وزیر بهداشت: مراجع تقلید واکسیناسیون کرونا را لازم می‌دانند

وزیر بهداشت گفت: در دیداری که مدتی قبل با مراجع تقلید داشتم فرمودند که واکسیناسیون به لحاظ فقهی لازم و همه ما باید واکسن بزنیم چون این موضوع، فردی نیست و در صورت عدم تزریق واکسن کرونا به آحاد جامعه آسیب وارد می شود.

دکتر بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی تربت حیدریه افزود:۱۲۳ هزار نفر بر اثر شیوع کرونا در کشور طی یک سال و نیم گذشته درگذشته اند که فاجعه بزرگی است و راهکار آن قوی شدن مردم بود و لطف الهی شامل حال دولت شد و با تلاش شخص رییس جمهوری و هماهنگی بین وزیران ثابت شد که اگر تلاش کنیم موفق می شویم و امروز واکسیناسیون به خوبی در کشور انجام شد و همچنان در حال انجام است.

وی اضافه کرد: شعار اصلی این دولت "ایران قوی" و "ما می توانیم" است همچنان که رزمندگان ما شعار "ما می توانیم" را در روزگار دفاع مقدس محقق کردند و با وجود هجوم بی رحمانه همه کشورها علیه ملت ما نشان دادند که ما می توانیم به رشد بزرگ نظامی، اقتصادی و فرهنگی برسیم..

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: در گذشته تصور بر این بود که همه امکانات باید در شهرهای بزرگ و مادر باشد و دیگر مناطق، امکانات مورد نیاز خود را از شهرهای مادر دریافت کنند اما امروز ثابت شده که این تصور باطل است و باید همه نقاط کشور توسعه یابد.

عین اللهی افزود:محرومیت زدایی تنها به منابع اقتصادی مربوط نیست بلکه جنبه های فرهنگی و اجتماعی دارد و وجود دانشگاه در پیشرفت هر منطقه موثر است و وقتی در یک منطقه محروم دانشگاه ایجاد می کنیم جوانان آن منطقه بهتر درس خوانده و زمینه رشد آنها فراهم می شود مثلا یک جوان اهل تربت حیدریه همان استعداد جوان شهرهای بزرگ را دارد و باید با ایجاد زیرساخت های لازم، زمینه رشد همه مناطق محروم کشور را فراهم کرد و هدف اصلی ما محرومیت زدایی است.

وی ادامه داد:نزدیکی تربت حیدریه به دانشگاه علوم پزشکی مشهد امکان همکاری آن دانشگاه با دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه را فراهم کرده و این مهم زمینه طی کردن راه ۱۰۰ساله در یک شب است.

وزیر بهداشت گفت:مقام مظم رهبری می فرمایند که در مسیر حرکت باید پیوست عدالت داشته باشیم و این یعنی خدمت رسانی بیشتر به محرومان و افتخار ما خدمت رسانی به مناطق محروم است.

عین اللهی افزود:امروز برای اعتلای نام ایران باید همه تلاش کنیم چون وقتی اسم ایران گفته می شود تداعی کننده امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و شهدای مدافع حرم، شهید قاسم سلیمانی و نامی پر افتخار است و باید به جایی برسیم که نام ایران به معنی قدرت اقتصادی باشد و ما این پیچ تاریخی را رد می کنیم چون تجربه نشان داده است که تحریم های غرب علیه ما بی اثر است و وقتی ما در صحنه باشیم و تلاش کنیم هیچ تحریمی علیه ما تاثیر ندارد.

منبع: ایرنا

66

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 10
 • هادی
  0

  مگر مراجع در همه امور تخصص دارند که راجه به واکسن اظهار نظر می کنند ، آنها تخصصشان فقط در امور دین ، شکیات نماز ، مطهرات و نجاسات است و بس والبته از سال ۵۷ یک عمر زندگی با چند همسر و تعدادی کنیز و برده در خانه هایی شبه قصر که حتی یکروزه کار فیزیکی انجام نداده اند .

 • مقلد
  0

  ما هر چه داریم از آنهاست

 • بسام حمندی
  0

  در احکام اسلامی 5 حکم بیشتر نیست یا واجب است یا حرام یا مستحب یا مکروه ویا مباح لطفا بفرفایید مراجع محترم نظرشون کدام یک از احکام خمسه میباشد

 • کلاغ پر
  0

  یعنی تو بامدرک دکترا انهم پزشکی البته سهمیه ای عقلت نمی رسد یه نفر نود ساله باید این امربدیهی را بهت بگه ---البته دیگه چی بگم ------

 • دن کیشوت
  0

  خلق را تقلیدشان بر باد داد، ای دو صد لعنت بر این تقلید باد!

 • علی
  0

  ضر نزن بابا مراجع تقلید راجب اختلاس و رانت وفساد موجود در جمهوری اسلامی کمر ملت را چهارتا کرده چرا لال هستند

 • سوخته
  0

  مراجع نفرمودند که دروغ گفتن به ملت حرام است ،نگفتن بستن دهان منتقدان ،خطاست ،نگفتن پیروی کردن از سازمان ملل که به گفته آمریکا ،جز ا تش آمربکاست حرامست

 • پیشگو
  0

  لازم میدانند یا واجب؟!

 • مرجع تقلید همه دوران
  0

  خمس و زکاتش رو بده، حلاله

 • عروس لبنان
  0

  ببخشید آقای وزیر من به مدت بیست سال با پای راست وارد مستراح می شدم، الان باید کفاره بدم یا استغفار کافیه؟جهنم منو نمیبرن؟