یونایتد 3-1 فولام: بازگشت رویایی با پنالتی و دو اخراج

منچستریونایتد امشب در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی انگلیس در خانه‌اش میزبان فولام بود و در یک بازی پرتنش موفق شد حریفش را 3-1 شکست بدهد.

در حالی که از فولام عقب افتاده بود در نیمه دوم با اتفاقی که باعث شد یک پنالتی به سودش گرفته شود و دو بازیکن فولام از زمین اخراج شوند به بازی برگشت و در نهایت 3-1 به پیروزی رسید.

در نیم ساعت اول مسابقه هر دو تیم یک موقعیت جدی به دست آوردند. ابتدا فولام با ضربه سر دیوپ دروازه یونایتد را تهدید کرد اما دخیا با واکنشی خوب توپ را به کرنر فرستاد. سپس وخهورست در موقعیتی خوب صاحب توپ شد اما با شوتی ضعیف توپ را دقیقا به جایی فرستاد که دروازه‌بان فولام حضور داشت.

درحالیکه نیمه اول رو به پایان می‌رفت سابیتزر بعد از دریافت توپ از برونو شوتی محکم از راه دور شلیک کرد که برند لنو با واکنشی عالی مانع از باز شدن دروازه فولام شد.

درحالیکه یک دقیقه از وقتهای تلف شده این نیمه می‌گذشت فولام صاحب موقعیتی خوب شد اما شوت کات‌دار ته‌ته دقت کافی را نداشت و از کنار دروازه دخیا بیرون رفت. یک دقیقه بعد نوبت یونایتد بود که دروازه فولام را تهدید کند. پاس مک‌تومینی به سانچو با ضربه بدون معطلی او در میانه راه به بازیکنان فولام برخورد کرد و منحرف شد تا خطر برای این تیم دفع شود. نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در دقیقه 48 فولام بهترین موقعیت خود تا اینجای مسابقه را به دست آورد. اشتباه مگوایر در دفع توپ باعث شد پالینیا توپ را تصاحب کرده و به رابینسون بسپارد. شوت او را اما دخیا با واکنشی خوب دفع کرد تا دروازه یونایتد باز نشود.

یک دقیقه بعد دخیا بار دیگر ناجی دروازه یونایتد شد. روی یک کرنر توپ به ویلیان رسید تا او وان بیساکا را از مقابل برداشته و شوتی به تیر دوم شلیک کند اما دخیا با واکنشی عالی و با نوک انگشت‌هایش توپ را دفع کرد تا بار دیگر ناجی دروازه شیاطین سرخ بشود.

اما در دقیقه 50 فشارهای فولام در شروع نیمه دوم بالاخره به ثمر رسید. باز هم روی یک ارسال کرنر توپ با ضربه سر دیوپ در اختیار الکساندر میتروویچ قرار گرفت و او بدون اشتباه از فاصله نزدیک دروازه دخیا را باز کرد.

1833843 1833844

با اینکه یونایتد در دقایق بعدی برای رسیدن به گل تلاش می‌کرد مگوایر با خطایی بی‌دلیل ضربه آزادی در اختیار فولام گذاشت که ارسال پریرا و ضربه سر میتروویچ می‌رفت به گل دوم این تیم تبدیل شود که دخیا بار دیگر با واکنشی خوب مانع باز شدن دروازه تیمش شد.

در دقیقه 71 آنتونی روی یک ضدحمله حرکت یونایتد را آغاز کرد و توپ را به سانچو سپرد. توپ او از لنو عبور کرد ولی توسط ویلیان از روی خط برگشت داده شد ولی بازیکنان یونایتد به شدت به داور معترض بوده و معتقد بودند او از دست خود استفاده کرده است. بعد از بررسی توسط VAR داور نقطه پنالتی را نشان داد. داور ویلیان را هم به دلیل این خطای هند اخراج کرد. درحالیکه بازیکنان فولام به شدت اعتراض می‌کردند میتروویچ، گلزن فولام در این مسابقه، در حین اعتراض داور را لمس کرد و به همین خاطر با دریافت کارت قرمز مستقیم اخراج شد تا فولام 9 نفره شود.

1833845 1833846 1833847

با توجه به اینکه ویلیان جلوی گلزنی صد در صد یونایتد را با خطای هند گرفته بود داور چاره‌ای برای اخراج او نداشت. در تصاویر تلویزیونی به نظر می‌رسید میتروویچ پیش از آنکه داور را با لمس فیزیکی هل بدهد کلماتی خطاب به او به کار می‌برد که داور را به شدت عصبانی می‌کند.

1833848 1833849 1833850

درحالیکه فولام 9 نفره شده بود برونو فرناندس از یونایتد پشت توپ ایستاد و ضربه پنالتی را به گوشه سمت راست دروازه شلیک کرد. برند لنو جهت توپ را اشتباه تشخیص داد تا بازی به تساوی کشیده شود.

1833851 1833852

حالا یونایتد کاملا دست بالا را داشت. در دقیقه 77 لوک شاو از سمت چپ به حرکت درآمد و توپ را به درون محوطه شش قدم فولام ارسال کرد. سابیتزر توپ را با ضربه‌ای سریع از برند لنو عبور داد تا دومین گل یونایتد به ثمر برسد. این گل برای تشخیص آفساید نبودن موقعیت توسط VAR بررسی شد ولی در نهایت داور حکم به درست بودن گل داد.

1833853 1833854

درحالیکه تنها 2 دقیقه به پایان بازی مانده بود یونایتد صاحب موقعیت طلایی دیگری شد. آنتونی با یک حرکت ترکیبی هوشمندانه با جیدون سانچو در مرز محوطه جریمه فولام شوتی پرقدرت به سمت دروازه این تیم شلیک کرد که برند لنو به خوبی در مقابل توپ ایستاد و در دو مرحله مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.

با اینکه مارکو سیلوا در آخرین دقایق مسابقه دست به چند تغییر در ترکیب تیمش زد اما این تغییرات برای فولام 9 نفره فایده‌ای نداشت تا در نهایت شیاطین سرخ از برتری نفری خود نهایت استفاده را برده و در دقیقه 90+6 به گل سوم برسند. گلی که با پاس فرد و ضربه تمام‌کننده برونو فرناندس به دست آمد.

1833855 1833856

شاگردان تن‌هاخ این بازی پرتنش و پرماجرا در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی را در در نهایت با پیروزی 3-1 به پایان بردند تا رضایت هواداران حاضر در ورزشگاه خانگی‌شان را جلب کنند.  

منبع: ورزش3
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • وی افزود
    0

    داور بازی رو برا یونایتد درآوورد. فولام تیم بهتری بود تا قبل اخراج ها.