مشاور تیم مذاکره کننده ایران:

تهران منتظر گام‌های بزرگتری از سوی آمریکاست

مشاور تیم مذاکره کننده ایران روز دوشنبه در مصاحبه‌ای گفت که تهران منتظر گام‌های بزرگتری از سوی آمریکاست.

«سید محمد مرندی» تحلیلگر مسائل بین‌الملل روز دوشنبه گفت که عامل اساسی که باعث موفقیت توافق تبادل جاسوسان آمریکایی و آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران بود، چالش‌های بین‌المللی بود که واشنگتن با آن مواجه شده بود.

وی که با شبکه خبری المیادین مصاحبه می‌کرد، گفت: «طی ماه‌های اندک گذشته، جدیت آمریکا در خصوص مذاکرات تبادل اسرا و آزادسازی دارایی‌های ایران افزایش یافت».

این تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: «موضوع مهم برای تهران، آزادسازی زندانیانش نزد آمریکا بوده که به صورت ظالمانه و ناعادلانه در زندان بودند».

مرندی گفت: «تهران منتظر گام‌های بزرگتری از آمریکا برای توافق در پرونده‌های بزرگتر نظیر پرونده هسته‌ای است».

وی با اشاره به لفاظی‌های مقامات آمریکایی درباره توافق تبادل جاسوسان گفت: «چیزی که مقامات آمریکایی درباره توافق مبادله اخیر می‌گویند با هدف مصارف رسانه‌ای مطرح می‌شود».

این تحلیلگر مسائل بین‌الملل اضافه کرد: «آینده ثابت خواهد کرد که واشنگن به دلیل سیاست‌های خارجی و چالش‌های داخلی عقب نشینی خواهد کرد».

مرندی گفت: «بازگشت به مذاکرات هسته‌ای وابسته به تصمیم آمریکایی‌ها بوده و امیدواریم که پس از توافق (اخیر) واشنگتن آماده مذاکره باشد».

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • خب
  0

  هیچ از حقیقت نگفتین

 • ناشناس
  0

  یک جوری صحبت میکنه انگارایران امریکارو تحریم کرده حقوق ۳تاکارگر به یک کارگرمیدن میگن افزایش تولید بعدم واسه خودشون نوشابه بازمیکنن

 • ناشناس
  0

  بیشرف پررو تازمستون سخت صبر کن .

سایر رسانه ها