بند عجیب الحاقیه بیرانوند؛ حق فسخ در ازای ۲۰میلیون تخفیف

نگاهی به بند دوم الحاقیه قرارداد علیرضا بیرانوند نشان می‌دهد باشگاه پرسپولیس به یک دلیل عجیب بند فسخ را به قرارداد این دروازه‌بان اضافه کرده است.

بند عجیب الحاقیه بیرانوند؛ حق فسخ در ازای ۲۰میلیون تخفیف

فسخ قرارداد علیرضا بیرانوند با پرسپولیس از روز گذشته به یکی از مباحث داغ فوتبال ایران تبدیل شده است؛ اتفاقی که همانند سال گذشته تکرار شد و کام هواداران پرسپولیس را تلخ کرد.

در این ماجرا اما یک سؤال بی‌جواب وجود دارد؛‌ چرا باشگاه پرسپولیس به قرارداد بیرانوند الحاقیه و بند فسخ قرارداد اضافه کرد؟ موضوعی که خبرنگار تسنیم با دسترسی به قرارداد بیرانوند و الحاقیه آن، به پاسخ آن رسید. الحاقیه قرارداد بیرانوند روز گذشته منتشر شد اما بند «2» آن که مربوط به دلیل اضافه شدن این الحاقیه است، مغفول مانده بود.

قرارداد پایه باشگاه پرسپولیس با علیرضا بیرانوند برای فصل بیست‌و‌سوم 15 میلیارد و 900 میلیون تومان و برای فصل آینده (بیست‌و‌چهارم) مبلغ 19 میلیارد و 875 میلیون تومان بوده است. مبالغی که طبیعتاً آپشن‌هایی نیز به آن اضافه می‌شود و این ارقام را تا 20 درصد افزایش می‌دهد.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد در قرارداد سال اول علیرضا بیرانوند با باشگاه پرسپولیس، میزان مجموع پاداش‌های این بازیکن 3 میلیارد و 200 میلیون تومان ثبت شده که بالاتر از سقف 20 درصد اعلامی برای آپشن‌ها از سوی سازمان لیگ بوده است. به همین دلیل بعد از تذکر سازمان لیگ و کارگروه نظارت بر قراردادها، باشگاه پرسپولیس از علیرضا بیرانوند درخواست می‌کند تا با اضافه شدن الحاقیه‌ای، 20 میلیون تومان از بند اول مربوط به آپشن‌های خود را کاهش دهد تا به این ترتیب مشکل سقف آپشن‌های او به طور قانونی 20 درصد باشد.

علیرضا بیرانوند در مذاکره با باشگاه پرسپولیس به مدیران این باشگاه اعلام می‌کند تنها در صورتی حاضر به کاهش 20 میلیون تومانی یکی از بندهای آپشن قراردادش می‌شود که این بند به قرارداد او اضافه شود؛ «در صورت عدم پرداخت مطالبات بعد از 15 روز از پایان مسابقات لیگ برتر و جام حذفی، قادر به فسخ یک طرفه قرارداد باشد.» موضوعی که به طرز عجیبی با موافقت مدیران پرسپولیس همراه و به این ترتیب الحاقیه دردسرساز تنها برای 20 میلیون تومان و در تاریخ 18 فروردین 1403 به قرارداد علیرضا بیرانوند اضافه می‌شود.

طبق بند یک ماده 6 قرارداد علیرضا بیرانوند، در صورتی که بازیکن در بیش از 50 درصد بازی‌های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد، مبلغ یک میلیارد و 100 به او به‌عنوان پاداش به او پرداخت می‌شود. بندی که پس از اصلاح، در بخش دوم الحاقیه رقم آن به یک میلیارد و 80 میلیون تومان کاهش پیدا می‌کند تا مشکل قراردادی بیرانوند که مورد تذکر سازمان لیگ قرار گرفته بود حل شود.

همچنین طبق بند 3 همین الحاقیه، بند فسخ قرارداد در صورت عدم پرداخت مطالبات تا 15 روز بعد از پایان فصل به قرارداد علیرضا بیرانوند اضافه می‌شود.

تصویر کامل الحاقیه قرارداد علیرضا بیرانوند را در زیر مشاهده می‌کنید.

تیم فوتبال پرسپولیس , علیرضا بیرانوند ,

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    اخبار سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد