آمادگی وزارت فرهنگ برای همکاری گسترده با کشورهای حاضر در کنگره بانوان تاثیرگذار

محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با الهام از اندیشه های اصیل امام خمینی(ره)، امام خامنه‌ای و تدابیر رئیس جمهور محبوب کشورمان، فارغ از جنسیت بر شایسته گزینی در مناصب مدیریتی تاکید دارد، تصریح کرد: وزارت فرهنگ از آمادگی همه جانبه برای همکاری گسترده با بانوان فرهیخته کشورهای شرکت‌کننده این اجلاس در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه برخوردار است.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز جمعه سی ام دی ماه در نخستین کنگره بین‌المللی بانوان تاثیرگذار که در سالن اجلاس سران برگزار شد، ضمن قدردانی از همسر رییس جمهور کشور به عنوان مبتکر برپایی این کنگره بین‌المللی گفت: امروز بسیاری از زنان شایسته کشور در بخش های فرهنگی و هنری مشغول به فعالیت هستند و بخش مهمی از آنان در سطح بالای مدیریتی و اجرایی فعال هستند.

وی در ادامه به افزایش چشمگیر تعداد نویسندگان زن در دوران پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نویسنده ۲۸ هزار کتاب منتشر شده در سال جاری از بانوان فرهیخته کشورمان بودند، این مسئله در حالی رخ داده است که این آمار در سال ۱۹۷۹ میلادی و همزمان با سال اول پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۱۱ نفر در سال بود.

اسماعیلی ادامه داد: همچنین زنان هنرمند در جشنواره های معتبر بین‌المللی فجر در رشته های سینما، تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی بخش قابل توجهی از برگزیدگان را شامل می شوند از سوی دیگر در حوزه های روزنامه نگاری، فعالان قرآنی، رسانه ای و شبکه های اجتماعی بخش مهمی از کنشگران این عرصه بانوان خبرنگار هستند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با الهام از اندیشه های اصیل امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای و تدابیر رئیس جمهور محبوب کشورمان، فارغ از جنسیت بر شایسته گزینی در مناصب مدیریتی تاکید دارد، تصریح کرد:

5798018

وزارت فرهنگ از آمادگی همه جانبه برای همکاری گسترده با بانوان فرهیخته کشورهای شرکت‌کننده این اجلاس در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه برخوردار است.

اسماعیلی در پایان گفت: طی مدتی که مهمانان این کنگره بین‌المللی در شهر زیبای تهران حضور دارند برای میزبانی از این فرهیختگان در اماکن کم‌نظیر فرهنگی و هنری ایران عزیز آمادگی لازم وجود دارد.

گفتنی است، نخستین کنگره بین‌المللی بانوان تاثیرگذار روز جمعه ۳۰ دی‌ ماه در سالن اجلاس سران با استقبال رسمی انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از همسران رؤسای دولت‌های کشورهای مختلف برگزار شد و در این مراسم همسران روسای جمهور و نخست‌وزیر ارمنستان، بورکینافاسو، قرقیزستان، صربستان، همسر رئیس‌جمهور اسبق گینه، همسر رئیس‌جمهور اسبق نیجر، فرستاده ویژه بانوی اول جمهوری فدرال نیجریه، بانوی اول سابق سریلانکا و همسر رئیس حزب حاکم، فرستاده ویژه رئیس جمهور سوریه، رئیس شورای مرکزی اتحادیه زنان ترکمنستان حضور داشتند.

همچنین در اجلاسیه روز اول این‌ کنگره که از روز گذشته(پنجشنبه) آغاز شده است، ۳۰۰ میهمان خارجی از جمله ۷۰ نفر از مقامات و فعالان زن حوزه‌های مختلف اعم از وزرا، معاونان رئیس‌جمهور و نمایندگان مجلس به ایران آمده‌اند.

منبع: خبر آنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
  • ناشناس
    0

    گنکره نمایندگان اسبق !!!!!!کشورهای ورشکسته فقط برای لفت و لیس و گرفتن بودجه خوب است. فردا یک ردیف به بودجه نحیف کشور هم اضافه میشه و هر سال میلیاردها تومن به ان بودجه خواهند داد چهت برگزاری و شو این دورهمی های بی خاصیت. مثل بقیه گنگره ها. به کشورهای شرکت کننده هم نگاه کنید!!!! . اینها با این کارهای نمایشی، می خواهند اخراج خودشون را از نهادهای بین المللی تاثیر گذار جبران کنند ولی خیال باطلی است.زن فلان مقام سابق افریقایی در این نمایش حکومتی شرکت کرد، اخه که چی؟// با این کارها ایا حقوق بانوان ایران ستانده می شود؟؟؟ چون بانیان این نسشت که خودشان متهم و بایستی پاسخگو باشند ولی الان جای طلبکار نشسته اند و .... از سایت وزری خبر فوری تشکر دارم

  • ناشناس
    0

    از پیاز چه خبر درباره پیاز امروز هنوز خبری نشده هر روز خبری میشد