ابراز خرسندی امیرعبداللهیان از پیشرفت‌های انجام شده در روابط با بورکینافاسو

وزیر امور خارجه کشورمان با کیلم دو تامبلا، نخست‌وزیر بورکینافاسو و هیات همراه وی که برای شرکت در دومین اجلاس ایران و آفریقا و همچنین نمایشگاه دستاوردهای توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرده است، دیدار کرد و در خصوص زمینه‌های توسعه و گسترش روابط در عرصه‌های مختلف بین دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر نمود.

ابراز خرسندی امیرعبداللهیان از پیشرفت‌های انجام شده در روابط با بورکینافاسو

حسین امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از پیشرفت‌های صورت گرفته در روند روابط دو کشور از جمله تعیین نقشه راه روابط، پیگیری مشترک توافقات صورت گرفته بین ایران و بورکینافاسو در عرصه‌های تجاری، صنعتی، علمی و فناوری، گردشگری و سایر موضوعات مورد علاقه را حائز اهمیت دانست.

کیلم دو تامبلا، نخست‌وزیر بورکینافاسو نیز در این دیدار با ابراز رضایت از نتایج مثبت سفر و مذاکرات خود با مقامات عالیرتبه کشورمان، انجام این سفر را ناشی از علاقه‌مندی برای آشنایی نزدیک با تمدن و فرهنگ غنی و پیشرفت‌های ایران و نشانگر عزم و اراده جدی دولت کشورش برای پیگیری جدی توسعه و تقویت روابط با ایران دانست.

نخست وزیر بورکینافاسو همچنین پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف زیربنایی، اقتصادی و تجاری، علمی و فناوری و خدمات فنی و مهندسی در عین حفظ استقلال سیاسی را تحسین برانگیز دانست.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 6
 • ناشناس
  0

  تورا بخدا با چه کشورهایی رابطه داریم خلایق هرچه لایق.
  باید ی چیزی هم روش بزاریم..همش تبلیغات تبلیغات تبلیغات

 • مهدي
  0

  بوركينافاسو كجاي نقشست؟ اونوقت چه نفعي براي ايران داره

  نظرات شما -
  • شبان
   0

   يك كشور فقير ديگر هيچ

 • حکایتی
  0

  این دست آورد را به ملت بزرگ ایران و مسئولان توانمند جمهوری اسلامی تبریک عرض نموده و آزومند گسترش بیشتر روابط با کشورهای درپیت دیگر را دارم.

 • حمید
  0

  😂

 • ناشناس
  0

  بورکیناسو جه دردی از کشور ما حل می کند خدا به مسیولین ما عقل دهد

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها