هوش ریاضی خودتان را با پیدا کردن این عدد محک بزنید

این تست ضریب هوشی راهی سرگرم کننده برای شناخت ضریب هوشی شما است.

شما باید در این تست هوش تصویری با استفاده از مهارت‌های استدلال منطقی و ریاضی به پاسخ برسید و جواب این معادله را پیدا کنید.

هوش ریاضی خودت رو با پیدا کردن این عدد محک بزن

.

.

.

.

پاسخ راه حل اول:

برای خط اول ۱ را به ۴ اضافه کنید تا به ۵ برسد. با حرکت به خط بعدی، ۲ و ۵ را به راه حل قبلی (۵) برای مجموع ۱۲ اضافه کنید. خط سوم از این الگو پیروی می‌کند، یعنی شما ۳ + ۶ را اضافه کنید. برای خط آخر، ۸+ ۱۱ +۲۱ را اضافه کنید تا مجموع کل ۴۰ به دست آید.

راه حل دوم:

روش دوم شامل جمع کردن عدد اول و عدد اول بر عدد دوم است. برای به دست آوردن ۵ برای خط اول، ۱ به ۱ ضربدر ۴ را اضافه می‌کنید. به طور مشابه، خط دوم ۲ + (۲۵) = ۱۲ خواهد بود. برای خط سوم، ۳ (۶) + ۳ را اضافه کنید تا ۲۱ به دست آید. روش برای خط نهایی، ۸ (۱۱) + ۸ را اضافه کنید تا پاسخ نهایی ۹۶ را دریافت کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 4
 • یه پیشنهاد
  3

  وقتی سوال هوش یا چیستان توی سایت میگذارید همون روز جوابشو قرار ندید بذارید مردم جواب بدن فرداش بذارید تا هیجانش بیشتر باشه

  نظرات شما -
  • مخلص شما
   0

   قبول دارم اونجور هیجانش بیشتره اما مردم میتونن خودشون اول جواب بدن بعد جوابو نگاه کنن. آدم میاد یه دو دقیقه یه معما حل کنه بره، کار اداری نیست که ببینم امروز جواب نیست برم فردا بیام. من شده یادم نمیمونه ناهار چی خوردم بعد حالا یه روز یادم بمونه داشتم با معما چیکار می‌کردم؟!

 • Fatemh_mazreh
  0

  ۴۰

 • ابوالفضل درویش زاده
  0

  ۹۶