رییس فدراسیون شمشیربازی خبر داد:

بدهی میلیاردی فدراسیون شمشیربازی به آژانس و هتل

رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: به شدت در فشار مالی هستیم اما نمی‌توانیم اعزام‌هایی که برای کسب سهمیه المپیک است را لغو کنیم.

علیرضا پورسلمان درباره ی اینکه شرایط مالی فدراسیون‌ها باعث شده تعدادی از اعزام ها لغو شوند و در این شرایط، اعزام تیم ملی سابر به جام‌جهانی مجارستان انجام می‌شود؟ بیان کرد: شرایط مالی که خیلی سخت است اما قول دادیم از بحث مالی ننالیم. از طرفی نمی‌توانیم اعزام‌هایی که برای کسب سهمیه المپیک است را لغو کنیم. ما مجبوریم با هر سختی که است، اعزام ها را انجام دهیم، هر چند که به شدت در فشار مالی هستیم.

او ادامه داد: نه تنها در اعزام ها بلکه در اجرای برنامه‌های فدراسیون نیز چالش جدی خواهیم داشت. از وزارت ورزش قول گرفتیم در بحث تجهیزات کمک کند که تا الان این اتفاق رخ نداده است. بنابراین برگزاری رقابتهای داخلی ما به دلیل نداشتن تجهیزات در هاله‌ای از ابهام است.

پورسلمان در پاسخ به این پرسش که وزارت ورزش چند درصد از بودجه شمشیربازی را داده است؟ گفت: وزارت ورزش حدود ۶۰ درصد بودجه ما را داده است و ۴۰ درصد دیگر طلب داریم. بیش از سه میلیارد تومان نیز به آژانس و هتل بدهکار هستیم.

رییس فدراسیون شمشیربازی در مورد اینکه تیم ملی سابر نیاز به خرید تیغه‌های جدید دارد، تاکید کرد: علاوه براینکه سابر نیاز به تیغه دارد، مسئله جدیدی هم به وجود آمده است. فدراسیون جهانی شمشیربازی حامی مالی خود را از دست داد، از این رو برای حضور مربیان در داخل مسابقات هم پول دریافت می‌کند. از این پس علاوه بر ورزشکاران، مربیان هم باید ثبت نام شوند و برای حضور هر مربی مبلغی را باید به عنوان حق شرکت، پرداخت کنیم.

پورسلمان با اشاره به اینکه ورزش در سال بازی‌های آسیایی و کسب سهمیه المپیک نیاز به حمایت بیشتری از سوی دولت دارد، تصریح کرد: نزدیک بازی‌های آسیایی هستیم و مسابقات کسب سهمیه المپیک را در پیش داریم. در این دو رویداد صحنه‌هایی خلق می‌شود که باعث شادی و ایجاد غرور ملی خواهد شد اما خلق این صحنه‌ها، هزینه دارد. وقتی کشتی مدال می گیرد، باید بدانیم پشت این مدال هزینه‌ها، سختی‌ها و گرفتاری های زیادی وجود دارد و دولت موظف است برای خلق این صحنه‌ها، هزینه کند.

او در پاسخ به این پرسش که پس از عملکرد ضعیف سابریست‌ها در جام جهانی ایتالیا قرار بود آنها را تنبیه کند و آیا این تنبیه، مالی است؟ گفت: تقریبا ترکیبی از محدودیت‌ها و امکاناتی است که در اختیار ورزشکاران قرار می‌گیرد.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید