زنی که ۲۵ سال ناخن‌های دستش را نگرفت!/ عکس

دایانا آرمسترانگ از مینه‌سوتا آمریکا، رکورد‌های جهانی گینس در طولانی‌ترین ناخن روی یک جفت دست در قسمت زنان را از آن خود کرد.

 آخرین باری که آرمسترانگ از ناخن‌گیر استفاده کرد، در سال ۱۹۹۷ میلادی یعنی ۲۵ سال پیش بود. او در آن سال دختر ۱۶ ساله خود را بر اثر حمله آسم از دست داد و از آن تاریخ دیگر ناخن‌هایش را کوتاه نکرد.

دختر او که لاتیشا نام داشت، کسی بود که ناخن‌های مادر را به طور مرتب مانیکور می‌کرد.

هر دو دست این ۶۳ ساله دارای طول ناخن ۱۲.۸ متر هستند. انگشت شست راست او از تمام پنجه‌های فردی او بلندترین است و اندازه آن ۱۲۱ سانتیمتر است، در حالی که ناخن صورتی چپ او کوتاه‌ترین ناخن او ۹۱ سانتیمتر است.

آخرین باری که آرمسترانگ از ناخن گیر استفاده کرد در سال ۱۹۹۷ بود. او پس از مرگ دختر ۱۶ ساله اش، لاتیشا، که در خواب بر اثر حمله آسم جان خود را از دست داد، کوتاه کردن ناخن انگشتان خود را متوقف کرد. لاتیشا کسی بود که به طور مرتب ناخن‌های مادرش را مانیکور می‌کرد -، اما پس از مرگ او، آرمسترانگ عهد کرد که دیگر آن‌ها را کوتاه نکند.

او می‌گوید: هر زمان که به قطع کردن آن‌ها فکر می‌کردم، به لرزه می‌افتادم که انگار دوباره آن غم را پشت سر می‌گذارم. من نمی‌خواستم دوباره آن را تجربه کنم، بنابراین فقط آن‌ها را نگه داشتم. آرمسترانگ به شبکه محلی فاکس گفت: مثل این است که او را نزدیک خود نگه دارم.

وقتی شروع به پرورش آن‌ها کردم، قرار نبود در کتاب رکورد‌های جهانی گینس ثبت شود. اکنون از زمانی که هستم، به مردم می‌گویم: شما نباید مردم را قضاوت کنید، زیرا نمی‌دانید مردم چه چیزی را پشت سر گذاشته‌اند.

ناخن‌های بلند آرمسترانگ برخی از کار‌های ساده مانند برداشتن وسایل از روی زمین و بستن زیپ‌ها را بسیار دشوار کرده است. راه حل او؟ از انگشتان پا برای گرفتن اشیا از روی زمین استفاده می‌کند.

او خاطرنشان کرد: اگر مجبور باشم از زمین پول جمع کنم، می‌توانم اسکناس‌ها را بردارم. اما اگر پول خرد را روی زمین بیاندازم، همان جا باقی می‌ماند!

آرمسترانگ نیز رانندگی را متوقف کرده است، زیرا ناخن‌های او هدایت یک وسیله نقلیه را بسیار سخت کرده است.

روند انجام مانیکور نیز پیچیده است. او هر چهار تا پنج سال یک بار به سالن زیبایی می‌رود. دستان او به ۱۵ تا ۲۰ بطری لاک ناخن و یک ابزار نجاری برای سوهان نیاز دارد.

او حتی نوه هایش را برای کمک به رنگ آمیزی انگشتانش که دوست دارند آن‌ها را با الگو‌ها و طرح‌های روشن رنگ آمیزی کنند، استخدام می‌کند.

آرمسترانگ فاش کرد: فکر می‌کنم او [لاتیشا]به من افتخار می‌کند، زیرا او آخرین کسی است که ناخن‌های من را درست کرده است. هنگامی که ناخن هایم را رشد می‌دهم به او فکر می‌کنم، دخترم است.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

 

(تصاویر)


 

 
منبع: فرارو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 12
 • ناشناس
  3

  Oh yes yes,ok

 • رز
  1

  خدا فقط شفا

 • نظر
  0

  یه ذره شعور هم خوب چیزیه اگه داشت

 • وحید
  0

  خوب چه جوری تو دستشویی خودشو میشوره ؟ با پاش که نمیتونه - نمی دونم شایدم بشه

 • ناشناس
  0

  احمق

 • ناشناس
  0

  دستشویی چیکار میکنه....

 • ناشناس
  0

  من که باور نمیکنم یک ماه ناخنامو نگیرم شروع به شکستن میکنن.. چطور با وجود این همه سال ناخن های این خانم نشکسته؟؟؟

 • بهنام
  0

  کاملا روانی است ‌.
  بجای جایزه او را پیش دکتر اعصاب و روان ببرند .
  در ضمن او حتماً وضعش خوب است ، چون یکی باید او را دستشویی ببرد و یا حمام کند و لباس بپوشاند و حتی برای غذا و میوه خوردنش احتیاج به یک کمکی دارد . به هر جهت خدا شفایش دهد .

 • کیوان
  1

  مثل ما نیست بره تو صف نون و مرغ و گوشت و سبزی... اعصابش راحته

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   آخه دستشویی هم نمیرفت؟

 • ناشناس
  0

  به نظر من دروغ است.

 • ناشناس
  0

  خب این خریت ها چه تبلیغ کردنی دارد؟