مهاجرت عاطفه احمدی، اسکی باز به فرانسه؟/ عکس

عاطفه احمدی یکی از مهمترین اسکی بازان زن ایران است و از همین رو سفر ناگهانی و بدون اطلاع وی همه رو شوکه کرده. او در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ حضور داشت و مسابقات جهانی ایتالیا برای اولین بار در تاریخ اسکی زنان، توانست به مانش دوم راه یابد هرچند که به خط پایان نرسید.

فدراسیون اسکی بواسطه شکل فعالیت و البته اقلیم خاص کشور ایران که پیشتر خشک و کویری است، در ایران فعالیت فصلی دارد. فعالیتی که تنها محدود به روز‌های سرد زمستان می‌شود و در بقیه اوقات این فدراسیون در حالت نیمه تعطیل بسر می‌برد. با آغاز فصل سرما و بارش برف در کوهستان‌های ایران، فعالیت فدراسیون اسکی آغاز شده و شهاد برگزار لیگ بین المللی آلپاین در پیست دربندسر و لیگ بین المللی صحرانوردی در پیست الیگودرز هستیم که هر دو لیگ در هفته دوم خود بسر می‌برند، اما یک اتفاق شوک آور فصل اسکی آغاز نشده، این رشته را تحت الشعاع قرار داده است.

رقابت‌های لیگ بین‌المللی اسکی آلپاین از هفته گذشته به میزبانی پیست دربندسر آغاز شده و دیروز (شنبه) نیز هفته دوم آن برگزار شد.

به گزارش طرفداری، در هفته اول این رقابت‌ها عاطفه احمدی بهترین اسکی‌باز لیگ بود و به مقام قهرمانی نیز رسید، اما او در روز نخست هفته دوم در مسابقات به شکل عجیبی غیبت داشت. چند ساعت بعد علت غیبت این اسکی باز مشخص شد؛ وقتی احمدی در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی عکسی را از خود داخل هواپیما منتشر کرد؛ هواپیمایی که مقصد آن پاریس بود. یک سفر بی سر و صدا و بدون اطلاع مسئولین فدراسیون اسکی که البته خود در سفر هستند!

احمدی یکی از مهمترین اسکی بازان زن ایران است و از همین رو سفر ناگهانی و بدون اطلاع وی همه رو شوکه کرده. او در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ حضور داشت و مسابقات جهانی ایتالیا برای اولین بار در تاریخ اسکی زنان، توانست به مانش دوم راه یابد هرچند که به خط پایان نرسید.

احمدی در المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ به عنوان نماینده زن کاروان ایران حضور داشت و حتی در مراسم افتتاحیه به عنوان پرچمدار انتخاب شد تا پیشاپیش کاروان ایران رژه برود. از همین رو سفر ناگهانی یکی از مهمترین چهره‌های اسکی ایران اتفاق عجیب و شوک آوری است.

فرانسه مقصدی است که احمدی به آنجا سفر کرده، کشوری که تا چند هفته دیگر میزبان مسابقات جام جهانی آلپاین است و اتفاقا تیم اسکی آلپاین ایران نیز در این مسابقات شرکت خواهد کرد. اما سفر زودهنگام و بدون اطلاع احمدی به این کشور خبر از یک مهاجرت دیگر در رشته اسکی می‌دهد. رشته‌ای که البته مدیران آن بیشتر شبیه مدیران پروازی هستند و بیشتر از آنکه در ایران باشند در خارج از ایران به سر می‌برند!

عباس نظریان رئیس فدراسیون اسکی که در چند وقت اخیر به فربه کردن فدراسیون و اضافه کردن رشته‌های دیگر از هاکی روی یخ تا والیبال برفی به این فدراسیون تلاش فراوانی کرده، هم اکنون در روسیه است. او پس از اضافه کردن رشته هاکی روی یخ به این فدراسیون در نخستین سفر هاکی بازان ذیل فدراسیون اسکی که برای بازی‌های کشور‌های اسلامی صورت پذیرفت، فرصت را از دست نداد و همراه هاکی بازان به تاتارستان سفر کرد تا رکورد سفر را همچنان در اختیار داشته باشد. نظریان که ظاهرا علاقه زیادی به سیر و سیاحت دارد با وجود نیمه تعطیل بودن فدراسیون اسکی در نیمی از سال در سال جاری به کشور‌های ایتالیا، سوئیس و چک سفر کرده و روسیه چهارمین سفر او در سال جاری محسوب می‌شود.

جالب اینکه نظریان با وجود بازگشت تیم‌های هاکی روی یخ ایران به کشور، هنوز در روسیه حضور دارد! تیم ملی هاکی روی یخ کشورمان که برای حضور در بازی‌های زمستانی کشور‌های اسلامی راهی شهر کازان در جمهوری تاتارستان شده بود، پس از کسب عنوان نایب قهرمانی صبح جمعه - ۳۰ دی ماه در حالی به کشور بازگشت که خبری از نظریان رئیس فدراسیون اسکی نبود. ظاهرا یکی از ملی پوشان ایران در تاتارستان به کرونا مبتلا شده و از همین رو در قرنطینه به سر می‌برد و مجوز پرواز نگرفته و رئیس فدراسیون نیز برای اینکه این ملی پوش تنها نماند، ترجیح داده که کماکان در روسیه حضور داشته باشد!

کنایه آمیز اینکه علاوه بر رئیس مسافر اسکی، هیچیک از دیگر مسئولین فدراسیون و کادر فنی نیز در جریان سفر احمدی نبوده اند و او بدون اطلاع و چراغ خاموش مقدمات سفر خود را انجام داده و شبانه تهران را ترک کرده. آنچه احتمال بی بازگشت بودن این سفر را تقویت می‌کند.

اگرچه به نظر می‌رسد که برخی از افراد حاضر در فدراسیون که با احمدی رابطه نزدیکی داشته اند، از سفر او مطلع بوده و این شائبه وجود دارد که در انجام مقدمات این سفر به او کمک نیز کرده اند. باید منتظر بود و دید که در نهایت احمدی چه تصمیمی در ادامه خواهد گرفت و آیا او را نیز باید به لیست مهاجران پرتعداد ورزش ایران اضافه کنیم؟

1447067_985

ملی‌پوش اسکی خبر مهاجرتش را تکذیب کرد

به گزارش ایرنا، امروز در رسانه‌ها شایعه‌ای مبنی بر مهاجرت عاطفه احمدی به فرانسه شنیده شد. پس از آن وی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

عاطفه احمدی در واکنش به خبر مهاجرتش به فرانسه در پستی اینستاگرامی نوشت: این خبر کاملا اشتباه است و تکذیب می‌کنم. من مثل سال‌های پیش با هزینه شخصی به تمرین آمدم تا در مسابقات جهانی با آمادگی بیشتری حضور داشته باشم.

وی ادامه داد: این موضوع را قبلا به صورت مکتوب به فدراسیون اسکی و کمیته فنی اعلام کردم. شما در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ می‌بینم.

مسابقات جهانی اسکی کراس کانتری اول اسفند در اسلوونی و مسابقات جهانی اسکی آلپاین ۲۸ بهمن در فرانسه برگزار می‌شود.

منبع: خبر فوری
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 6
 • بهرلم
  1

  همه انهایی که می توانند از این مملکت فلک زده فرار می کنند تا چند روز باقی مانده از زندگی در آرامش زندگی کنند

  نظرات شما -
  • ناشناس
   4

   عزیز اونجا هم خبری نیست،من دیدم ولمس کردم که بجز نخبگان علمی درجه یک هیچ ارزشی برای مهاجران قائل نمیشوند، نژادپرستی درغرب غوغامیکنه واونهااصلا مشرقی هاروآدم حساب نمیکنند.

  • Reza
   0

   درپاسخ ناشناس: انجا هم خبری نیست ولی دیگر تبعیض ها و اختلاف طبقاتی ماتند ولایتی که را هم نمی بینی که یکی برای یک شب در لواسان ۳۵ ملیون اجاره میدهد و هزاران نفر مجبور هستند نان خود را از سطلهای ذباله بدست اورند .

 • ناشناس
  2

  هیچ اهمیتی نداره؛تنها چیزی که اهمیت داره فرارمغزهاست که امیدواریم حتی یک نخبه علمی ازکشور خارج نشه وگرنه مهاجرت سلبریتی ها(بازیگران، ورزشکاران و غیره) یا پناهندگی اونها هیچ اهمیتی نداره چون سلبریتیهاروهمین مردم مشهورکردندنه خارج

 • ناشناس
  0

  کاش ما هم میتونستیم بریم

 • ناشناس
  0

  از شکل و شمایلش در عکس مشخصه که دیگه نمیاد و داره میره که به آرامش برسه. همه دارند می رن