مشکل عجیب پرسپولیس؛ ۳ بانک خریدار مدارک را تحویل نداده‌اند!

سه بانک خریدار باشگاه پرسپولیس هنوز مدارک خود برای خرید این باشگاه را به سازمان خصوصی‌سازی ارائه نکرده‌اند.

مشکل عجیب پرسپولیس؛ ۳ بانک خریدار مدارک را تحویل نداده‌اند!

 دو باشگاه پرسپولیس و استقلال پس از تلاش‌های فراوان در تاریخ 5 اردیبهشت‌ماه به‌صورت رسمی در مراسمی به مالکان جدید واگذار شدند.

مالکیت استقلال به مجموعه‌ای از پتروشیمی‌های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس رسید و پرسپولیس نیز به کنسرسیومی متشکل از 6 بانک واگذار شد، چند روز پس از این اتفاق خریداران باشگاه استقلال مدارک خود را به سازمان خصوصی‌سازی تحویل دادند و در تاریخ 22 اردیبهشت‌ماه نام مالکان جدید استقلال به‌طور رسمی در تابلوی نماد این باشگاه در فرابورس به ثبت رسید؛ اما با گذشت بیش از 2 ماه از واگذاری باشگاه پرسپولیس، هنوز نام مالکان جدید این باشگاه در تابلوی نماد پرسپولیس در فرابورس ثبت نشده است.

این موضوع در چند وقت گذشته بارها با پیگیری خبرنگار تسنیم همراه شد و هر بار مسئولان سازمان خصوصی اعلام کردند به‌زودی بانک‌های خریدار باشگاه پرسپولیس مدارک خود را تحویل خواهند داد و نام آنها در تابلوی نماد این باشگاه به ثبت خواهد رسید اما این اتفاق تاکنون رخ نداده است.

در تازه‌ترین پیگیری خبرنگار تسنیم مشخص شد سه بانک خریدار پرسپولیس با گذشت حدود دو ماه از مراسم واگذاری،‌ هنوز مدارک مورد نیاز سازمان خصوصی‌سازی را به این سازمان ارائه نداده‌اند و دلیل وقفه در درج نام مالکان نیز همین موضوع است. شنیده می‌شود به‌زودی قرار است این موضوع در هیئت واگذاری سازمان خصوصی‌سازی مورد بررسی قرار بگیرد.

پیگیری از باشگاه پرسپولیس نیز نشان می‌دهد بانک‌هایی که مدارک خود را به سازمان خصوصی‌سازی تحویل نداده‌اند، فعلاً هیچ کمکی به این باشگاه به‌عنوان یکی از مالکان نداشته‌اند و همین موضوع مشکلاتی ایجاد کرده است.

بانک‌های شهر، ملت، تجارت، رفاه، صادرات و اقتصاد نوین شش بانک خریدار باشگاه پرسپولیس هستند که تاکنون سه بانک شهر، ملت و تجارت مدارک خود را به سازمان خصوصی‌سازی تحویل داده‌‌اند و سه بانک رفاه، صادرات و اقتصاد نوین تا این لحظه مدارکی ارائه نکرده‌اند و به همین دلیل نیز همچنان 90 درصد سهام این باشگاه در تابلوی فرابورس به نام وزارت ورزش است.

 

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    اخبار سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد