چه کسی گرانترین بازیکن فوتبال ایران است؟

به نظر می‌رسد که منظور صحبت‌های قنبرزاده از بازیکن ۱۰۴ میلیاردی در لیگ امسال، رضا شکاری باشد.

چه کسی گرانترین بازیکن فوتبال ایران است؟

با بالا گرفتن جنگ سپاهان و سازمان لیگ، هر روز اخبار تازه و عجیب و غریبی در حاشیه فوتبال ایران از سوی مقامات رسمی منتشر می‌شود. امروز منصور قنبرزاده در دو نوبت و در دو برنامه تلویزیونی در مقام پاسخگویی به اتهامات متقابل باشگاه سپاهان پس از بیانیه کمیته انضباطی پرداخت و پس از سوال پیمان یوسفی، مجری برنامه ورزش و مردم، درباره گران‌ترین رقم قرارداد فوتبال ایران در فصل جدید افشاگری کرد.

بالاترین رقمی که امسال برای خرید یک بازیکن در فوتبال ایران پرداخت شده، ۱۰۴ میلیارد تومان است که رقمی بیش از ۲ میلیون دلار برای ۲ سال است. عددی باورنکردنی و عجیب و غریب که البته بخشی از آن بابت دریافت رضایت نامه این بازیکن پرداخت شده است.

پیمان یوسفی در این باره از قنبرزاده پرسید: بدون اینکه از کسی نام ببریم، اینکه می‌گویند مثلا پیمان یوسفی نامی قراردادی ۵۰، ۸۰ یا حتی ۱۰۰ میلیاردی برای دو سال داشته است، آیا این مسائل واقعیت دارد؟

منصور قنبرزاده در مورد بالاترین رقم ثبت شده برای یک بازیکن گفت: الان دولت شفاف‌سازی برای حقوق کارمندان را موظف کرده است. کارمند باید در یک سامانه‌ای هرماه حقوقش مورد بررسی قرار بگیرد. بالاترین رقمی که داشتیم، بازیکنی با رقم ۱۰۴ میلیارد تومان برای دو فصل بوده است. البته بخشی برای رضایت‌نامه باشگاه قبلی بوده است.

نایب رییس فدراسیون این قرارداد را بالاتر از مجموع هزینه‌های دو باشگاه لیگ برتری دانست و گفت: دو باشگاه سازنده پیکان و هوادار که جا دارد از آن‌ها تشکر کنم، جمع هزینه‌شان زیر ۱۰۰ میلیارد بوده است.

با توجه به اینکه اغلب موضوع بحث به باشگاه سپاهان برمیگشت، بعید است که صحبت‌های قنبرزاده به تیم دیگری مربوط شود و قاعدتا باید از بین خرید‌های این فصل سپاهان به دنبال این بازیکن گشت. عیسی آل کثیر، رضا اسدی، احسان پهلوان و کاوه رضایی به صورت بازیکن آزاد راهی اصفهان شده اند، ولی هادی محمدی و رضا شکاری نفراتی هستند که سپاهان برای جذب آن‌ها مبلغ رضایت نامه را پرداخت کرده است.

ضمن اینکه سپاهان برای تبدیل قرارداد پیام نیازمند از قرضی به قطعی، مبلغی را به باشگاه پرتغالی پورتیموننزه پرداخت کرده است. به نظر می‌رسد اگر صحبت‌های قنبرزاده درخصوص جذب بازیکن ۱۰۴ میلیاردی به سپاهان مربوط باشد، باید از بین نیازمند، شکاری و محمدی، به دنبال این بازیکن گشت که از میان این نفرات، به احتمال زیاد رضا شکاری همان بازیکن مدنظر قنبرزاده باشد، چرا که سپاهان برای جذب او از گل گهر، مبلغ رضایت نامه این بازیکن را پرداخت کرد.

گفته می‌شود که سپاهان برای دریافت رضایت نامه این بازیکن مبلغی در حدود ۳۰۰ هزار دلار (۱۵ میلیارد تومان) پرداخت کرده است. در نتیجه شکاری برای هر فصل رقمی در حدود ۴۵ میلیارد تومان دریافت می‌کند.

منبع: ورزش3
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 4
 • کمک مومنانه
  0

  باشگاه هایِ دولتی،
  همیشه بدهکار
  بودجه بیت المال خورِ
  مفت خور/
  وام بازنشستگان، وام ازدواج، ساختن مدرسه، جاده، بیمارستان... وام برای ساخت مسکن روستایی/ درست است این طور بودجه بیت المال حرام یک مشت دلال می شود تا به ریش مردم ایران بخندند

 • ناشناس
  0

  سودِ صنعت فوتبال کجاست/ این باشگاه ها که همیشه بدهکار هستند/ خب میریم تو کوچه فوتبال بازی می کنیم. بدهکار چند صد میلیاردی که نیستیم

 • ناشناس
  0

  چه پولایی میبرن،فوتبالیست ها دوزاری!! واقعا که!!

 • ناشناس
  0

  اگر شرف داشته باشد
  میاد میگه که
  چقدرش رو داده به دلال ها

اخبار سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها