تینا پاکروان خبر داد؛

راوی قصه های سریال خاتون پیش از نمایش کامل این سریال درگذشت

تینا پاکروان از درگذشت بانویی خبر داد که خاطراتش را در سریال «خاتون» می‌بینیم.

تینا پاکروان از درگذشت بانویی خبر داد که خاطراتش را در سریال «خاتون» می‌بینیم.

پیش تینا پاکروان کارگردان سریال «خاتون» از درگذشت راوی قصه‌های این مجموعه خبر داد. این سینماگر که در فراق مادربزرگ خود به سوگ نشسته، نوشت که سریال «خاتون» را -که فصل اول آن در شبکه نمایش خانگی به پایان رسیده- بر اساس خاطرات این بانوی فرهنگی به رشته تحریر درآورده است. او نوشت که مادربزرگش -که راوی بسیاری از قصه‌های سریال «خاتون» بود- درگذشته است.

سریال تاریخی «خاتون» که داستان خانواده‌ای را در حوالی سال ۱۳۲۰ و حمله متفقین به ایران روایت می‌کند؛ ظاهرا شامل بسیاری از اتفاقات واقعی است که در آن زمان رخ داده است. تینا پاکروان در این زمینه می‌گوید که برخی از قصه‌های این سریال در واقعیت نیز رخ داده و راوی آنها نیز مادربزرگش بوده که بر اساس مشاهدات عینی خود آنها را روایت کرده.

تینا پاکروان در کنار انتشار ویدیویی از مادربزرگش در اینستاگرام نوشت: «راوی قصه‌های خاتون به تاریخ پیوست. مامان فخری مهربونم با تمام قصه‌های نگفته و سنگینی بار تاریخ پرفرازونشیب این سرزمین، رفت. خوشبختم که توانستم کمی از خاطراتش را به تصویر بکشم. سفرت آرام عزیزم».

 

منبع: شهروند
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • siavash yarahmad
    0

    لطفا کسی به اطلاع این کارگردان برساند که حداقل برای حفظ آبروی خود هم شده چند تا کتاب مرجع و مستقل در مورد تاریخ مربوط به وقابع سالهای 1320 را مطالعه بفرمایند تا اینهمه نا راستی را شاهد نباشیم.