شهبازی جان، رفتی؟ درب را هم محکم پشت سرت ببند

نام محمدرضا شهبازی در کنار کسانی چون فروغی می‌آید، در واقع او منتسب به همان گروه جلیلی و جبلی است. بخشی از پروژه خالص‌سازی در صداوسیما که یک گروه سیاسی در پی آن است.

شهبازی جان، رفتی؟ درب را هم محکم پشت سرت ببند
 به تازگی خبرهایی مبنی بر کنار گذاشته شدن محمدرضا شهبازی، مجری برنامه پاورقی به گوش می‌رسد. خب ظاهرا ادبیات سخیف این مجری در توئیت هفته گذشته‌اش کار دستش داده و به نظر می‌رسد سازمان صداوسیما، عذر این مجری پرحاشیه را خواسته. او در توئیت خود علنا به دو جبهه اصلاحات و اصولگرایی تاخته و خب واکنش‌ها نیز به تبع این سخنان، تند بوده است.

توئیتی که برای آقای مجری گران تمام شد

این مجری صداوسیما در واکنش به توئیت آذر منصوری، رییس جبهه اصلاحات درباره نیکا شاکرمی نوشته بود: "اصلاح طلبی» نطفه اش حرام است. «اصولگرایی» لقمه اش! نتیجه اولی را در این مواقع ببینید. نتیجه دومی را هم... به وقتش می‌گویم."
خب محمدرضا شهبازی و هم‌مسلکانش را می‌توان در زمره سوپرانقلابی‌ها دانست. افرادی که از هر دو جبهه سیاسی عبور کردند و تئوری‌های خود را به هر چیزی ارجح می‌دانند. به هر حال مرام سیاسی‌شان این‌گونه است و تندروی‌هایشان نیز مثل این مورد کار دست خودشان می‌دهد.
نام محمدرضا شهبازی در کنار کسانی چون فروغی می‌آید، در واقع او منتسب به همان گروه جلیلی و جبلی است. بخشی از پروژه خالص‌سازی در صداوسیما که یک گروه سیاسی در پی آن است.
 
 
 
محمدرضا شهبازی
 

شهبازی؛ مردی پرحاشیه در تمام این سال‌ها

سال گذشته شهبازی از تصمیم مسئولان صداوسیما برای بازگشت محمدرضا گلزار و رضا رشیدپور به تلویزیون با انتشار توئیتی اعتراضی به شدت انتقاد کرد و از اجرای «پاورقی» استعفا داد. این توئیت شهبازی با واکنش تند محمدرضا نجارزاده، مدیر گروه اجتماعی شبکه سه مواجه شد. نجارزاده در واکنش ضمن خطاب کردن شهبازی با لفظی غیر قابل انتشار، مدعی پایین بودن درصد مخاطبان برنامه او شد. این توییت بعداً از حساب نجارزاده حذف شد!
 
«ما این‌ور پاورقی میسازیم، می‌گیم سلبریتی باید در خدمت رسانه باشه، هماهنگ با سیاست‌های نظام باشه، باید با سلبریتی‌ای که وسط شلوغی‌ها آب به آسیاب دشمن می‌ریخت برخورد بشه، بعد اون‌ور رشیدپور داره گرم می‌کنه برگرده روی آنتن. ا‌ین‌ور بچه ها با بی پولی ساختن، فحش خوردن، خانواده هاشون اذیت شدن و اونور هم طرف یه سال رفته دوراش رو زده، عشق و حالش رو کرده، به ریش نظام خندیده، توی لایو و کلفت بار نظام کرده، حالا که به واسطه دور بودن از آنتن یک کم مخاطبش کم شده، قشنگ می‌شینه توی هواپیما از کیش میاد تهران، برنامه‌ای چند ده میلیون می‌گیره و برمی‌گرده. ای دنیا.»
 
این متن پر سوز و گداز را شهبازی درباره زمزمه بازگشت رشیدپور به آنتن صداوسیما در سال 1402نوشت. برخی نیز می‌گفتند او از بازگشت چهره‌هایی مثل رشیدپور احساس خطر کرده.

قطر چه خبر بود برادر؟

این اما تنها مساله شهبازی نیست. او پیش از این به جام جهانی قطر رفته بود. در کنار افرادی مثل امیرحسین ثابتی، حضور رانتی او و چندی دیگر در قطر خیلی از کاربران را شاکی کرده بود. آن‌ها رفته بودند که تیم ملی را تشویق کنند اما خب!
 
این توئیت را کاربری در واکنش به حضور شهبازی و رفقایش در قط نوشته بود: "تو این بی‌پولی واسه چی با پول مردم رفتید قطر؟ بدون تخصص واسه چی موندین صداوسیما؟ ما طلبکاریم که چرا شما رو از اول راه دادن، نه شما طلبکار که چرا الان دیگه تحویل‌تون نمی‌گیرن. کل پول صداوسیمای مملکت دست‌تون بوده، خرج الکی کردید و طلبکارید.»

مخاطبان بی‌شمارت را کجای دلمان بگذاریم؟

سال گذشته یک افشاگری جالب توجه درباره میزان مخاطبان «پاورقی» رخ داد. بامداد لاجوردی، روزنامه‌نگار در رابطه با میزان مخاطب پنج درصدی برنامه شهبازی نوشت: "من سلطان تماشای برنامه‌های بیخودی تلویزیون هستم. برنامه‌هایی را می‌بینم که مطمئنم حتی فیلمبردارش هم پشت دوربین خواب است و کارگردانش در حالی که سرش توی گوشی‌ است دوربین‌ها را جابجا می‌کند. خوشبختانه برنامه ۵درصدی سیدخندان هم رو می‌دیدم."
 
داود مدرسیان، روزنامه نگار در همین خصوص نوشته بود: "فرض کنیم برنامه‌ پاورقی ۵ درصد مخاطب داره اما رفتار شهبازی صفر درصد!"
 
رحمت‌الله بیگدلی، فعال سیاسی هم به رجزخوانی‌های مجری پاورقی(محمدرضا شهبازی) واکنش نشان داد و نوشت: "این محمدرضا شهبازی مرزهای تملق و ضدمردم بودن را درنوردیده و خودش برای خودش پدیده‌ای‌ست، هر بار که صحبت می‌کند و حرف‌هایش وایرال می‌شود، فقط می‌شود برایش دعا کرد که خوب شود."
 
محمدرضا شهبازی
 

واکنش کاربران به آخرین جنجال شهبازی چه بود؟

عبدالرضا داوری، فعال سیاسی اصولگرا:  جای ادبیات موهن شهبازی، به پارادایم سیاسی او توجه کنیم که پارادایم خالص‌سازی برای غلبه پاجوش‌ها و حذف جریان‌های اصیل از سپهر سیاست است. این جریان ماهیتا برانداز است و با شعار انحرافی "چپ، راست، کارگزار، علیه خدمتگذار" به شعار براندازی "اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا" می‌رسد.
 
مهدی معتقد است:  با افتخار سال‌هاست که بیننده صداسیمایی که این‌ها مجریانش هستند، نیستم. ارزش وقت و اعصابم خیلی بیشتر از آن است که بنشینم پای تلویزیونی که شهبازی، مجری آن باشد!
 
میلاد نوشت:  خوب شد اخراج شد و اِلا مجبور بودیم هر شبکه‌ای که می‌زنیم امثال محمدرضا شهبازی رو زیارت کنیم!
 
نوید هم از این تصمیم رضایت دارد:  از ابتدا هم جای این مجری هتاک تو هیچ تریبون رسمی‌ای نبود، بهتر که رفت.
 
نازنین هم این‌گونه واکنش نشان داد:  اصلا مگه اهمیتی داره باشه یا نباشه، برای نبودنش باید شیرینی پخش کرد.
 
منیژه هم نوشت:  واقعا بی‌ادب و هتاک بود. رفتنش از صداوسیمای میلی رو به فال نیک بگیریم.
 
سمانه هم کنایه تندی زده و نوشته:  آقای شهبازی بین شما و اصلاح‌طلب و اصولگرا هیچ تفاوتی نیست. خودت رو از آن‌ها جدا نکن برادر!
منبع: عصر ایران
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 19
 • ناشناس
  6

  اینها را از در با تیپا بیاندازی بیرون از پنجره بر می گردند!

 • ناشناس
  4

  غرب گدایان آمریکایی خوشحالی نکنید که زود تمام می شود!!

  نظرات شما -
  • ناشناس
   7

   غرب که خبری نبود شرق شما چه خبر ؟؟؟جز پلاستیک وارداتی چینی

  • ناشناس
   0

   مگر همه مانند شما به جایی تعلق دارند جناب غرب زده ؟!!!

 • یه هموطن
  2

  اصلاح طلب اصولگرا حزب پایداری نو کیسه ها و... و... و... از همتون خسته و ناامیدیم
  ای کاش عدالتی بود و باهاتون برخوردی میکرد
  التماس تفکر

 • ناشناس
  10

  معلوم هست از برنامه موفق پاورقی ناراحت هستی حالا چه زمانی قرار هست بساط عصر ایران ولی بخوان عصر.... را کلا جمع می کنند توسط مسوولان؟!!!

  نظرات شما -
  • ناشناس
   7

   خودت تنها داشتی نگاه میکردی ،، کدام موفقیت ؟؟؟؟؟چرندیات این اقا را خودت تو خونه همیشه میتونی بگی

  • ناشناس
   3

   دست رسانه ها و افراد غرب زده زده و رو کرده که ناراحتی ندارد موفقیتش اینقدر بالا هست که برای این برنامه خاص 10الی 15 درصد مخاطب دارد که رقم خوبی هست

 • ناشناس
  5

  این آقا در اجرای برنامه"سید خندان" به خیال خودش می خواست جا پای رامبد جوان بگذارد و گفتار و حرکات او را کپی می کرد ولی نتوانست!

 • جوجوله
  5

  این پا زرورقی بیشتر بهش میاد بی تربیت

 • فاطمه ح
  3

  من بعضی وقتها برنامش میبنم هم خنده داره هم گریه داره

 • تلمبه
  2

  دسته گل کی بودی تووووو

 • کردستان عشقه
  2

  خدایی من کاری به هیچ کس و.......ندارم ولی این داشت به همه مردم جهان عل الخصوص مردم خودایران خودمون تواوج بی شعوری وبی آبروی بی احترامی میکرد واقعااین آدم انگل جامعه س

 • ناشناس
  3

  در فتنه مهسا برنامه پاورقی بدجور زیرآب اراذل خارج نشین واصلاح طلبان منافق را زد . خدا حفظت کند آقای شهبازی .

 • ناشناس
  2

  من با افتخار برنامه پاورقی را می بینم . اگر هم وقت نکنم ببینم بعدا" از کانال پاورقی در ایتا می بینم .

 • ناشناس
  3

  شهبازی همینکه این تیپ افراد ازت ناراحتند یعنی زدی به خال .

 • ناشناس
  3

  فرداپست دیگری میگره

 • بهنام
  1

  اتفاقاً برنامه پاورقی ماهیت خیلی‌ها را روشن کرده و می‌کند و بسیار برنامه خوبی است. در ضمن کسانی که از این برنامه و مجری آن دل پر دارند و می‌گویند ما آن را نمی‌بینیم چطور از تمام محتوای آن و گزارشات آن خبر دارند ، پیداست تا آخر آنرا می‌بینند و از روی سوزش لجن پراکنی می‌کنند .

 • Sra
  0

  اتفاقاً برنامه پرمخاطب و بسیار خوبی بود و آقای شهبازی هم درست دست روی نقاطی می‌گذاشت که بیان کننده تناقض در رفتار مسئولین دولتی بوده و بیشتر به نظر میاد برنامه ایشون به رانت‌خوارها و ریزه خواران سفره‌های رانتی و اشخاص بی‌بندوبار فشار خیلی زیادی وارد می کرده که الان در حال عقده گشایی هستند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها