۱۶ کیلومتر دوندگی زیر باران؛

ستاره ایرانی نیمه نهایی آسیا: علیرضا فغانی

عملکرد علیرضا فغانى در دیدار تراژیک برگشت نیمه نهایى لیگ قهرمانان یک‌بار دیگر او را سر زبان‌ها انداخت.

ستاره ایرانی نیمه نهایی آسیا: علیرضا فغانی

دیدار برگشت دو تیم یوکوهاما مارینوس ژاپنى و اولسان اچ دى کره جنوبى در توکیو بعد از برد ١ بر صفر کره‌اى‌ها در بازى رفت نیمه نهایى لیگ قهرمانان آسیا در شرق از حساسیت ویژه‌اى برخوردار بود که با قضاوت علیرضا فغانى برگزار شد.

این دیدار که در وقت قانونى با نتیجه ٣ بر ٢ به سود میزبان ژاپنى به پایان رسید تا در مجموع دو تیم ٣ بر ٣ مساوى شوند. در دو وقت اضافه هم دنبال شد تا ضربات مرگ‌بار یا به اصطلاح پنجاه به پنجاه پنالتى تیم صعود کننده به فینال و حریف العین امارات را مشخص کند.

جالب اینکه بر خلاف تصور این دیدار ١٢٠ دقیقه طول نکشید و دو تیم ١٤٠ دقیقه برابر هم صف‌آرایى کردند چون علیرضا فغانى دو وقت هفت دقیقه، یک سه دقیقه در کنار یک دقیقه وقت تلف شده را در چهار وقت ٤٥ دقیقه‌اى و ١٥ دقیقه‌اى معمول محاسبه کرد.

نکته دیگر اینکه این بازى تراژیک ١٤٠ دقیقه زیر باران شدید برگزار شد و علیرضا فغانى با ١٦ کیلومتر دوندگى و نزدیکى به تمام صحنه‌ها و هر جا که توپ وجود داشت یک‌بار دیگر آمادگى بالاى بدنى خود را در ٤٦ سالگى به نمایش گذاشت تا کم کم بار دیگر براى تحقق رویاى قضاوت فینال جام جهانى در سال ٢٠٢٦ خودى نشان دهد.

از سوى دیگر شاهکار فغانى در این دیدار بار دیگر او را در دنیاى فوتبال سر زبان‌ها انداخت، اخراج بدون مماشات بازیکن میزبان با کارت قرمز مستقیم در حالی‌که تیم ژاپنى ٣ بر ١ از حریف کره‌اى و در مجموع دو بازى ٣ بر ٢ پیش بود در دقیقه ٣٩ که کره‌اى‌ها صاحب ضربه پنالتى شده بودند دل و جراتى مى‌خواست که این داور ایرانى الاصل نشان داده از پس آن در هر بازى ممکنى به راحتى بر مى‌آید.

1

دلیل اخراج کامیجیماى ژاپنى دقیقا در لحظه خطاى پنالتى گرفتن موقعیت آشکار پنالتى توسط این بازیکن از سوى علیرضا فغانى تشخیص داده شد که کارت قرمز مستقیم طبق قانون جریمه آن اعلام شده است.

فغانى در ١٤٠ دقیقه بازى برگشت نیمه نهایى لیگ قهرمانان شرق آسیا تنها سه بار از کارت خود استفاده کرد که یک کارت قرمز مستقیم به بازیکن تیم میزبان و دو کارت زرد هم به مربیان روى نیمکت این تیم ژاپنى بود که در ضربات پنالتى توانست به فینال ٢٠٢٤ باشگاه‌هاى قاره کهن راه یابد.

همچنین علیرضا فغانى به‌درستى سه گل را در این دیدار مردود اعلام کرد و یک‌بار نیز به دلیل عملکرد کمک خود در عدم تشخیص آفساید از VAR کمک گرفت که تشخیصش دخالت بازیکن در بازى حریف بود.

علیرضا فغانى که عملکرد بسیاز خوبى از نگاه کارشناسان در این بازى پرهیجان و حساس به نمایش گذاشت روز شنبه نیز در استرالیا دیدار مهم دو تیم "ملبورن سیتى" و "وسترن سیتى" از هفته آخر لیگ این کشور را سوت خواهد زد تا رقابت‌هاى داخلى این کشور بعد از این بازى با شش تیم برتر مرحله نهایى ادامه یابد.

منبع: ورزش3
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها