مدیرعامل کیان نیشابور:

بازیکنان کیان نیشابور دروغ‌های بزرگی گفته‌اند/ حق زنان را ضایع نمی‌کنم

مدیرعامل کیان نیشابور به ادعاهای بازیکنان این تیم در مورد شرایط حضورشان در طول فصل واکنش نشان داد و تاکید کرد که بازیکنان ادعاها و دروغ‌های بزرگی را مطرح کرده‌اند.

برخی از بازیکنان تیم فوتبال زنان کیان نیشابور مسائلی را مطرح کردند که از شرایط نامناسب شان در طول فصل و عدم دریافت کامل مطالب‌شان حکایت دارد (اینجا بخوانید) اما مدیرعامل این باشگاه در گفت‌وگو با ایسنا ضمن رد بسیاری از صحبت‌های بازیکنان مدعی شد که آنها در مورد برخی از مسائل دروغ گفته‌اند.

علی‌اکبر شکیبا، مدیرعامل کیان نیشابور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: همه تیم‌های لیگ را بررسی کنید که کدام تیم ۱۰۰ درصد پرداخت کرده است. ما هم با توجه به مضیقه مالی ۷۰ درصد پرداخت کرده‌ایم، یعنی شرایط بدی در تیم نبوده است. شرایطی در قرارداد وجود دارد که طبق آن عمل می‌کنیم. مقداری صبر کنند تا تصمیم باشگاه را بشنوند. طبق بندهای قرارداد اگر حرفی دارند باید مکاتبه می‌کردند اما حتی یک نامه هم به باشگاه نداده‌اند.

او در واکنش به اینکه بازیکنان مدعی هستند که بارها در این زمینه با شما صحبت کرده‌اند، ادامه داد: هیچ نامه مکتوبی به باشگاه نیامده است. ما شرایط خود را به سازمان لیگ داده‌ایم و بازیکنان قراردادی در حد پنج صفحه امضا کرده‌اند. سعی کرده‌ایم شرایط مناسبی را برای‌شان به وجود بیاورم. اصلا حرفی از تهدید به قطع غذا و بیرون انداحتن از خوابگاه نبوده است. از طرفی برخی از بازیکنان در طول فصل دو بار اعتصاب کردند.

شکیبا در ادامه بیان کرد: بالاخره مبلغ دیر و زود دارد اما قراردادشان مشخص است و در بند سه اعلام کرده‌ایم انتظارمان از تیم حضور در رتبه‌هایی بین اول تا پنجم است اما تیم نهم شد. هنوز تصمیم خاصی نگرفته‌ایم اما احتمال دارد باشگاه تصمیم به کسر قرارداد بگیرد. در سرفصل‌های قرارداد همه چیز مثل روش زندگی سالم، رعایت اصول حرفه‌ای دیده شده اما بازیکنی که تا ساعت یک و دو بامداد بیدار می‌ماند، سر تمرین سرحال نیست.  

او با بیان اینکه در شروع کار عوامل استان و شهرستان قرار بود از تیم حمایت کامل انجام دهند اما مبالغی که پرداخت کردند در حد ایاب و ذهاب بوده است، ادامه داد: ما تیم خصوصی هستیم و به جایی وصل نیستیم. بنابراین مشکلات وجود دارد اما بهترین غذاها و سوییت‌ها را برای‌شان در نظر گرفتیم. سوء تفاهمی که برایشان به وجود آمده از این جاست که در زمان اعتصاب گفتیم شاید تا دو، سه هفته دیگر شرایط پرداخت نداشته باشیم، اگر کسی نمی‌تواند با ما ادامه بدهد، اردو را ترک کند. یکسری حواشی را به وجود آمده که شما در جریان نیستید و من هم ترجیح می دهم در مورد آنها صحبت نکنم.

مدیرعامل باشگاه کیان نیشابور در واکنش به اینکه با وجود قید در قرارداد اما کسر مبلغ به خاطر جایگاه درست و قانونی نیست، بیان کرد: ممکن است به خاطر نتایج و رفتارشان در طول مسابقات مبلغی از قرارداد کسر شود. به هر حال بازیکنی که همیشه به تمرین آمده با کسی که منظم نیامده است، فرق دارد. این موارد همه در بندهای قراردادشان ذکر شده است و آنها خوانده و امضا کرده‌اند. این‌گونه نیست که بخواهیم حق کسی را ضایع کنیم. هنوز هم تصمیمی گرفته نشده است. عجله دوستان هم به خطر این است که سه ماه گذشته و ۷۰ درصد گرفته‌اند، در حالی که خیلی از تیم‌ها حدود ۲۰، ۳۰ درصد پرداختی داشته‌اند.

او در واکنش به ادعای قرارداد ۴۰۰ میلیونی همسرش که مربی تیم است، گفت: قرارداد همسر من ۶۰ میلیون بوده است و این دروغی بیش نیست. هنوز هم حتی یک ریال دریافت نکرده است، چون در کنار ما همیشه دنبال اسپاسر بود. از طرفی منابع من از کجا بوده که بخواهم ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت کنم. یک زمانی تیم دولتی است و منابع آن از ظریق نهادهای دولتی تامین می‌شود اما تیم ما خصوصی است. خانم گلاره ناظمی مسئول مسابقات فوتبال زنان هم قراردادها را دارد از او سوال کنید که چقدر بوده است.

شکیبا ادامه داد: نمی‌گویم تمام حرف‌هایی که می‌زنند دروغ است ما برخی‌شان مثل تهدید به قطع غذا، بیرون انداختن از خوابگاه و قرارداد ۴۰۰ میلیون تومانی همسر من دروغ‌های بزرگی هستند. جایی که ما برای بازیکنان در نظر گرفته‌ایم هیچ باشگاهی در نظر نگرفته و از نظر کیفیت بهترین نوع غذا را داشتند.

او در واکنش به اینکه دو ماه غذای بازیکنان شده و خودشان تهیه کرده‌اند، گفت: فقط مقطعی شرکت طرف قرارداد ما فسخ کرد و بازیکنان فقط صبحانه را درست می‌کردند. آن هم من برای‌شان مواد می‌خریدم. ناهار را برای‌شان می پختیم و می‌بردیم و شام هم خودشان از یک رستوران معروف به حساب باشگاه سفارش می‌دادند. شاید سه چهار بار خودشان غذا درست کرده باشند.

شکیبا در پایان گفت: من هیچ وقت دنبال ضایع کردن حق‌شان نیستیم. اگر منابع باشد حتی یک دقیقه هم برای پرداخت مطالبات‌شان تعلل نمی‌کنیم، حتی خواستم تیم را بفروشم که اگر مبلغی دستم را گرفت به بازیکنان بدهم. چند نفر از بازیکنان این اعتراض‌ها و حواشی را ایجاد کردند. نمی گویم مبلغ بازیکنان زیاد است و می‌دانم مظلوم هستند اما ما هیچ‌وقت نمی‌خواهیم حق آنها را ضایع کنیم. مرجعی هم به نام فدراسیون داریم که قراردادها را بررسی و رسیدگی می‌کند.

تصویر قرارداد مربی تیم کیان در اختیار ما قرار گرفته و مبلغ آن ۶۰ میلیون تومان است.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید