تصمیم درباره شهره لرستانی در پخش دوباره مختارنامه

با آغاز پخش چند بارۀ سریال «مختارنامه» این پرسش درگرفت که سرنوشت نقشی که شهره (مازیار) لرستانی ایفا می‌کند (‌سردسته زنان کوفی) چه می‌شود.

مازیار لرستانی زادهٔ ۳۱ خرداد ۱۳۴۵ بازیگر و کارگردان اهل ایران است.مازیار لرستانی در سال ۱۳۶۵ با بازی در فیلم اغر بخیر وارد حرفه سینما و تلویزیون شد.مازیار لرستانی سال ۱۳۴۵ در تهران با نام شهره صالحی لرستانی متولد شد.مازیار لرستانی فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است، مازیار لرستانی  با بازی در تئاتر را از سال ۱۳۶۴ با نمایش‌های دانشجویی از جمله «آدم‌برفی»، «زیبایی بی‌اعتنا»، «من به باغ عرفان»، «آژاکس»، «پیشنهاد ازدواج» و «تبعیدی‌ها» تجربه کرد و تا ۱۳۶۹ ادامه داد.مازیار لرستانی بازی در سینما را از سال ۱۳۷۰ با فیلم «نیاز» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد آغاز کرد.

با آغاز پخش چند بارۀ سریال «مختارنامه» این پرسش درگرفت که سرنوشت نقشی که شهره (مازیار) لرستانی ایفا می‌کند (‌سردسته زنان کوفی) چه می‌شود چرا که با تطبیق جنسیت، او دیگر شهره لرستانی نیست و مازیار لرستانی شده حال آن که در مختارنامه مانند قبل نقش زن را ایفا می‌کند. (‌تولید سال های 77 تا 82)

حتی این شایعه درگرفت که تلویزیون قید پخش مجدد و در واقع چند‌باره را می‌زند اما تکذیب شد. بعد این تصور ایجاد شد که قسمت‌های مربوط به او را حذف می‌کنند اما در شامگاه 7 مرداد 1401 و در قسمت پنجم دیدیم که این اتفاق نیفتاد و مثل قبل پخش شد.

  تصمیم صدا و سیما کاملا درست است چون چه شهره چه مازیار در اینجا نقش سردستۀ زنان کوفی را بازی می‌کند و سرنوشت بازیگر و آیندۀ او را نباید به نقش گره زد.

نکتۀ جالب هم این که درست در روزی که تصویر او در سیمای زنانه در مختارنامه پخش شد خبر اولین حضور رسمی او با پوشش مردانه هم انتشار یافت.

مازیار لرستانی

منبع: عصر ایران
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • ناشناس
    1

    لمس نامحرم ها موج می زند در این فیلم شرم آور است تازه مدعی حکومت اسلامی هم هستند با این فیلم ساختنشان

سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها