رئیس کمیته ملی المپیک:

کرونا و مصدومیت‌ها اعزام تیم فوتبال امید را لغو کرد

رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه مراسم رونمایی از تاریخ شفاهی ورزش ایران توضیحاتی درباره مشکلات تیم امید و انصراف این تیم از مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی داد.

سیدرضا صالحی امیری گفت: با میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال در ارتباطم. اتفاقی که متاسفانه افتاد این بود که تست بیش از ۴ نفر از بازیکنان مثبت شد که احتمال سرایت وجود داشت. این افراد باید ۱۵ روز در قرنطینه باشند که امکان اعزام نیست.

وی ادامه داد: تعدادی از بازیکنان مصدوم شدند و این ۲ عامل مشکل تیم امید را ۲ برابر کرد. عدم همکاری باشگاه‌ها برای در اختیار دادن بازیکن هم بود اما ما در مسائل فنی هیچ دخالتی نداریم. طی ۲ مرحله یک میلیارد به تیم امید کمک کرده‌ایم و همچنان مسیر را ادامه می‌دهیم.

رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: همه رسانه‌ها و افکار عمومی حمایت کنند که تیم امید جایگاه خودش را بعد از این پیدا کند. در تقسیم کاری که انجام شد وظیفه ما تا نهایت انجام شده و برای این تیم حدود ۳ میلیارد هزینه ارزی و ریالی شده است. تمام هزینه‌های ثبت نام، لباس، پرواز و ملزومات پرداخت شده است.

صالحی امیری درباره انصراف تیم امید گفت: چیزی که برای ما مهم بود، حضور این تیم در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی و رقابت با تیم‌های بزرگ آفریقایی بود که الان با اعلام عدم حضورمان، جدول بازی‌ها تغییر کرده است.

وی گفت: سه بار با سرپرست کاروان حرف زدم و در نهایت مقرر شد ما به ستاد اعلام کنیم به علت کرونا امکان حضور تیم امید نیست. درباره بحث‌های مالی و بازگشت آن هم باید حرف بزنیم. سرپرست در حال مذاکره با ستاد برگزاری بازی‌هاست، کرونا و مصدومیت می‌تواند توجیه قانع‌کننده‌ای باشد.

صالحی امیری در پایان از صحبت درباره انتخابات کمیته المپیک خودداری کرد و گفت که در یک نشست خبری در این باره توضیحاتی خواهد داد.

منبع: مهر
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید