مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین:

باقری همراه با رئیس‌جمهور به نیویورک می‌رود/ فرصتی خوب برای شرکای اروپایی برجام

مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین در پیامی، سفر سرپرست تیم مذاکره‌کننده ایران به همراه سید ابراهیم رئیسی به نیویورک را فرصتی برای شرکای اروپایی برجام دانست تا آمریکا را ترغیب کنند مسائل باقی‌مانده را حل‌وفصل کند.

محمد مرندی درباره سفر سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور ایران به نیویورک برای مشارکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، در صفحه توییترش نوشت: با توجه به این که دکتر علی باقری، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران قرار است همراه رییس جمهور باشد، فرصت خوبی برای تروئیکای اروپا/ اتحادیه اروپا خواهد بود تا آمریکا را ترغیب کنند تا به گونه‌ای هدفمند،‌ معدود مسائل باقی‌مانده را حل‌وفصل کند.

مرندی ادامه داد: آمریکا با طفره‌روی و وقت‌کشی، بیهوده موجب رنج‌بارتر شدن زمستان خواهد شد.

اظهارات مرندی در پی این مطرح می‌شود که رئیسی صبح فردا، دوشنبه، به منظور شرکت و سخنرانی در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و در راستای تامین منافع ملت ایران و تلاش برای تحقق «نظم عادلانه بین‌المللی از طریق چندجانبه گرایی اقتصادی» به نیویورک سفر می‌کند.

رئیس جمهور در این سفر علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با تعدادی از سران کشورهای شرکت کننده در این نشست نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد و دیدارهای جانبی دیگری نیز خواهد داشت.

رئیسی در روزهای پایانی هفته گذشته نیز سفری سه روزه به شهر سمرقند ازبکستان داشت تا در قالب شرکت در بیست و دومین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، برقراری نظم عادلانه بین‌المللی از طریق چندجانبه‌گرایی اقتصادی را دنبال کند و در همین راستا در حاشیه این اجلاس با ۱۰ تن از سران کشورهای حاضر در اجلاس از جمله روسیه، چین و هند دیدار و گفتگو کرد.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 6
 • ناشناس
  1

  آمریکا تحت هیچ شرایطی توافق نمیکند چون ایران میخواهد اسراییل را از بین ببرد.

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   اولا تصمیم یک سری ملا و جیره خوار وابسته را به اسم ایران نگذارید
   دوما آرزو بر متوهمان عیب نیست کماکه چند وقتی است تابلو روز شمارهای نابودی اسرائیل از کار افتاده

 • ناشناس
  0

  فرصتی خوب برای شرکای غربی برجام!!! این حکومت ایران است که با وقت کشی و فرصت سوزی به دنبال عدم احیای برجام است! چگونه توقع و انتظار دارید شرکای غربی برجام خواسته های فرا برجامی ایران را بپذیرند؟! تا موقعی که حکومت ایران دست از خواسته های فرا برجامی خود نکشد چه در وین و چه در نیویورک و چه در هر کجای جهان برجام سال 2015 میلادی احیاء نخواهد شد و در صورت پافشاری بر روی خواسته های غیر برجامی به زودی شکست کامل احیای برجام توسط شرکای غربی برجام توسط بیانیه ای اعلام و پرونده هسته ای ایران با صدور قطعنامه در شورای حکام آزانس بین المللی انرژی اتمی علیه برنامه غیر شفاف اتمی ایران به کمیسیون برجام ارجاع و با اعمال مکانیسم ماشه توسط کمیسیون برجام به شورای امنیت سازمان ملل متحد احاله و تحریمهای شورای امنیت دوباره از سر گرفته خواهد شد!

 • ناشناس
  0

  دست تسليم رابلندکردین ولی انها خیلی زرنگتراژان چیزی که فکرمیکنید هستن انها میدانند شما به برجام احتیاج دارین ومیدانند تحریم دارد شمارا فلج میکنند

 • ناشناس
  0

  آقا باقری از دهات کن شاتوت و فال گردو ببر نیویورک

 • ناشناس
  0

  مهم فرصت شرکای کاسبیه