رئیسی: موضوع هسته ای، حقوق بشر، زن و حجاب بهانه است/ اگر آمریکا دچار اشتباه محاسباتی نمی‌شد تبادل زندانیان زودتر انجام می‌شد/ ویدئو

رئیس‌جمهور در جمع مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی تاکید کرد: اگر آمریکا با اشتباه محاسبه و دل بستن به اغتشاشات، میز مذاکره را ترک نمی‌کرد، این اقدام بشردوستانه می‌توانست خیلی زودتر انجام شود.

سید ابراهیم رئیسی عصر دوشنبه در نشست با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی و در پاسخ به سوال مدیر شبکه ان بی سی نیوز در نیویورک درخصوص نحوه بهره‌برداری از منابع و دارایی‌های مالی رفع توقیف شده افزود: مبالغی که تاکنون ظالمانه مسدود شده بود و اکنون در اختیار جمهوری اسلامی قرار گرفته، متعلق  به مردم است و ما در جهت رفع نیاز مردم استفاده خواهیم کرد.

رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوال مدیر شبکه رویترز درخصوص توافقنامه ۲۰۱۵ هسته‌ای و گفت وگوی تهران و واشنگتن تصریح کرد: در موضوع هسته ای آمریکا، اروپا و جمهوری اسلامی ایران تعهداتی را برعهده داشتند که براساس گزارش آژانس ایران به تعهدات خود پایبند بوده و در مقابل آمریکا نقض پیمان و میثاق شکنی کرده است و اروپا نیز به تعهدات خود عمل نکرد.

 رئیسی گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون بیش از ۱۵ بار اعلام  کرده است که ایران در صنعت هسته ای خود هیچگونه انحرافی نداشته و صنعت هسته ای ایران صلح آمیز است.

رئیس جمهور ادامه داد: دوربین های آژانس نظارت الکترونیکی خود را دارند و بازرسان آژانس در  نظارت های خود تایید کرده اند که تاکنون هیچ انحرافی در صنعت هسته ای ایران رخ نداده است. 

 رئیسی گفت: با این تفاسیر آمریکا باید پاسخ بدهد که چرا تحریم ها و فشار ها را بر ایران اعمال می کند.

رئیس جمهور با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری و تحریم ایران بنا به اذعان مقامات آمریکایی تصریح کرد: پیشنهاد من به مدیران رسانه‌های آمریکایی آن است که از مقامات خود بخواهید در اعمال تحریم‌ها علیه ملت ایران تجدید نظر کنند، چرا که ملت ایران اراده کرده بر مشکلات خود فایق آید و تسلیم تحریم‌ها نخواهد شد.

رئیسی همچنین در نشست با مدیران ارشد رسانه های آمریکایی ضمن انتقاد از عدم موضع گیری رسانه های آمریکایی درمورد قتل مردم توسط پلیس آمریکا گفت: طبق آمار و گزارشات رسمی در سال گذشته میلادی بیش از هزار نفر از مردم توسط پلیس آمریکا به قتل رسیدند، چرا رسانه هایغربی این‌موضوع را پیگیری نکردند؟

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: خانمی که چند روز پیش در یک فروشگاه در ایالت متحده مشکوک به سرقت بود توسط سه پلیس به قتل رسید ، چرا رسانه های غربی موضوع اتهام این فرد را پیگیری نکردند؟ چرا تعرض به رنگین پوست ها دغدغه رسانه های غربی نیست؟ دختران‌محجبه در فرانسه به علت داشتن حجاب از تحصیل باز مانده اند چرا به این موضوع پرداخته نمی شود؟ چرا از کشور هایی که صاحب قدرت هسته ای هستند سوالی نمی شود که به چه علت قدرت هسته ای دارید؟

رئیسی افزود: در بیست سال حضور آمریکا در افغانستان بیش از ۱۸۰ هزار نفر کشته شدند و بیش از ۳۵ هزار کودک معلول شدند، چرا حضور ۲۰ ساله آمریکا در افغانستان دغدغه رسانه های غربی نیست. میلیارد ها دلار از پول مردم آمریکا در این زمینه هزینه شد. 

رئیس جمهور ادامه داد: موضوع  هسته ای، حقوق بشر، زن، حجاب، بهانه است.

 

حجم ویدیو: 1.84M | مدت زمان ویدیو: 00:01:59 | دانلود ویدیو
منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  0

  اگر یک مقام مسئول از امریکا به ایران میامد و اینطور که اقای زئیسی حرف میزند در خاک امریکا اینجا پوستش را میکندند واقعا خجالت اوره این همه دروغ و جفنگ گویی ایرانیان حتی خود مسئولین هم حرف های خودشان را باور ندارند از بس دروغ میگویند مردم ایران دست دروغگویان گیر افتاده اند

 • ناشناس
  1

  جواب ریسی چه ربطی به سوال خبر نگار داشت

 • طالبی
  0

  سلام افرین برریسی خوب شوستی امریکای عوضی

سایر رسانه ها