نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس:

خوشحالی پس از گلزنی بازیکنان، خوشحالی یک ملت است

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس درخصوص برخی فشارها از سوی عده ای برای نخواندن سرود ملی توسط ملی پوشان فوتبال ایران، گفت: نخواندن سرود ملی ممکن است باعث تفسیر و تحلیل عده‌ای شود که دنبال اهداف سیاسی خود هستند.

سیدکریم حسینی  درخصوص حضور تیم ملی ایران در جام جهانی و مباحث سیاسی مرتبط با این حضور، اظهار کرد: تحرکات دشمن یک موضوع طبیعی است زیرا دشمن باید دشمنی‌اش را داشته باشد و می‌بینیم که همه چیز را هدف قرار داده است و اخیرا نیز صحبت‌هایی مطرح می‌شود که در ورزش نتیجه مورد دلخواه را که موجب شادی مردم شود نداشته باشیم.

وی با بیان این که دشمن به دنبال استفاده از ضعف نفس برخی بازیکنان و ورزشکاران است، ادامه داد: از سوی دشمن مسائلی مطرح می شود تا ورزشکاران ما سرود ملی جمهوری اسلامی ایران را نخوانند یا در رویدادی که حضور پیدا می‌کنند بعد از کسب موفقیت خوشحالی نکنند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همین تحرکات باعث می‌شود اکنون که در جام جهانی و در مصاف با تیم‌های مطرح دنیا هستیم، نتیجه مطلوب حاصل نشود و این یعنی دشمن کار خود را انجام می‌دهد. بنابراین اهمیت دارد که ملی پوشان فوتبال این موضوع را بیشتر مورد توجه قرار دهند که خوشحالی پس از برد یا گلزنی خوشحالی یک ملت است و  باید در رویدادهای ورزشی بدون توجه به جریانات و حوادث سیاسی اگر موفقیتی حاصل می شود بدانند یک ایران خوشحال است.

وی افزود: قطعا جام جهانی یکی از رویدادهای مهم ورزشی است و صعود تیم ملی به این مسابقات خوشحالی مردم را دربرداشت و در ادامه نیز هر گل یا برد باعث خوشحالی مردم خواهد شد. هر چند عده‌ای دوست ندارند این خوشحالی در بین مردم باشد ولی امیدوارم فوتبالیست‌های ایرانی با بازی خود باعث خوشحالی ملت ایران شوند.

حسینی با درخصوص برخی فشارها از سوی عده ای برای نخواندن سرود ملی توسط ملی پوشان فوتبال ایران، خاطرنشان کرد: نخواندن سرود ملی ممکن است باعث تفسیر و تحلیل عده‌ای شود که دنبال اهداف سیاسی خود هستند. بنابراین نخواندن سرود ملی و همراهی نکردن در این موضوع می‌تواند در کیفیت بازی و روحیه خود بازیکنان تاثیر داشته باشد. پس اگر بازیکنان تیم ملی روحیه خوبی داشته باشند این موضوع در روحیه تیمی تاثیر مثبت خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازی با تیم‌های ملی آمریکا و انگلیس یدارهایی هستند که فارغ از بازی فوتبال به نوعی کنش های سیاسی بین این دو کشور تلقی شود؟ گفت: به هیچ وجه به این صورت نیست. جمهوری اسلامی ایران هیچ زمانی روی چنین فضاسازی‌هایی کار نکرده است و این مسائل را در فوتبال و ورزش وارد نمی‌کند. قطعا نتیجه‌ای که در بازی گرفته می‌شود نام ایران را در ورزش و همه عرصه‌ها می‌درخشاند و در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نیز می‌تواند نام ایران را با موفقیت و سربلندی همراه کند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی