نمی پذیریم

  • میرزا
   0

   چی شد؟ الان از لفظ شیران پارسی استفاده میکنید.....؟! شما و امثال شما به ایران و ایرانی معتقد نیستید

 • ارر
  0

  آقای مح اگر مذاکرات انجام نگیره دلار تا ۵۰ هزار خواهد رفت درضمن دولت روحانی را نگذاشتند امضا کند چون دولت کاره ای نیست دلار دراین دولت از ۲۳ رسیده به ۲۸

  نظرات شما -
  • دیوید
   0

   خوابی ، دولت بی تدبیر تا ۳۲ رسانده بود.

 • محمود
  0

  درود بر مرد عمل ریسی

 • مهدی
  0

  باید برای ایرانی قوی جنگید وگاهی باید سختی کشید وهیچ چیز به اسانی بدست نمی آیید.

  نظرات شما -
  • حسین
   0

   کشوری قوی در گرو استفاده از فرصتها و پرورش مدیران نخبه و آموزش نیروی انسانی متخصص و سرمایه گذاری و بهروری از امکانات و غیره هست نه افکار متعصبانه و ضرر ب منافع ملی

 • حسین
  0

  سفر مقام اروپایی ب ایران نوعی اشاره ب فرصتهای باقی مانده است.تعلل بیشتر، ما را در وضعیت بهتر و یا باعث گرفتن امتبازات بیشتر نخواهد کرد.

 • فریدون
  0

  آیا آنها به یک حداقل برای حقوق ما تن خواهند داد؟ بازی مذاکره این بار کدام نخبه ی ما را هدف ترور و بی مسئولیتی غرب قرار خواهد داد؟ اگر می خواهند مذاکره کنند باید مسئولیت بپذیرند. آنها در حال تامین منافع اسراییل و تسهیل جنایات آنها هستند. در بهترین زمان توافقات دانشمندان ما ترور شدند. این خوش بینی با جنایت بعدی آنها خاتمه خواهد یافت. راهی جز قدرت و تولید داخلی و رفع مشکل کم آبی کشور و رسیدن به یک درون زایی مستحکم نیست . آنها چیزی به ما نخواهند داد و گرهی از ما باز نخواهند کرد ما باید تلاش کنیم و خودمان مشکلات را حل کنیم نه غرب و نه شرق درد ما را درمان نخواهند کرد.