زنان باهوش هالیوود؛ ستاره‌هایی که تحصیلات عالی دارند

برخلاف تصور عموم که بازیگران زن هالیوود تحصیلات چندانی ندارند، برخی از ستاره‌های مشهور زن صنعت سرگرمی، علاوه بر موفقیت در حرفه خود، از تحصیلات دانشگاهی بالایی نیز برخوردارند.

زنان باهوش هالیوود؛ ستاره‌هایی که تحصیلات عالی دارند

این لیست از زنان مشهور هالیوود که تحصیلات دانشگاهی دارند، شامل برندگان جایزه اسکار، یک رپر مشهور و حتی یکی از بازیگران زن مجموعه جنگ ستارگان است. در ادامه، نگاهی می‌اندازیم به برخی از این زنان موفق و تحصیلکرده هالیوود:

ناتالی پورتمن

1

ناتالی پورتمن ۴۳ ساله، فارغ‌التحصیل دانشگاه هاروارد در رشته روانشناسی است. او همچنین در زمینه‌های ادبیات پیشرفته عبری و عصب‌شناسی تحصیل کرده است.

میرا سوروینو

2

میرا سوروینو ۵۶ ساله، فارغ‌التحصیل دانشگاه هاروارد در رشته مطالعات شرق آسیا است. او یک سال را به عنوان دانشجوی مهمان در پکن گذرانده و زبان چینی ماندارین آموخته است.

بروک شیلدز

3

بروک شیلدز ۵۹ ساله، فارغ‌التحصیل دانشگاه پرینستون در رشته زبان‌های رومی است. او معتقد است تحصیلات دانشگاهی به او کمک کرده تا جهان بینی خود را پیدا کند.

اوا لونگوریا

4

اوا لونگوریا ۴۹ ساله، دارای دو مدرک دانشگاهی؛ کارشناسی علوم از دانشگاه Texas A&M و کارشناسی ارشد از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا.

لیدی گاگا

5

لیدی گاگا بازیگر ۳۸ ساله، تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه نیویورک، اگرچه برای پیگیری حرفه موسیقی، تحصیلات خود را نیمه‌تمام رها کرد.

جودی فاستر

6

جودی فاستر بازیگر ۶۱ ساله، فارغ‌التحصیل دانشگاه ییل در رشته ادبیات آفریقایی-آمریکایی است. او همچنین دکترای افتخاری هنرهای زیبا از این دانشگاه دریافت کرده است.

مگان دی استالیون

7

مگان دی استالیون رپر ۲۹ ساله، فارغ‌التحصیل دانشگاه ایالتی تگزاس جنوبی در رشته مدیریت بهداشت است. او در کنار فعالیت‌های هنری، تحصیلات خود را ادامه داد.

اما واتسون

8

اما واتسون ۳۴ ساله، فارغ‌التحصیل دانشگاه براون در رشته ادبیات انگلیسی است. او اخیراً برای دوره کارشناسی ارشد نویسندگی خلاق در دانشگاه آکسفورد ثبت‌نام کرده است.

دانیکا مک‌لر

9

دانیکا مک‌لر ۴۹ ساله، فارغ‌التحصیل دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA) در رشته ریاضیات است. او حتی در یک مقاله علمی مشارکت داشته که به نام “قضیه چایز-مک‌کلار-وین” شناخته می‌شود.

جولیا استایلز

10

جولیا استایلز ۴۳ ساله، فارغ‌التحصیل دانشگاه کلمبیا در رشته ادبیات انگلیسی است. استایلز در سال ۲۰۱۰ جایزه افتخاری جان جی را برای دستاوردهای حرفه‌ای دریافت کرد.

جسیکا چستین

11

جسیکا چستین ۴۷ ساله، فارغ‌التحصیل مدرسه جولیارد در رشته هنرهای زیبا است. او اخیراً دکترای افتخاری از این مدرسه معتبر دریافت کرده است.

مایم بیالیک

12

مایم بیالیک ۴۸ ساله، دارای مدرک دکترای عصب‌شناسی از دانشگاه UCLA است. رساله دکترای او در مورد سندرم پرادر-ویلی بود.

یارا شهیدی

13

یارا شهیدی ۲۴ ساله، فارغ‌التحصیل دانشگاه هاروارد در رشته جامعه‌شناسی بین‌رشته‌ای و مطالعات آفریقایی-آمریکایی است. او در سال ۲۰۲۲ از این دانشگاه معتبر فارغ‌التحصیل شد.

منبع: روزیاتو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
 • محسن
  1

  راستش تحصیلات عالی، حداقل در ایران نیاز به هوش بالا نداره..کافی است کمی پشتکار به خرج بدهید..و البته کمی پول..و خب در اروپا و آمریکا هم این موضوع تفاوت چندانی نداره.‌.شخصا به علاقه معتقدم..در پی علاقه، خود به خود، اون چیزی که دیگران به عنوان هوش و نخبگی می شناسند، ایجاد می شود..

 • ناشناس
  0

  مایم بیالیک در سریال بیگ بنگ هم نقش دکتر عصب شناس(ایمی فرافاولر) رو داشت که خیلی هم عالی بازی کرد

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  اخبار سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد